19. 2. svátek má Patrik

Několik hasičských jednotek likviduje požár v nepřístupném terénu na Třemošné

AKTUALIZOVÁNO
13. srpna 2018   (16:10)
Několik hasičských jednotek likviduje požár v nepřístupném terénu na Třemošné

Požár hrabanky si vyžádal zásah profesionálních i dobrovolných hasičů


I přes mnohá varování, upozornění a zákazy došlo v těchto chvílích k lesnímu požáru poblíž známého vrcholu Třemošná ( 779 m.n.m.), nedaleko obce Orlov. Spojili jsme se s tiskovou mluvčí středočeských hasičů, kpt. Mgr. Vladimírou Kerekovou, která nám k události aktuálně sdělila: "K požáru hrabanky bylo povoláno několik hasičských jednotek. Celý zásah komplikuje skutečnost, že je oheň v silně nepřístupném terénu pro techniku. Pěším průzkumem bylo zjištěno, že hoří hrabanka o rozloze několika metrů čtverečních."  Na pomoc dorazila i speciální čtyřkolka Arctic Cat berounských hasičů, která by částečně měla řešit hašení na místě se svým vysokotlakým proudem. K zahoření došlo přímo na trase u modré turistické značky.

O dalším průběhu zásahu vás budeme informovat, událost nadále sledujeme. O příčinách vzniku požáru lze v tuto chvíli pouze spekulovat, ale s ohledem na skutečnost, že právě na tomto vrcholu se objevují zakázaná ohniště jako houby po dešti, je nejpravděpodobnější příčinou opět nějaký nezodpovědný návštěvník.

AKTUALIZOVÁNO:
16:22

Probíhá hašení, provádí ho v tuto chvíli čtyřkolka HZS Středočeského kraje ÚO Beroun s vysokotlakým proudem. Současná plocha hořící a doutnající hrabanky je zhruba o rozloze 25 metrů čtverečních. Voda do Arctic Catu je pravidelně doplňována v místě, kam se dostala technika hasičů. Kromě berounské jednotky jsou zde i profesionálové z HZS Středočeského kraje ÚO Příbram a dobrovolní hasiči z Březových Hor a Bohutína.

17:20
Požár zlikvidován, zásah následně ukončen. Požářiště bylo předáno pracovníkovi lesní správy, který bude vykonávat další dohled

O posledních požárech v Brdech a na Příbramsku jsme psali v článku: Kuřáci nebo opékání buřtíků?! Hasiči se včera potýkali se třemi požáry lesního porostu na Příbramsku

I přes mnohá varování, upozornění a zákazy …
Foto: Josef Cink jun.

Foto: Josef Cink jun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: tisková mluvčí HZS Středočeského kraje kpt. Mgr. Vladimíra Kereková
foto: jap + Josef Cink jun.

autor: mipDalší články

Prodloužení dálnice D4 se začne stavět nejdříve příští rok Prodloužení dálnice D4 se začne stavět nejdříve příští rok Podle původních předpokladů už měla být stavba zahájena. 19. února 2019   (06:14) Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz