22. 7. svátek má Magdaléna

Noční hovory v tiché ulici rezonují, přibývá stížností na rušení nočního klidu

10. července 2018   (08:17)
Noční hovory v tiché ulici rezonují, přibývá stížností na rušení nočního klidu

Na vině je protikuřácký zákon a teplé letní noci


V letních měsících přibývá na Dobříši výjezdů městské policie založených na stížnostech ohledně rušení nočního klidu. Oznámení a stížnosti přicházejí hlavně na skupinky lidí postávajících před provozovnami v centru města po 22. hodině večer. Obvykle jsou hlučící pouze napomenuti. Občas strážníci po příjezdu na udané místo najdou už jen prázdno, neboť hosté pouze přecházeli s restaurace do restaurace.
 
 „Na základě protikuřáckého zákona lidé zkrátka chodí kouřit před místní provozovny. Mnohdy hlášené rušení nočního klidu ani není rušením. Stává se, že stížnost není zcela oprávněná. I tak ale musí městská policie na oznámení reagovat a situaci řešit,“ říká strž. Alena Kovaříková, zástupce velitele MP Dobříš.

 „S přibývajícím časem a stoupající hladinou alkoholu u hostů, jsou větší i problémy. Spíše, lidsky řečeno, mnohdy není lehké komunikovat s podnapilým člověkem.
Dříve se jednalo spíš o hluk na předzahrádkách, nyní dochází právě čím dál tím častěji k nárůstu stížností na mluvící skupinky kuřáků před restauracemi. Dosud však vždy k uklidnění hlučících stačila pouhá domluva, aby se přítomní zdrželi těchto hlučných projevů. Problém vidíme ale také v tom, že v některých případech to ani jako rušení nemůžeme brát, jelikož se jedná o normální hovor lidí mezi sebou,“ doplňuje Kovaříková.
 
Očekávalo se také znečištění ulic v podobě nedopalků, což se také z počátku mírně potvrdilo. Poté vedení města zařídilo před některé provozovny instalaci odpadkových košů. „Co jsme si všimli, provozovatelé restaurací si již před své provozovny začali i sami umísťovat popelníky, aby zabránili znečištění ulic,“ sděluje potěšeně strž. Alena Kovaříková.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Ofenzivní hra a fotbal nahoru dolů, který diváky bavil, skončil u Litavky dělbou bodů. Ofenzivní hra a fotbal nahoru dolů, který diváky bavil, skončil u Litavky dělbou bodů. 1. FK Příbram – FK Teplice 1:1 (1:0) V sobotu 21. července se v Příbrami hrála po roční odmlce opět první Fortuna:Liga. V úvodním kole přivítala Příbram na svém stadionu Severočechy z Teplic. Utkání nabídlo spoustu šancí, ale padly „jen“ dvě branky 22. července 2018   (16:39) Právě teď: V prostoru ulice Čechovská u Tiket Sport Baru zasahuje větší množství příslušníků Policie ČR Právě teď: V prostoru ulice Čechovská u Tiket Sport Baru zasahuje větší množství příslušníků Policie ČR Místo zásahu je zcela uzavřeno policejními páskami, příslušníci Policie zasahují v neprůstřelných vestách 22. července 2018   (14:05) Blesková zpráva Smolotely zaplavily pouťové atrakce Smolotely zaplavily pouťové atrakce Makovskou pouť obvykle provází horké letní počasí, letošní rok není výjimkou. Užít si ji můžete ještě dnes 22. července 2018   (11:03) FOTOGALERIE Přijďte na prohlídku svatohorského sklepení a dozvíte se mnoho zajímavostí nejen o něm Přijďte na prohlídku svatohorského sklepení a dozvíte se mnoho zajímavostí nejen o něm Ještě dnes se můžete podívat, kde se sklepy nacházejí a dozvědět se něco o tom, jak to jezuité plánovali a jak to ve skutečnosti vypadá. 22. července 2018   (09:10) Pro malé hokejisty skončily prázdniny. Zimní stadion hostil první letošní kemp Pro malé hokejisty skončily prázdniny. Zimní stadion hostil první letošní kemp „Zimák poskytuje „profi“ zázemí,“ říká příbramský trenér Milan Filipi. 22. července 2018   (07:08) ROZHOVOR Dnešní promítání v letním kině se ruší Dnešní promítání v letním kině se ruší Ještěři zaútočí na Příbram až v příštím týdnu 21. července 2018   (19:10) Aktuálně: Auto na střeše si vyžádalo pomoc záchranných složek Aktuálně: Auto na střeše si vyžádalo pomoc záchranných složek Profesionální hasiči z Příbrami aktuálně zasahují u dopravní nehody osobního auta 21. července 2018   (18:26) AKTUÁLNĚ Kukuřice neroste, bludiště v Chrašticích prozatím není v provozu Kukuřice neroste, bludiště v Chrašticích prozatím není v provozu Skvělé dobrodružství na čerstvém vzduchu se prozatím nekoná. Nenechte se zmýlit zavádějící informací, která proběhla některými příbramskými medii 21. července 2018   (16:48) pribram.cz je pod ostrým dohledem pribram.cz je pod ostrým dohledem Hlavní Facebookový profil našeho zpravodajského portálu dosáhl dnes počtu 10 000 sledujících 21. července 2018   (14:09) Večer v Příbrami zaútočí ještěři Večer v Příbrami zaútočí ještěři Akční dobrodružný sci–fi film plný dinosaurů – pod širým nebem na plátně příbramského letního kina 21. července 2018   (11:19)Kodex redakce Reklama Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz