19. 2. svátek má Patrik

Noční hovory v tiché ulici rezonují, přibývá stížností na rušení nočního klidu

10. července 2018   (08:17)
Noční hovory v tiché ulici rezonují, přibývá stížností na rušení nočního klidu

Na vině je protikuřácký zákon a teplé letní noci


V letních měsících přibývá na Dobříši výjezdů městské policie založených na stížnostech ohledně rušení nočního klidu. Oznámení a stížnosti přicházejí hlavně na skupinky lidí postávajících před provozovnami v centru města po 22. hodině večer. Obvykle jsou hlučící pouze napomenuti. Občas strážníci po příjezdu na udané místo najdou už jen prázdno, neboť hosté pouze přecházeli s restaurace do restaurace.
 
 „Na základě protikuřáckého zákona lidé zkrátka chodí kouřit před místní provozovny. Mnohdy hlášené rušení nočního klidu ani není rušením. Stává se, že stížnost není zcela oprávněná. I tak ale musí městská policie na oznámení reagovat a situaci řešit,“ říká strž. Alena Kovaříková, zástupce velitele MP Dobříš.

 „S přibývajícím časem a stoupající hladinou alkoholu u hostů, jsou větší i problémy. Spíše, lidsky řečeno, mnohdy není lehké komunikovat s podnapilým člověkem.
Dříve se jednalo spíš o hluk na předzahrádkách, nyní dochází právě čím dál tím častěji k nárůstu stížností na mluvící skupinky kuřáků před restauracemi. Dosud však vždy k uklidnění hlučících stačila pouhá domluva, aby se přítomní zdrželi těchto hlučných projevů. Problém vidíme ale také v tom, že v některých případech to ani jako rušení nemůžeme brát, jelikož se jedná o normální hovor lidí mezi sebou,“ doplňuje Kovaříková.
 
Očekávalo se také znečištění ulic v podobě nedopalků, což se také z počátku mírně potvrdilo. Poté vedení města zařídilo před některé provozovny instalaci odpadkových košů. „Co jsme si všimli, provozovatelé restaurací si již před své provozovny začali i sami umísťovat popelníky, aby zabránili znečištění ulic,“ sděluje potěšeně strž. Alena Kovaříková.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz