18. 2. svátek má Gizela

Ministr Chládek otevřel v Příbrami první fotbalovou akademii

FOTOGALERIE
9. června 2014   (11:00)
Další 2 fotografie v galeriiMinistr Chládek otevřel v Příbrami první fotbalovou akademii

Patronem akademie je bývalý reprezentant Zdeněk Grygera.


Dnes odpoledne byla slavnostně přestřižena páska Fotbalové akademie 1.FK Příbram. Ta je první svého typu v celé České republice a jejího otevření se zúčastnil i ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek (ČSSD).

„Jsem rád, že první fotbalová akademie je právě ve Středočeském kraji. Je to o tom, že potřebujeme stáhnout daleko větší množství dětí do sportu a to nejenom kvůli alkoholu a drogám, ale děti nám výrazně tlousnou a zhoršuje se i jejich zdravotní stav,“ připomněl ve své úvodní řeči ministr. 

Podle Chládka se peníze investované do sportu státu vyplatí v budoucnu, protože pohyb je důležitou prevencí proti civilizačním chorobám. Připomněl také důležitost pozitivních vzorů.

Dohled na hřišti i ve škole

Fotbalová akademie bude spuštěna již začátkem letních příprav. Pro mimopříbramské bude mít ubytovací kapacitu zatím v počtu 23 míst. V blízké době se plánuje rozšíření kapacity na 48 lůžek. V rámci akademie je dojednán i speciální studijní program se školami tak, aby mladí fotbalisté mohli trénovat dvoufázově.

Měsíční poplatek za akademii činí v základu 3.900 Kč. V této ceně je strava, ubytování, rozvozy do škol a také práce všech trenérů. Podle duchovního otce projektu Petra Větrovského je připraven systém stipendií v závislosti na výsledcích ve sportu a ve škole. Podle něj by tak nemělo být žádným problémem získat stipendium ve výši 50 procent nákladů.

Podpora kraje a ministerstva zřejmě od příštího roku

„Myslím si, že sport je nesmírně důležitý, tříbí charakter a morálku a jsem rád, že je tady. Každý mladý kluk v Příbrami chce přece hrát za 1.FK nebo za ty vrcholové kluby ve městě. Jsem rád, že akademie vznikla a určitě ji budeme jako Středočeský kraj podporovat,“ řekl hejtman Středočeského kraje Josef Řihák. Ten ovšem připomněl, že je potřeba, aby akademie ukázala nejprve svoji práci, než si zaslouží finanční pomoc.

Rozpočet Středočeského kraje na letošní rok navíc s tímto příspěvkem nepočítá a tak se Fotbalová akademie 1.FK Příbram peněz dočká nejdříve příští rok. Obdobná situace je i v případě Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Ministr Chládek na tiskové konferenci uvedl, že je nyní zpracováván projekt, podle kterého by měly být akademie v celé České republice podporvány. Počítá se však s celkovou částkou v řádech desítek milionů korun.

Do projektu se zapojily i příbramské školy

Fotbalová akademie bude probíhat ve spolupráci se SOŠ a SOU Dubno, Obchodní akademií a VOŠ Příbram, ISŠ HPOS Příbram, Gymnáziem Příbram, SPŠ a VOŠ Příbram a Základní školou Březové Hory.

Fotogalerie

Ministr Chládek otevřel v Příbrami první fotbalovou akademii () Ministr Chládek otevřel v Příbrami první fotbalovou akademii (1)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz