14. 12. svátek má Lýdie
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Na MHD zdarma se ptáme starosty

ROZHOVOR
19. září 2018   (06:15)
Na MHD zdarma se ptáme starosty

Líbilo by se vám jezdit po městě zadarmo? Skutečnost nám objasnil starosta města Příbram Ing. Jindřich Vařeka


Pane starosto, na pondělní Radě města byl vybrán konzultant na provedení výběrového řízení na nového dopravce MHD. Kdo se jím stal a kolik zorganizování této soutěže bude stát? 

V České republice není mnoho právních kanceláří specializovaných na poskytování komplexních služeb ve věci výběru dodavatele MHD. Smlouva, kterou jsme se posledních 14 let museli řídit, byla mimořádně špatná. Příbram si zaslouží železobetonovou smlouvu, která bude určovat jasná pravidla pro příštích 15 let. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro právní kancelář „Fiala, Tejkal a partneři“, která zpracovávala tuto agendu pro desítky dalších měst a má obrovské zkušenosti. Za odvedenou práci jim bude náležet odměna 485.000,-Kč.

Můžete blíže vysvětlit, v čem byla stará smlouva na provozování MHD špatná a v čem může být ta nová lepší?

Z právní analýzy, provedené právě firmou „Fiala, Tejkal a partneři“, která navrhuje různé možnosti dalšího postupu krom jiného vyplývá, že na straně jedné, město nemělo žádnou možnost ovlivňovat parametry kvality příbramské MHD a na straně druhé provozovatel MHD, společnost Arriva, neměla žádné možnosti donutit město Příbram k zohlednění nárůstu platu řidičů nebo nafty. Obě strany se po čase začaly cítit poškozené.

Souvisí výběrové řízení na nového provozovatele MHD s připojením se Příbrami do pražské integrované dopravy?

Samozřejmě, že ano. Standardy kvality, které hodláme soutěžit by se měly co nejvíce přibližovat standardům IDSK a ROPID. Jednání na toto téma probíhají s oběma organizacemi již od jara tohoto roku s velkou intenzitou.
Souvisí výběr nového provozovatele i s Vaší ideou „MHD zdarma“?
Souvisí více, než by se na první pohled zdálo. Kvalitní, efektivní a dobře fungující MHD je asi tak jedna polovina pomyslného koláče „Řešení dopravy ve městě Příbram“. Tím druhým dílem je úprava parkovacích režimů v okolí centra města a jeho bezprostředním okolí včetně navýšení odstavných ploch pro parkování mimoměstských účastníků příbramské dopravy.

Jak vidíte celkové řešení dopravy ve městě Příbram časově?

Časový horizont je daný, a tím je prosinec 2019. Od té chvíle začne jezdit nový provozovatel MHD v Příbrami podle nových pravidel. Do té doby musí být dokončena i reorganizace dopravy v klidu. Tečkou bude integrace zapojení MHD Příbram do pražské integrované dopravy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: Ing. Jindřich Vařeka
starosta města Příbram

autor: mipDalší články

Betlémské světlo dorazí na Svatou Horu těsně před Vánoci Betlémské světlo dorazí na Svatou Horu těsně před Vánoci I letos dorazí na Svatou Horu Betlémské světlo. 14. prosince 2018   (19:07) Brdská bardotka slaví 50 let provozu. V neděli bude k vidění na Dobříši Brdská bardotka slaví 50 let provozu. V neděli bude k vidění na Dobříši Bardotka se v rámci oslavy svých padesátin vydá na Dobříš. 14. prosince 2018   (16:44) V pondělí začnou platit parkovací zóny a parkovací automaty V pondělí začnou platit parkovací zóny a parkovací automaty Od pondělí bude třeba v některých částech Příbrami za parkování zaplatit. 14. prosince 2018   (14:20) Petr Sýkora: Mezi obyvateli Příbramska najdeme téměř 900 Dobrých andělů Petr Sýkora: Mezi obyvateli Příbramska najdeme téměř 900 Dobrých andělů Veškeré příspěvky dárců nadace Dobrý anděl odevzdává potřebným rodinám do posledního haléře 14. prosince 2018   (11:55) Děti si prožijí Vánoce již v sobotu Děti si prožijí Vánoce již v sobotu Koledy, pohádky, lití olova, zdobení perníčků, vánoční jarmark a pod rozsvíceným stromečkem dárečky. Taková bude sobota věnovaná dětem. 14. prosince 2018   (09:26) Aktuálně: Osobní auto narazilo do autobusu, skončilo převrácené na střeše Aktuálně: Osobní auto narazilo do autobusu, skončilo převrácené na střeše Zranění řidiče a dítěte osobního auta si vyžádala nehoda u Mníšku pod Brdy 14. prosince 2018   (08:11) AKTUÁLNĚ Aktuálně: Požár rodinného domu povolal hasiče Aktuálně: Požár rodinného domu povolal hasiče Na místo vyrážely záchranné složky 14. prosince 2018   (06:06) AKTUÁLNĚ Poslední farmářský trh proběhne v sobotu Poslední farmářský trh proběhne v sobotu Na náměstí 17. listopadu proběhne poslední farmářský trh v letošním roce. 13. prosince 2018   (19:06) Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka Zde by to nebylo ani na párek v rohlíku. 13. prosince 2018   (16:40) Ceny benzinu a nafty ve středních Čechách nadále klesají Ceny benzinu a nafty ve středních Čechách nadále klesají Litr Naturalu 95 stojí na Příbramsku průměrně 32,94 koruny, litr nafty 33,29 koruny. 13. prosince 2018   (14:28)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz