18. 2. svátek má Gizela

Nové autobusy budou na naftu, nastupování zůstane pouze předem

11. února 2019   (06:08)
Nové autobusy budou na naftu, nastupování zůstane pouze předem

Výběrové řízení na nového městského dopravce je již v běhu.


Aktuálně je v běhu jedno z největších výběrových řízení za poslední léta. Město Příbram hledá nového autobusového dopravce pro své linky na dobu 10 let. První autobusy pod novou smlouvou by měly vyjet už 1. prosince tohoto roku.
 
Maximální částka za provozování dopravy a za požadovaný počet najetých kilometrů po dobu deseti let je 486 milionů korun. V rámci toho mohou autobusy najezdit téměř 10 milionů kilometrů. Kromě ceny a stáří vozového parku se bude hodnotit i vybavenost klimatizací, která musí být minimálně u 50 procent vozů.
 
Autobusy budou pohánět naftové motory. I když se úvahy ubíraly i cestou pohonu na plyn, vzhledem k vysokým pořizovacím nákladům a řadě dalších problematických aspektů, jako je vybudování plnící stanice, z použití tohoto paliva sešlo.
 
„Z analýzy vyplývá, že náklady by byly vyšší o desítky procent. Ono nesmírně drahé bude už i to, co připravujeme nyní,“ řekl k výběru vhodného paliva starosta města Jindřich Vařeka (ANO).
 
Zůstane i možnost nastupovat jen předními dveřmi. Podle průzkumů z jiných měst nastupování i prostředními dveřmi celý proces nijak výrazně neurychlí, navíc je pak potřeba platit více revizorů pro kontrolu správné platby za jízdu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz