20. 9. svátek má Oleg

Noční hovory v tiché ulici rezonují, přibývá stížností na rušení nočního klidu

10. července 2018   (08:17)
Noční hovory v tiché ulici rezonují, přibývá stížností na rušení nočního klidu

Na vině je protikuřácký zákon a teplé letní noci


V letních měsících přibývá na Dobříši výjezdů městské policie založených na stížnostech ohledně rušení nočního klidu. Oznámení a stížnosti přicházejí hlavně na skupinky lidí postávajících před provozovnami v centru města po 22. hodině večer. Obvykle jsou hlučící pouze napomenuti. Občas strážníci po příjezdu na udané místo najdou už jen prázdno, neboť hosté pouze přecházeli s restaurace do restaurace.
 
 „Na základě protikuřáckého zákona lidé zkrátka chodí kouřit před místní provozovny. Mnohdy hlášené rušení nočního klidu ani není rušením. Stává se, že stížnost není zcela oprávněná. I tak ale musí městská policie na oznámení reagovat a situaci řešit,“ říká strž. Alena Kovaříková, zástupce velitele MP Dobříš.

 „S přibývajícím časem a stoupající hladinou alkoholu u hostů, jsou větší i problémy. Spíše, lidsky řečeno, mnohdy není lehké komunikovat s podnapilým člověkem.
Dříve se jednalo spíš o hluk na předzahrádkách, nyní dochází právě čím dál tím častěji k nárůstu stížností na mluvící skupinky kuřáků před restauracemi. Dosud však vždy k uklidnění hlučících stačila pouhá domluva, aby se přítomní zdrželi těchto hlučných projevů. Problém vidíme ale také v tom, že v některých případech to ani jako rušení nemůžeme brát, jelikož se jedná o normální hovor lidí mezi sebou,“ doplňuje Kovaříková.
 
Očekávalo se také znečištění ulic v podobě nedopalků, což se také z počátku mírně potvrdilo. Poté vedení města zařídilo před některé provozovny instalaci odpadkových košů. „Co jsme si všimli, provozovatelé restaurací si již před své provozovny začali i sami umísťovat popelníky, aby zabránili znečištění ulic,“ sděluje potěšeně strž. Alena Kovaříková.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Foto dne: Tohle hlava nepobírá Foto dne: Tohle hlava nepobírá Ve Lhotě u Příbramě můžete v lese zřejmě místo hub najít králíka domácího. 20. září 2018   (12:24) Další generace malých hokejistů vyzkoušela příbramský led Další generace malých hokejistů vyzkoušela příbramský led Nejmenší bruslaři se statečně prodrali hustou mlhou. Přišly první pády, ale slziček bylo poskrovnu. 20. září 2018   (10:22) FOTOGALERIE Jsem rád, že MHD zdarma nechceme sami Jsem rád, že MHD zdarma nechceme sami MHD zdarma jsme se rozhodli zapracovat jako jednu z priorit do našeho volebního programu. 20. září 2018   (08:30) PR McDonald's truck se řítí na Příbram! Je čas pořádně vyhládnout McDonald's truck se řítí na Příbram! Je čas pořádně vyhládnout Projděte se z mrakodrapu po virtuálním prkně. Na jeho konci čeká krabička Big Macu! 20. září 2018   (06:00) Frontman skupiny KEKS Štěpán Kojan v pátek zahraje „Fauně“ k narozeninám. Jste zváni! Frontman skupiny KEKS Štěpán Kojan v pátek zahraje „Fauně“ k narozeninám. Jste zváni! Ochrana fauny ČR slaví 20 let existence koncertem Štěpána Kojana. Přijeďte se pobavit a podpořit tak další činnost záchranné stanice volně žijících živočichů z Hrachova u Sedlčan. 19. září 2018   (20:40) Hledáme kolegu pro práci v terénu Hledáme kolegu pro práci v terénu Láká vás práce mimo kancelář a motivující finanční ohodnocení? 19. září 2018   (17:40) Studenti mohou soutěžit o drony, tématem je svoboda Studenti mohou soutěžit o drony, tématem je svoboda MŠMT jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání vyhlásilo foto a video soutěž pro studenty středních a vyšších odborných škol s názvem „Zachyť svoji SVOBODU“. 19. září 2018   (15:35) Čekají řidiče na Strakonické pravidelné kolony? Čekají řidiče na Strakonické pravidelné kolony? Od 20. září čeká Strakonickou dopravní omezení. Provoz bude veden v úseku odbočky na Orlík jedním pruhem a řízen semafory. 19. září 2018   (13:38) Rádoby umělec poničil čtyři objekty Rádoby umělec poničil čtyři objekty Se sprejem v ruce si zvyšoval ego v ulici Politických vězňů. 19. září 2018   (11:35) Cesta podél kolejí, vedoucí do skateparku a kolem Junioru, je uzavřena Cesta podél kolejí, vedoucí do skateparku a kolem Junioru, je uzavřena Vstup do areálu Nového rybníka je zajištěn hlavní bránou z Březnické ulice. 19. září 2018   (09:20)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz