18. 2. svátek má Gizela

Nový vítr na Gymnáziu Příbram

5. listopadu 2018   (12:33)
Nový vítr na Gymnáziu Příbram

Kde stále hledat novou inspiraci pro své povolání? Jak zaujmout své studenty a získat je pro daný obor? Kde brát neotřelé nápady pro pestrou výuku? Tyto otázky zřejmě napadaly účastníky programu Erasmus+


Sedm učitelů Gymnázia Příbram si vybralo jako cílovou zemi pro zahraniční pobyt Velkou Británii. Někteří se vydali do skotského Edinburghu zdokonalit svou angličtinu. Ve stejném regionu absolvovali učitelé anglického jazyka metodologický kurz zaměřený na nové metody výuky, reálie Velké Británie a různá kurikula angličtiny v evropských zemích. Učitelé odborných předmětů hudební výchovy, dramatické výchovy a zeměpisu se zúčastnili odborných kurzů v jihoanglických městech Cheltenham a Southampton. Navštívili výuku ve vybraných anglických školách a kromě odborné tématiky byla do programu kurzů zařazena také metodika CLIL (Content and Language Integrated Learning).

 

Sedm učitelů Gymnázia Příbram si vybralo jako …
Právě metodou CLIL se zabývala koordinátorka projektu ve svém kurzu v Portsmouthu. Metoda je založená na výuce odborného předmětu prostřednictvím cizího jazyka. V tomto případě angličtina je prostředkem pro výuku odborného obsahu, a ten se naopak stává zdrojem výuky angličtiny. Na rozdíl od klasických hodin se studenti učí cizí jazyk v přirozených situacích, setkávají se s jeho praktickou aplikací. To jim může být výhodou při studiu na vysoké škole a později v jejich dalším profesním životě. Metoda CLIL klade důraz hlavně na schopnost plynule komunikovat o odborných tématech jak v mateřském, tak i v cizím jazyce.
 

Právě metodou CLIL se zabývala koordinátorka …
​Postupné zavádění metody CLIL do výuky odborných, zvláště volitelných, předmětů je hlavním cílem celého projektu na Gymnáziu Příbram. Na vlastní kůži to mohou pocítit studenti gymnázia již od září tohoto školního roku, neboť v některých vyučovacích hodinách se postupně metoda CLIL objevuje. Doufejme, že v budoucnu najde tato progresivní metoda ještě větší uplatnění ve vzdělávacím procesu. Bez aktivních a nadšených učitelů, kteří jsou ochotni pracovat na svém rozvoji i během prázdnin, stejně jako účastníci tohoto projektu, to však nepůjde.

​Postupné zavádění metody CLIL do výuky …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Lenka Pavelková - Gymnázium Příbram

autor: topDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz