19. 11. svátek má Alžběta

Noční hovory v tiché ulici rezonují, přibývá stížností na rušení nočního klidu

10. července 2018   (08:17)
Noční hovory v tiché ulici rezonují, přibývá stížností na rušení nočního klidu

Na vině je protikuřácký zákon a teplé letní noci


V letních měsících přibývá na Dobříši výjezdů městské policie založených na stížnostech ohledně rušení nočního klidu. Oznámení a stížnosti přicházejí hlavně na skupinky lidí postávajících před provozovnami v centru města po 22. hodině večer. Obvykle jsou hlučící pouze napomenuti. Občas strážníci po příjezdu na udané místo najdou už jen prázdno, neboť hosté pouze přecházeli s restaurace do restaurace.
 
 „Na základě protikuřáckého zákona lidé zkrátka chodí kouřit před místní provozovny. Mnohdy hlášené rušení nočního klidu ani není rušením. Stává se, že stížnost není zcela oprávněná. I tak ale musí městská policie na oznámení reagovat a situaci řešit,“ říká strž. Alena Kovaříková, zástupce velitele MP Dobříš.

 „S přibývajícím časem a stoupající hladinou alkoholu u hostů, jsou větší i problémy. Spíše, lidsky řečeno, mnohdy není lehké komunikovat s podnapilým člověkem.
Dříve se jednalo spíš o hluk na předzahrádkách, nyní dochází právě čím dál tím častěji k nárůstu stížností na mluvící skupinky kuřáků před restauracemi. Dosud však vždy k uklidnění hlučících stačila pouhá domluva, aby se přítomní zdrželi těchto hlučných projevů. Problém vidíme ale také v tom, že v některých případech to ani jako rušení nemůžeme brát, jelikož se jedná o normální hovor lidí mezi sebou,“ doplňuje Kovaříková.
 
Očekávalo se také znečištění ulic v podobě nedopalků, což se také z počátku mírně potvrdilo. Poté vedení města zařídilo před některé provozovny instalaci odpadkových košů. „Co jsme si všimli, provozovatelé restaurací si již před své provozovny začali i sami umísťovat popelníky, aby zabránili znečištění ulic,“ sděluje potěšeně strž. Alena Kovaříková.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

ON-LINE: Na Příbramsku napadl první sníh, jen v regionu došlo k několika dopravním nehodám ON-LINE: Na Příbramsku napadl první sníh, jen v regionu došlo k několika dopravním nehodám První sníh překvapil řidiče na Příbramsku 19. listopadu 2018   (08:44) AKTUALIZOVÁNO Na trhu práce v okolí Příbrami zoufale chybí řemeslníci Na trhu práce v okolí Příbrami zoufale chybí řemeslníci Aktuálně firmy v nejbližším okolí shání zejména řemeslníky. 19. listopadu 2018   (07:54) Na slovíčko s novým místostarostou Na slovíčko s novým místostarostou Proč má nový místostarosta Mgr. Konvalinka vrásky na čele a jak získaný post ovlivnil jeho osobní život? Zachová město akce pro veřejnost ve stejné míře jako v minulém volebním období? 19. listopadu 2018   (06:02) ROZHOVOR Karel Gott vystoupí v únoru v Příbrami! Karel Gott vystoupí v únoru v Příbrami! Příbram bude hned zkraje roku na nohou. Ve druhé polovině února totiž dorazí do příbramské sportovní haly největší česká kulturní hvězda a žijící legenda – Karel Gott. 18. listopadu 2018   (19:00) Na Přebor Středočeského kraje se do příbramské Sokolovny sjelo 150 závodnic Na Přebor Středočeského kraje se do příbramské Sokolovny sjelo 150 závodnic Příbramské gymnastky vybojovaly postup na mistrovství republiky. 18. listopadu 2018   (17:50) Řidiči pozor! Navečer se může začít vytvářet náledí, jezděte opatrně Řidiči pozor! Navečer se může začít vytvářet náledí, jezděte opatrně Meteorologové vydali aktuální výstrahu, která platí i pro Příbramsko. 18. listopadu 2018   (15:52) U Kauflandu probíhá aktivní výměna světelné signalizace U Kauflandu probíhá aktivní výměna světelné signalizace Nad Kauflandem dochází k výměně starých semaforů za nové. 18. listopadu 2018   (13:36) FOTO Vši to nevzdávají, vysát umí i peněženku Vši to nevzdávají, vysát umí i peněženku Málokdo nahlásí nález vší ve vlasech svého dítěte, i díky tomu se tito cizopasníci vracejí jako bumerang. 18. listopadu 2018   (12:16) Aktuálně: Hasiči zasahují u požáru nedaleko nemocnice Aktuálně: Hasiči zasahují u požáru nedaleko nemocnice Požár přístřešku bezdomovců si vyžádal výjezd hasičských jednotek 18. listopadu 2018   (10:20) Do dražby jste vložili více než 30 000 Do dražby jste vložili více než 30 000 Spolek Radost Příbramáčkům se stal komunitou sdružující lidi s dobrým srdcem z celého regionu. 18. listopadu 2018   (09:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz