21. 3. svátek má Radek

Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata

4. ledna 2019   (06:26)
Dalších 10 fotografií v galeriiNedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata

Někteří majitelé své miláčky pochovávají nedaleko nové cyklostezky.


Během loňského roku jsme pravidelně informovali o nově vybudované cyklostezce Drkolnov-Bohutín. Po otevření se stala vyhledávaným místem k rodinným procházkám, venčení psů, výletům na kolech či bruslích. Zdá se však, že nedaleko stezky se buduje i neobvyklé místo.

Jde o hřbitov zvířátek, který je ukryt mezi stromy. Lidé sem pohřbívají své domácí mazlíčky a budují jim malé hrobečky, které jsou zdobeny svíčkou, případně cedulkou se jménem. Hrobů je zde několik.

Jedná se však o nelegální pohřebiště, které vzhledem ke své poloze, může představovat určité riziko. Zapálené svíčky na tomto pietním místě mohou způsobit požár okolních lesních prostor.

Dle vyjádření místostarosty města Mgr. Jana Konvalinky, tento případ prošetřuje Městská policie a Technické služby. Po zjištění situace bude město Příbram dál postupovat podle platné legislativy.

Pro zemřelá domácí zvířátka jsou speciální hřbitovy, kde je možné je pochovat oficiální cestou. Nejbližší jsou však v Praze a Písku.

Během loňského roku jsme pravidelně …

Fotogalerie

Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata () Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (1) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (2) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (3) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (4) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (5) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (6) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (7) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (8) Nedaleko Drkolnova vzniká nelegální hřbitov pro zvířata (9)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: pmr, foto: japDalší články

V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy  v centru Příbrami V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy v centru Příbrami V rámci rekonstrukce kruhového objezdu na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami dojde mimo jiné i k úpravě napojení ul. Hailova na samotný kruhový objezd. 20. března 2019   (17:53) Další stromy určené k pokácení Další stromy určené k pokácení Technické služby do konce března musí pokácet další stromy 20. března 2019   (15:47) Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Zemědělci si uklidí vysypaný ledek vlastními silami 20. března 2019   (13:52) AKTUÁLNĚ V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků Za zločin braní rukojmí obviněnému muži hrozí až 12 let vězení. 20. března 2019   (12:09) Bitvu u Slivice si připomeneme 11. května Bitvu u Slivice si připomeneme 11. května Tato akce se konala poprvé v roce 2000. Připomíná události konce války v Evropě ve dnech 11. a 12. května 1945. 20. března 2019   (10:33) Adventure golf na Nováku by mohl být v provozu už v červnu Adventure golf na Nováku by mohl být v provozu už v červnu Vedení příbramské radnice doufá, že k dalším komplikacím při stavbě už nedojde. 20. března 2019   (08:07) Informace o zavedení dalších parkovacích zón vzbudila emoce Informace o zavedení dalších parkovacích zón vzbudila emoce V souladu s vloni přijatou koncepcí se parkovací zóny rozšíří například na parkovišti pod autobusovým nádražím, v ulici Legionářů nebo v oblasti staré Příbrami. 20. března 2019   (06:06) Nemocnice ruší omezení návštěv Nemocnice ruší omezení návštěv Na Příbramsku byla nemocnost nejvyšší v celém kraji. 19. března 2019   (18:53) Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Poničeným altánem na Nováku či polámanými stromy na cyklostezce Drkolnov – Bohutín řádění vandalů bohužel nekončí. V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny „útoky“ vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc. 19. března 2019   (15:13) Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 byl vybudován v roce 2017 19. března 2019   (13:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz