18. 2. svátek má Gizela

Na dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram

FOTOGALERIE
14. června 2014   (16:10)
Dalších 5 fotografií v galeriiNa dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram

Nejhezčí logo navrhla Dominika Lukešová ze ZUŠ Antonína Dvořáka.


Ve čtvrtek 12. června se v expozičním sále na Dolu Marie v Příbrami uskutečnila vernisáž výtvarných návrhů loga pro oslavy k výročí 800 let založení města Příbrami, které se v Příbrami budou konat v roce 2016. Zároveň s těmito oslavami proběhne v Příbrami 20. setkání hornických měst a obcí a 16. Evropský den horníků a hutníků. Přes 80 skvělých prací vytvořili žáci a studenti příbramských základních, středních či uměleckých škol.

„Přípravný výbor se očekávanou slavností zabývá již od konce minulého roku a prvním úkolem bylo vybrat logo. A neměli jsme to vůbec jednoduché,“ prozradil příbramský starosta Pavel Pikrt (ČSSD). Ten spolu s vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a informačních služeb Leou Enenkelovou celou vernisáží všechny hosty provázel a zároveň předal odměny za nejlepší díla.

Vyhrála studentka ze ZUŠ Antonína Dvořáka

Cenu za vítěznou práci si nakonec odnesla Dominika Lukešová ze Základní umělecké školy Antonína Dvořáka v Příbrami. „Inspiraci pro svůj návrh jsem čerpala z Gotické pečeti a také ze starého příbramského znaku. Ve druhém kole jsem dle požadavku musela přidat znak Březových Hor, tak jsem to přepracovala podle návrhu Karla Hojdena,“ řekla mladá vítězka soutěže Dominika Lukešová.

Odměněni za své práce byli také autoři návrhů k 20. setkání hornických měst a obcí a 16. Evropskému dni horníků a hutníků. „Udělena byla také mimořádná cena za výtvarný návrh, který bude použit k dalším výtvarným počinům těchto událostí,“ dodala vedoucí odboru Lea Enenkelová.

Vernisáže se zúčastnil i Jan Čáka

Vernisáže se zúčastnil také jediný čestný občan města Příbrami mistr Jan Čáka, který 12. června oslavil své 85. narozeniny. Všichni zúčastnění využili příležitosti a k významnému jubileu mu popřáli. Za město Příbram mu dary předal místostarosta Ivan Šedivý.

Jan Čáka se narodil 12. června roku 1929 v Praze. V roce 1941 se s rodiči přestěhoval do Příbrami, kde se intenzivně věnoval grafické práci. Jan Čáka se zároveň proslavil také jako malíř, výtvarník, spisovatel nebo skaut.

 

Fotogalerie

Na dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram () Na dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram (1) Na dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram (2) Na dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram (3) Na dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: Ondřej Šlechtický

autor: redDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz