18. 2. svátek má Gizela

Na výměnu kotlů ve středních Čechách je určeno 80 milionů

3. června 2014   (06:50)
Na výměnu kotlů ve středních Čechách je určeno 80 milionů

Nová výzva bude vyhlášena pravděpodobně v září tohoto roku.


Ministerstvo životního prostředí České republiky s konečnou platností rozhodlo o poskytnutní finančních prostředků na podporu výměny kotlů a to ve stejné výši jako Středočeský kraj. O rozhodnutí včera informoval náměstek ministra Jan Kříž. Na výměnu starých kotlů tak bude k dispozici celková částka 80 milionů korun.

Polovinu zaplatí kraj

„Je to pro nás velmi dobrá zpráva, protože nyní budeme moci občanům prostřednictvím dotace rozdělit dvakrát více peněz než během prvního kola programu výměny starych kotlů na nové ekologické a uspokojíme také daleko větší počet zájemců,“ komentoval rozhodnutí ministerstva životního prostředí hejtman Josef Řihák (ČSSD).

Krajští radní tento verdikt ministerstva netrpělivě očekávali, neboť do rozpočtu na rok 2015 žádali již v polovině měsíce května zapracovat částku 40 miliónů korun, která představuje padesátiprocentní podíl na celkové částce pro výměnu kotlů na území kraje.

Zájem je obrovský

Podle informací náměstka pro oblast životního prostředí a zěmědělství Marka Semeráda je zájem lidí o výměnu kotlů obrovský. Během výzvy na výměnu kotle v roce 2013 byla finanční částka 40 milionů korun vyčerpána během tří dnů. Středočeský kraj se podílel polovinou této částky a uspokojeno bylo 912 žadatelů.

Peníze až v roce 2015

„Předpokládáme, že nová výzva pro čerpání finančních příspěvků na výměnu kotlů bude vyhlášena již v září letošního roku. A protože kontrola podaných žádostí trvá zhruba čtyři měsíce, budou moci občané dosáhnout na čerpání těchto peněz až v roce příštím, tedy v roce 2015,“ uzavřel hejtman Josef Řihák.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: red

autor: MJDalší články

Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz