19. 10. svátek má Michaela

Oprava havárie v knihovně vyjde na dva milióny

5. srpna 2018   (07:23)
Oprava havárie v knihovně vyjde na dva milióny

Původně se otevření knihovny plánovalo na srpen, kvůli dřevokazným škůdcům se tento termín posune zhruba o jeden měsíc.


Jak jste se již na našem serveru mohli dočíst, při rekonstrukci a stavbě výtahu v Knihovně Jana Drdy v Příbrami došlo ke komplikacím. Během rekonstrukce se po odkrytí podlah ukázalo, že některé z trámů podlah a některé nosné trámy stropů jsou napadeny dřevokaznými škůdci a vykazují havarijní stav. Problémem se již na konci července zabývala rada města. Ta vybrala na odstranění havarijního stavu společnost Invessales (ta provádí i samotnou rekonstrukci knihovny), která podala nabídkovou cenu 1.996 milionů včetně DPH. Některé z trámů tak bude třeba chemicky ošetřit, některé pak odstranit a vyměnit za nové. Zároveň byl najat i technický dozor v ceně 72 tisíc korun.

Knihovna prozatím funguje nedaleko své původní adresy, v tzv. Špalíčku na rohu ulic Milínská a Špitálská. Samotná rekonstrukce bez odstraňování výše uvedené havárie by měla stát 3,4 milionů bez DPH a je spolufinancována Ministerstvem kultury ČR.

Hlavním cílem celé akce je ulehčit vstup osobám se sníženou pohyblivostí, osobám zrakově postiženým a také rodičům s kočárky a podobně. Knihovna bude po rekonstrukci disponovat výtahem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: MěÚ Příbram

autor: MRDalší články

Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Peníze na výkup budov poskytlo kromě Středočeského kraje i Ministerstvo kultury ČR. 18. října 2018   (18:10) V pátek bude uzavřena Hrabákova ulice V pátek bude uzavřena Hrabákova ulice Důvodem uzavření je vykládka strojů 18. října 2018   (15:09) Tragédie se udála v obci Kozárovice na Příbramsku Tragédie se udála v obci Kozárovice na Příbramsku Dnešní pátrací akce policistů v okolí Kozárovic si nakonec vyžádala i přítomnost koronera 18. října 2018   (12:27) AKTUÁLNĚ Bezvětří rozhýbalo děti i dospělé Bezvětří rozhýbalo děti i dospělé Tolik běžců najednou se ve sportovním areálu vyskytuje snad jen při závodech. 18. října 2018   (11:31) Jindřich Vařeka: Probudil jsem se v době, kdy jsou si opět někteří rovnější Jindřich Vařeka: Probudil jsem se v době, kdy jsou si opět někteří rovnější Starosta Ing. Vařeka odpověděl na naše otázky pěkně zostra. 18. října 2018   (09:01) ROZHOVOR Aktuálně: Řidička trefila sloup pouličního osvětlení Aktuálně: Řidička trefila sloup pouličního osvětlení Další ranní dopravní nehoda v Příbrami se obešla bez zranění 18. října 2018   (07:55) AKTUÁLNĚ Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán Akci hodnotí jako úspěšnou, navštívila je více než stovka zvědavců, většinou rodin s dětmi. 18. října 2018   (06:13) ROZHOVOR Podvodník sliboval nebankovní půjčky. Nestali jste se obětí i vy? Podvodník sliboval nebankovní půjčky. Nestali jste se obětí i vy? Podezřelý muž prostřednictvím inzerátů nabízel nebankovní půjčky peněz nebo reagoval na poptávku podobného charakteru. 17. října 2018   (19:05) Dnes je Mezinárodní den proti chudobě. I v Příbrami se najdou lidé pobírající podporu v hmotné nouzi Dnes je Mezinárodní den proti chudobě. I v Příbrami se najdou lidé pobírající podporu v hmotné nouzi Jaké je životní minimum různých typů domácností a máte nárok žádat například o doplatek na bydlení? Kolik obyvatel našeho okresu pobírá sociální dávky? 17. října 2018   (16:35) Lesopark Litavka nabízí krásné podzimní scenérie, posedět můžete na nových lavičkách Lesopark Litavka nabízí krásné podzimní scenérie, posedět můžete na nových lavičkách Čas od času tu můžete zaznamenat menší či větší změnu nebo něco navíc. Lesopark tak začíná pomalu vzkvétat. 17. října 2018   (14:20)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz