16. 2. svátek má Ljuba

Občané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce

8. září 2014   (16:46)
Další 3 fotografie v galeriiObčané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce

Obyvatele domů v Čechovské ulici trápí neustálý nepořádek a popelnice ve vozovce.


Velký a přetrvávající problém řeší obyvatelé domů v Čechovské ulici v Příbrami. Před jejich obydlími a okny technické služby umístily hned 11 kontejnerů pro nejrůznější odpad. I přes velký počet kontejnerů navíc jsou nádoby mnohdy přeplněné.

„Kontejnery jsou neustále plné, zastavují zde i několikrát denně cizí auta a vynášejí tu svůj odpad, který přivezou například z chalupy,“ říká jedna z obyvatelek domu.

V nepřehledné zatáčce hrozí střet vozidel i střet auta s člověkem

„Popelnice jsou navíc umístěny v úzké vozovce, v táhlé zatáčce a hrozí zde nejen střet vozidel, ale i střet auta s člověkem.“ Takto charakterizuje řada občanů z Čechovské ulice i z přilehlých ulic toto nepřehledné místo.

Mnohdy jsou kontejnery prý i uprostřed vozovky. „Popeláři popelnice mnohdy nezabrzdí nebo nějací vandalové, vracející se z nočních klubů, především z Junior klubu, popelnice posunou doprostřed ulice a řidiči mají potom co dělat, aby do nich nenarazili,“ pokračuje obyvatelka Čechovské ulice.

Silnice je navíc v této části velmi úzká. Pro obyvatele přilehlých domů není tedy každodenní pohyb v této části ulice zrovna příjemným a bezpečným.

Obyvatelé by přivítali výstavbu ohrazení

Obyvatelům ulice prý vadí i estetické hledisko, v ulice by velmi rádi uvítali výstavbu ohrazení kontejnerů, ať již dřevěné nebo zděné, a to na přilehlém vybetonovaném prostranství, které bylo pro umístění kontejnerů již dříve vytvořeno. Tím by byl z velké části problém vyřešen.

Technické služby vidí věc jinak

Podle příbramských technických služeb (dále TS) není situace tak závažná. Podle Libora Michvocíka byly TS několikrát kontaktovány paní z této ulice, která žádala uklizení nepořádku a zlikvidování sběrného místa. Jedním z důvodů měla být i nepřehledná zatáčka, ve které se kontejnery nachází.

Technické služby posoudily situaci na místě a žádný výjimečný nepořádek nezaznamenaly. Hnízdo je na tomto místě v obdobné podobě už nejméně 8 let a za tu dobu TS nikdy neřešily žádost o odstranění.

„Místo bylo vybráno s ohledem na dopravní situaci v okolí, dostupnost občanů i nás jako vyvážející firmy. Slouží cca 14 domům (vesměs výškových), tedy asi 500 domácností. Proto jsme žádost této paní odmítli,“ dodává Libor Michvocík z TS.

Fotogalerie

Občané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce () Občané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce (1) Občané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: red

autor: mmDalší články

V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16) Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Akce s názvem Speed Marathon se uskuteční 3. dubna. 15. února 2019   (06:09) Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Někde se dokonce mluví o rekordní sezoně. 14. února 2019   (18:16) Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů S naším zpravodajstvím vám nic podstatného z jednání neunikne. 14. února 2019   (14:46) Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Cena se dá o několik korun snížit při vyplnění podacích dat elektronicky. 14. února 2019   (12:29) (Za)chraňme manželství (Za)chraňme manželství Každým rokem v týdnu kolem svátku svatého Valentýna si připomínáme důležitost manželství. Národní týden manželství se pořádá od roku 1996 ve Velké Británii a odtud se rozšířila do dalších zemí světa. Od roku 2007 se akce pořádá i v ČR. 14. února 2019   (10:38)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz