22. 2. svátek má Petr

On-line: Na místě požáru výrobní haly Ravak stále zasahují hasiči

AKTUALIZOVÁNO
18. srpna 2018   (10:40)
On-line: Na místě požáru výrobní haly Ravak stále zasahují hasiči

Do areálu firmy přijela těžká technika, která bude na místě pracovat. Průběžně se dohašují ohniska požáru, která se objevují v prostoru ohněm zasažené haly


Vracíme se v naší on-line reportáži na místo včerejší události. Ničivý požár zasáhl jednu z výrobních hal v areálu firmy Ravak na Obecnické ulici v Příbrami. V ranním telefonickém hovoru nám tisková mluvčí HZS Středočeského kraje, kpt. Mgr. Vladimíra Kereková, sdělila aktuální informace: „Požár je stále ve stadiu lokalizace. Na místě pracují hasiči HZS Středočeského kraje ÚO Příbram a jednotka dobrovolných hasičů Březové Hory. V tuto chvíli je prověřován stav konstrukcí pracovníky TUPO - Technického ústavu požární ochrany, kteří v tuto chvíli zjišťují za pomoci výškové techniky podrobnosti k dalšímu pokračování zásahu v místě propadlé střechy."

10:50
Tisková mluvčí středočeských hasičů své informace následně doplnila: ​„Místy se objevují ještě další ohniska, vzhledem ke změnám v přístupu vzduchu. V tuto chvíli dovezené pásové rypadlo Caterpillar 336 pomáhá zajistit kritické místo konstrukce, aby mohlo být provedeno náhradní přepojení elektrického přívodu do galvanizovny. K těmto opatřením se přistoupilo na základě vyjádření vedení firmy Ravak, které upozornilo na to, že pokud dojde k vychladnutí galvanických technologií, výše škod by se mnohokrát navýšila. Přesto je již zřejmé, že tyto překročí výši 50 milionů korun."

11:15
Na místě se k současné situaci vyjádřil Ing. Vařeka: „Zaměstnanci nemusí mít obavy. V žádném případě o práci nepřijdou. Vypadla pouze jedna z mnoha operací ve výrobě. Ta hlavní, srdce výroby - lisování na formách zůstalo nedotčené. Musíme jen nahradit výpadek té jedné operace a na tom se již pracuje. Firma Ravak pokračuje ve výrobě."

11:35
„Pravděpodobně bude stržena čelní strana budovy, aby nehorožovala svým případným pádem. Vše závisí na rozhodnutí přítomných složek a posudků stavu konstrukce. Celé požářiště se rozebere, vyveze na skládku a na místě by potom měla v budoucnu vyrůst nová budova s novými technologiemi," doplnil ještě Ing. Vařeka

11:55
K situaci se vyjádřil npor. Ing. František Vacek, řídící důstojník HZS Středočeského kraje ÚO Příbram: „V dnešních hodinách jsme se soustředili především na kontrolu ohnisek, která s ohledem na jejich lokalizaci nebylo možné přímo hasit, takže jsme je ovlivňovali pouze zásahem z výškové techniky. Do ranních hodin tu byly jednotky, které střežily objekt. V tuto chvíli probíhá především práce vyšetřovacího týmu, který provádí ohledání prostoru, aby mohl určit příčinu požáru."

12:05
Pracuje se s několika verzemi příčiny požáru, v tuto chvíli bych se nerad za kolegy vyšetřovatele vyjadřoval. Až dojde ke konečnému určení – a nemohu tvrdit, že to bude dnes – pak se teprve můžeme vyjádřit. Pravděpodobnou verzí je technická závada," pak ještě npor. Vacek na místě řekl.

12:20
O dalším postupu prací se řídící důstojník HZS Středočeského kraje ÚO Příbram vyjádřil: „Provedeme ohledání místa, pokud bude potřeba provést nějaký technický úkon např. vstup do destruované střechy nebo části objektu, pak s pomocí techniky, která zůstala na místě a se zabezpečenou požární asistencí, jsme takto schopni pomoci vyšetřovatelům. Po ukončení jejich prací provedeme nezbytné práce tam, kde by byl objekt především z hlediska stability nebezpečný. Budeme řešit asi dvě místa, kde je akutní nebezpečí sesutí stavebních konstrukcí."

12:50
Doplnili jsme 2 videa, která nám dodatečně zaslal ze včerejšího požáru jeden z našich čtenářů.

17:55
„V místě požáru zůstávají profesionální hasiči z Příbrami a dobrovolní z Březových Hor. Začali rozebírat konstrukci haly a odstraňovat její čelní stěnu, která hrozila sesunutím,“  sdělila kpt. Mgr. Vladimíra Kereková, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje.

 

Vracíme se v naší on-line reportáži na místo …
Videozáběry z včerejšího požáru. Zaslal dodatečně čtenář pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: tisková mluvčí HZS Středočeského kraje kpt. Mgr. Vladimíra Kereková
foto: jap
top

autor: mipDalší články

Jdete v sobotu “na Gotta“? Přinášíme vám instrukce k akci Jdete v sobotu “na Gotta“? Přinášíme vám instrukce k akci Příbramská akce roku je za dveřmi. Již tuto sobotu 23.února vystoupí ve sportovní příbramské hale historicky nejúspěšnější zpěvák naší země 21. února 2019   (19:35) Dobříš chce letos zateplit sportovní halu Dobříš chce letos zateplit sportovní halu Dělníci již položili novou podlahu, obložili stěny a osadili nové ribstoly. 21. února 2019   (16:50) Lucie Pudilová před premiérou UFC v Praze: Nechci zklamat fanoušky Lucie Pudilová před premiérou UFC v Praze: Nechci zklamat fanoušky Dva dny před duelem se zkušenou americkou soupeřkou Liz Carmoucheovou je sice lehce nervózní ze závěrečného snižování váhy, které ji v nejbližších hodinách čeká, na životní zápas se ale cítí dobře připravena. 21. února 2019   (14:40) Centrum sociálních a zdravotních služeb chystá jarní ples Centrum sociálních a zdravotních služeb chystá jarní ples Ples je určen pro seniory, ale i širokou veřejnost. Hostem večera bude zpěvák Petr Rezek. 21. února 2019   (12:37) V polském mase našli veterináři salmonelu, zavádí mimořádná opatření V polském mase našli veterináři salmonelu, zavádí mimořádná opatření Vzorky infikovaného masa byly odebrány ve Středočeském kraji. 21. února 2019   (10:15) Příbram chce požádat o dotaci na úpravy kulturního domu Příbram chce požádat o dotaci na úpravy kulturního domu Kromě bezbariérových úprav má být opraven chodník v Tylově ulici a na třídě Osvobození v úseku od autobusové zastávky u 2. polikliniky až ke kulturnímu domu. 21. února 2019   (08:08) Zastupitelé budou schvalovat výjimky z nočního klidu. Na kdy připravit špunty do uší? Zastupitelé budou schvalovat výjimky z nočního klidu. Na kdy připravit špunty do uší? Jedná se jen o několik málo akcí v rámci celého kalendářního roku. 21. února 2019   (06:07) I v letošním roce budou moci občané čerpat z Fondu zápůjček města I v letošním roce budou moci občané čerpat z Fondu zápůjček města Tento fond v roce 2018 nahradil Fond oprav a modernizace 20. února 2019   (19:37) Město chce v příštím roce vybudovat nový domov pro seniory Město chce v příštím roce vybudovat nový domov pro seniory Nedostatek míst v obdobných zařízeních trápí obce po celé republice. 20. února 2019   (17:03) Středočeští zastupitelé schválili založení nové obchodní společnosti  ‚Nemocnice Středočeského kraje‘ Středočeští zastupitelé schválili založení nové obchodní společnosti ‚Nemocnice Středočeského kraje‘ Zřízení nové akciové společnosti kraj podle odhadů vyjde na 10 milionů korun 20. února 2019   (14:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz