18. 2. svátek má Gizela

Na Dobříši to vře kvůli stavbě nové městské knihovny

3. února 2019   (07:06)
Na Dobříši to vře kvůli stavbě nové městské knihovny

Kolbištěm všech diskuzí je, jak je v dnešní době zvykem, sociální síť.


Přibližně na 140 milionů by mohla vyjít výstavba nové městské knihovny se spolkovou činností na Dobříši. Téma, které již před volbami rozdělilo místní na dva tábory, stále rezonuje na sociálních sítích. Naposled ho otevřel bývalý starosta Stanislav Vacek, který upozornil, že podíl dotace ku vlastním prostředkům má být v tomto případě menší než u jiných projektů a město by tak většinu muselo hradit ze svého. To by znamenalo úvěr na celou řadu let.

„Je dost pravděpodobné, že splácení úvěru až do roku 2035 výrazně omezí ostatní investice a opravy, např. opravy a rekonstrukce komunikací, výstavbu a údržbu vodohospodářské infrastruktury, péči o veřejný prostor nebo jiné oblasti, které město zajišťuje,“ obává se bývalý starosta Stanislav Vacek.

Řada diskutujících se domnívá, že tolik finančních prostředků by město za novou knihovnu platit nemělo a současná podoba knihovny je dostačující, zaznívají ale i názory o potřebnosti této investice. Podle odhadů zaměstnanců dobříšské knihovny by mohl být v nových prostorách rozšířen program a počet návštěvníků by mohl vyrůst z dnešních cca 200 na dvojnásobek. Nová knihovna by pak měla být zároveň zázemím pro některé dobříšské spolky a vzniknout by zde měl i víceúčelový sál. V současné době má knihovna 2200 registrovaných uživatelů.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: facebook

autor: redDalší články

Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz