18. 2. svátek má Gizela

Město chce prodat teplárnu ve dvoukolovém výběrovém řízení

29. ledna 2019   (18:21)
Město chce prodat teplárnu ve dvoukolovém výběrovém řízení

Podle znaleckého posudku patří městu podíl ve výši 36 milionů korun bez DPH.


Zastupitelé se na svém včerejším zasedání zabývali mimo jiné i tématem prodeje příbramské teplárny. Mezi zástupci všech politických stran panovala jednoznačná shoda na uzavření dohody mezi městem a správcem konkurzní podstaty. Podle zastupitelky za KSČM Jiřiny Humlové by v případě neodsouhlasení hrozilo dalších několik let soudních sporů.

Advokát, který zastupuje město Příbram, Antonín Janák, byl dále pověřen, aby při prodeji trval na dvoukolovém výběrovém řízení s tím, že před druhým kolem by všichni zájemci znali nejvyšší nabídku z kola prvního. Dále, aby se prodej realizoval za cenu nejméně dle znaleckého posudku, podle něj by městu Příbram náležel podíl přibližně 36 milionů korun.

S postupem města souhlasil i opoziční zastupitel Vladimír Král (Šance pro Příbram), podle kterého jsou podklady v případě prodeje teplárny zatím nejlepší po dobu jeho fungování na pozici městského zastupitele. Jeho kolegyně Dagmar Říhová dále navrhla, aby subjekty musely při podání nabídek složit kauci 5 milionů korun, která by se neúspěšným uchazečům vrátila. Podle advokáta Janáka už rada města schválila podmínky, včetně kauce ve výši 15 milionů korun.

Oba materiály včerejšího zastupitelstva, které se týkaly prodeje teplárny byly zastupitelstvem jednohlasně schváleny. O dalším vývoji při prodeji teplárny vás budeme informovat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: redDalší články

Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz