18. 2. svátek má Gizela

O milionu rozhoduje veřejnost

6. února 2019   (08:56)
O milionu rozhoduje veřejnost

Druhým rokem přistupuje město k vyhlášení participativního rozpočtu, tedy projektu, při kterém sama veřejnost může rozhodovat o tom, jakým směrem bude část městských prostředků investována. I v letošním roce je na tyto investice vyčleněn milion.


Termín podávání návrhů do participativního rozpočtu je 28. únor. Máte tedy ještě čas svůj návrh připravit a doručit, aby mohl být zařazen do veřejného hlasování. V této oblasti se množí dotazy na pravidla, zde tedy přinášíme jejich přehled.

Požadavky na projekt:
- musí být veřejně prospěšný
- primárně má řešit úpravy veřejných prostor
- musí být ve vlastnictví města
- neměl by se týkat údržby či opravy chodníků a komunikací
- nesmí propagovat produkty, služby a činnosti subjektů komerčního, nekomerčního,
náboženského či politického charakteru
- město musí mít kompetenci projekt realizovat
- jeho realizace bude zahájena do 12 měsíců od hlasování

Co musí návrh obsahovat:
- název projektu
- popis návrhu projektu
- veřejný přínos projektu
- lokalizaci projektu, případně formulaci o jeho nevázanosti na místo
- předpokládanou finanční náročnost
- harmonogram
- volitelně situační nákres, vizualizaci…
- kontakt na navrhovatele

Kam s návrhy?
K podávání návrhů slouží jednoduchý online formulář na webové stránce participativního rozpočtu.

Veřejné projednávání
V letošním roce jsou, po zkušenosti z roku minulého, připraveny celkem tři termíny veřejného projednávání jednotlivých projektů. Veřejná projednávání budou 20. a 27. února a poté 6. března. Při těchto setkáních budou moci předkladatelé své návrhy prodiskutovat se zástupci města. Návrhy budou posléze předány k posouzení proveditelnosti příslušným odborům radnice.

Veřejné hlasování
O projektech budou opět rozhodovat občané přímým hlasováním prostřednictvím hlasovací platformy v červnu letošního roku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
DiS.

autor: topDalší články

Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz