15. 10. svátek má Tereza

Mámo, táto jedeme se bavit

22. května 2018   (07:49)
Dalších 10 fotografií v galeriiMámo, táto jedeme se bavit

V sobotu 19. května se uskutečnil již 19. ročník rodinné automobilové orientační soutěže, kterou organizoval za pomoci partnerů a sponzorů Autoklub Příbram


Zábavná akce pro děti a dospěláky s mnoha soutěžemi a překvapeními proběhla v sobotu. Ve vozidle může jet celá rodina, soutěží však pouze přihlášené dítě a řidič. Ostatní fandí, radí, napovídají. Soutěžící navádí svého řidiče podle jednoduchého itineráře (plánku tratě) a cestou plní řadu úkolů. Trať o délce cca 50 km vedla krásnou přírodou a zajímavými místy Příbramska.

V sobotu ráno se na startu soutěže u hasičské zbrojnice na Březových Horách sešlo asi 30 posádek tvořených různorodými vozy a věkovými kategoriemi. Po úvodním slovu a předání instrukcí všichni postupně vyjeli na pečlivě naplánovanou trasu. Hned první zastávka zavedla účastníky nečekaně na důl Drkolnov. Pro zjištění správné odpovědi bylo třeba se sklouznout do podzemí k vodnímu kolu. Při dalších úkolech se zase muselo spočítat kolik druhů zvířat se pase na louce nebo kolik bříz roste u silnice.

Zábavná akce pro děti a dospěláky s mnoha …
Nechyběla ani jízda zručnosti mezi kužely s kelímkem vody, který držel spolujezdec. Došlo  také na vědomostní soutěž prověřující znalost bezpečnosti silničního provozu řidiče a dětí. V závěru se posádky hezky prošly, to když je poslední úkol nasměroval pěší procházkou k Rusalčinu jezírku, kde si měli vzpomenout na stěžejní část opery a zanotovat ji místní „Rusalce“.

Pak už se všichni co nejrychleji dostavili do cíle, aby odevzdali své vyplněné výkazy, podle nichž se určilo jejich pořadí. Cíl se nacházel na prostranství u restaurace ve Vysoké u Příbrami, kde zároveň na vyhládlé posádky čekal gulášek a limča. Při čekání na výsledky se děti zabavily na přilehlém hřišti. Při vyhlašování se letos potvrdilo, že nevyhrává vždy nejrychlejší posádka, ale ta, která co nejlépe splní úkoly a projede opravdu celou trasu. Proto i účastníci, kteří dojeli do cíle s velkým zpožděním, se mnohdy umístili na předních příčkách. Děti si mohly za své výkony vybrat hodnotné ceny od sponzorů a došlo i na tombolu, v které se rozdal zbytek cen. Nad průběhem a výsledky soutěže si mohli všichni popovídat u táboráčku při opékání připravených buřtů.

Nechyběla ani jízda zručnosti mezi kužely …

Fotogalerie

Mámo, táto jedeme se bavit () Mámo, táto jedeme se bavit (1) Mámo, táto jedeme se bavit (2) Mámo, táto jedeme se bavit (3) Mámo, táto jedeme se bavit (4) Mámo, táto jedeme se bavit (5) Mámo, táto jedeme se bavit (6) Mámo, táto jedeme se bavit (7) Mámo, táto jedeme se bavit (8) Mámo, táto jedeme se bavit (9)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz Foto: jim

autor: mip-Další články

Aktuálně: Rozsáhlý požár lesa v nepřístupném terénu likvidují hasiči na Příbramsku Aktuálně: Rozsáhlý požár lesa v nepřístupném terénu likvidují hasiči na Příbramsku Redaktoři pribram.cz jsou na místě. Sledujeme zásah on-line. Článek bude průběžně aktualizován 15. října 2018   (18:43) Město Příbram podpoří i letos veřejně-prospěšné projekty a činnost místních spolků a organizací Město Příbram podpoří i letos veřejně-prospěšné projekty a činnost místních spolků a organizací Příjem žádostí o dotace pro rok 2019 startuje 1. listopadu 15. října 2018   (16:50) AKTUÁLNĚ: Na Strakonické srazilo auto ženu, na místě přistává vrtulník záchranářů AKTUÁLNĚ: Na Strakonické srazilo auto ženu, na místě přistává vrtulník záchranářů U obce Milín došlo ke střetu osobního auta a chodce. 15. října 2018   (14:20) AKTUALIZOVÁNO Řidiči si na příbramských silnicích hráli na závodníky Řidiči si na příbramských silnicích hráli na závodníky Zvýšená kontrola policistů na silnicích v regionu zaznamenala téměř tolik "závodníků" jako startovní pole Rally Příbram. 15. října 2018   (12:55) Děti šplhaly se skauty v korunách stromů Děti šplhaly se skauty v korunách stromů Osmý ročník akce Lanový svět na Svaté Hoře se dokonale vydařil 15. října 2018   (10:33) Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem dovedli svého Forda Fiestu R5 k vítězství Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem dovedli svého Forda Fiestu R5 k vítězství Necelých 5 sekund od sebe dělilo první dvě posádky 15. října 2018   (08:31) Jindřich Vařeka:  Neklademe si žádné podmínky, nikomu nic neslibujeme a od nikoho žádné sliby nevyžadujeme Jindřich Vařeka: Neklademe si žádné podmínky, nikomu nic neslibujeme a od nikoho žádné sliby nevyžadujeme Co chceme a co nechceme.. 15. října 2018   (06:13) Aktuálně: Požár budovy v centru města zaměstnává devět jednotek hasičů Aktuálně: Požár budovy v centru města zaměstnává devět jednotek hasičů Obyvatele vyděsil hustý dým 14. října 2018   (20:15) AKTUALIZOVÁNO Cibulový jarmark zaplnil neprodyšně hořovické ulice Cibulový jarmark zaplnil neprodyšně hořovické ulice Cibule tentokrát jarmarku nevévodila, stánků s copy bylo pomálu. Sortiment zboží byl však obrovský. 14. října 2018   (18:46) Rožmitálští hasiči jsou ve finále ankety, podpořte je svým hlasem Rožmitálští hasiči jsou ve finále ankety, podpořte je svým hlasem Hasiči z Rožmitálu pod Třemšínem se probojovali do finále ankety Dobrovolní hasiči roku. Hlasovat pro jednotku můžete do 25. října. 14. října 2018   (16:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz