18. 2. svátek má Gizela

Na provoz příbramské záchytky půjde z kraje více peněz

5. února 2019   (06:18)
Na provoz příbramské záchytky půjde z kraje více peněz

Celkem o 700 tisíc korun více by mělo jít ještě letos na provoz Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbrami.


 „Posílit provoz příbramské záchytky jsme rozhodli na základě setkání se starostou města Jindřichem Vařekou, který poukázal na zpřísněnou legislativu v oblasti personálního a materiálního vybavení záchytky. Pan starosta řekl, že bude-li částka na provoz navýšena, nemá město ji v úmyslu zrušit, protože jim peníze na její provoz budou stačit,“ informoval radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (oba ANO 2011) po jednání Rady kraje s tím, že tak do Příbrami půjde na provoz záchytky 2,5 milionu korun.

Starosta města Příbram ve snaze získat od kraje více finančních prostředků poukázal především na to, že na záchytce smějí pracovat pouze atestovaní lékaři, a to ještě s takzvanou dvojkovou atestací, což jsou lékaři, kteří mají své jisté a většinou už nemají potřebu dalšího přivýdělku péčí o opilé. Loni na příbramské záchytce bylo ošetřeno 152 podnapilých lidí, z toho 23 žen. V předchozích letech byl jejich počet podobný.

Předloni v zařízení nocovalo 153 a o rok dříve 152 klientů. „Letos se však díky zrušenému provozu záchytky v Kolíně může tento stav výrazně zvýšit, takže jsme rádi dodatečný požadavek města podpořili,“ dodal radní JUDr. R. Bezděk.
Provoz příbramského Centra sociálních a zdravotních služeb vyšel v loňském roce na 2,1 milionu korun. Kraj přispěl 1,6 milionu, od klientů bylo vybráno 138 tisíc korun a 15 tisíc korun získalo město jako příspěvek od obcí. Pro letošní rok přispěl kraj rozhodnutím Rady kraje na provoz příbramské záchytky 1,8 milionu korun a dnes dalšími 700 tisíci korunami. „Vážím si vstřícnosti vedení města Příbrami i otevřeného jednání při obhajování požadavku na navýšení finančního příspěvku. Jsem rád, že se nám dostalo ujištění, že po příslibu o navýšení částky již město Příbram o zrušení záchytky či jakémkoli omezení jejího provozu neuvažuje,“ závěrem prohlásil radní JUDr. Robert Bezděk.

Ve středních Čechách funguje záchytka ještě v Mladé Boleslavi a v kladenské nemocnici jsou podnapilým lidem k dispozici takzvaná expektační lůžka. Pro letošní rok Středočeský kraj navýšil finanční prostředky na provoz zařízení v Mladé Boleslavi, Příbrami a Kladně na 7 milionů korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Středočeský kraj

autor: topDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz