19. 2. svátek má Patrik
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Na MHD zdarma se ptáme starosty

ROZHOVOR
19. září 2018   (06:15)
Na MHD zdarma se ptáme starosty

Líbilo by se vám jezdit po městě zadarmo? Skutečnost nám objasnil starosta města Příbram Ing. Jindřich Vařeka


Pane starosto, na pondělní Radě města byl vybrán konzultant na provedení výběrového řízení na nového dopravce MHD. Kdo se jím stal a kolik zorganizování této soutěže bude stát? 

V České republice není mnoho právních kanceláří specializovaných na poskytování komplexních služeb ve věci výběru dodavatele MHD. Smlouva, kterou jsme se posledních 14 let museli řídit, byla mimořádně špatná. Příbram si zaslouží železobetonovou smlouvu, která bude určovat jasná pravidla pro příštích 15 let. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro právní kancelář „Fiala, Tejkal a partneři“, která zpracovávala tuto agendu pro desítky dalších měst a má obrovské zkušenosti. Za odvedenou práci jim bude náležet odměna 485.000,-Kč.

Můžete blíže vysvětlit, v čem byla stará smlouva na provozování MHD špatná a v čem může být ta nová lepší?

Z právní analýzy, provedené právě firmou „Fiala, Tejkal a partneři“, která navrhuje různé možnosti dalšího postupu krom jiného vyplývá, že na straně jedné, město nemělo žádnou možnost ovlivňovat parametry kvality příbramské MHD a na straně druhé provozovatel MHD, společnost Arriva, neměla žádné možnosti donutit město Příbram k zohlednění nárůstu platu řidičů nebo nafty. Obě strany se po čase začaly cítit poškozené.

Souvisí výběrové řízení na nového provozovatele MHD s připojením se Příbrami do pražské integrované dopravy?

Samozřejmě, že ano. Standardy kvality, které hodláme soutěžit by se měly co nejvíce přibližovat standardům IDSK a ROPID. Jednání na toto téma probíhají s oběma organizacemi již od jara tohoto roku s velkou intenzitou.
Souvisí výběr nového provozovatele i s Vaší ideou „MHD zdarma“?
Souvisí více, než by se na první pohled zdálo. Kvalitní, efektivní a dobře fungující MHD je asi tak jedna polovina pomyslného koláče „Řešení dopravy ve městě Příbram“. Tím druhým dílem je úprava parkovacích režimů v okolí centra města a jeho bezprostředním okolí včetně navýšení odstavných ploch pro parkování mimoměstských účastníků příbramské dopravy.

Jak vidíte celkové řešení dopravy ve městě Příbram časově?

Časový horizont je daný, a tím je prosinec 2019. Od té chvíle začne jezdit nový provozovatel MHD v Příbrami podle nových pravidel. Do té doby musí být dokončena i reorganizace dopravy v klidu. Tečkou bude integrace zapojení MHD Příbram do pražské integrované dopravy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: Ing. Jindřich Vařeka
starosta města Příbram

autor: mipDalší články

Prodloužení dálnice D4 se začne stavět nejdříve příští rok Prodloužení dálnice D4 se začne stavět nejdříve příští rok Podle původních předpokladů už měla být stavba zahájena. 19. února 2019   (06:14) Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz