18. 2. svátek má Gizela

Město vyzývá k odstranění 17 autovraků, jinak budou odtaženy

10. června 2014   (17:35)
Město vyzývá k odstranění 17 autovraků, jinak budou odtaženy

Nepojízdné vraky zabírají dalším motoristům místa k parkování.


Město Příbram na svých stránkách aktuálně zveřejnilo celkem 17 výzev k odstranění vraku vozidla, nebo k odstranění vozidla bez regitrační značky. Automobily se nacházejí ve všech částech Příbrami. Po vypršení zákonné lhůty a odstranění vozidla tak přibyde několik volných parkovacích míst.

Dle zákona je vrakem odstavené vozidlo, které není opatřeno registrační značkou a je zjevně trvale nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích (chybí motor, kola, podstatné části karoserie apod.) Řešením problematiky vraků se na městě zabývá šestičlenná komise, jmenovaná radou města. Komise posuzuje vraky a projednává a schvaluje jejich likvidaci.

Likvidace trvá několik měsíců

V případě, že se někde ve městě nějaký vrak nachází, strážníci městské policie ho vyfotí a nahlásí na Odboru silničního hospodářství a investic (dále OSHI), který provede kontrolu a předloží komisi k projednání. Pokud je vůz posouzen jako vrak, vydá OSHI vývzu k odstranění vozidla. Ta je zveřejněna na vozidle, ale i na úřední desce. V případě, že je znám majitel, tak i jemu. Po uplynutí zákonné dvouměsíční lhůty je provedena kontrola místa a v případě, že majitel vozidlo neodstranil, zahájí se řízení o jeho likvidaci, kterou opět schvaluje komise. Samotnou likvidaci pak zajišťují Technické služby Příbram.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz