22. 1. svátek má Slavomír

Mámo, táto jedeme se bavit

22. května 2018   (07:49)
Dalších 10 fotografií v galeriiMámo, táto jedeme se bavit

V sobotu 19. května se uskutečnil již 19. ročník rodinné automobilové orientační soutěže, kterou organizoval za pomoci partnerů a sponzorů Autoklub Příbram


Zábavná akce pro děti a dospěláky s mnoha soutěžemi a překvapeními proběhla v sobotu. Ve vozidle může jet celá rodina, soutěží však pouze přihlášené dítě a řidič. Ostatní fandí, radí, napovídají. Soutěžící navádí svého řidiče podle jednoduchého itineráře (plánku tratě) a cestou plní řadu úkolů. Trať o délce cca 50 km vedla krásnou přírodou a zajímavými místy Příbramska.

V sobotu ráno se na startu soutěže u hasičské zbrojnice na Březových Horách sešlo asi 30 posádek tvořených různorodými vozy a věkovými kategoriemi. Po úvodním slovu a předání instrukcí všichni postupně vyjeli na pečlivě naplánovanou trasu. Hned první zastávka zavedla účastníky nečekaně na důl Drkolnov. Pro zjištění správné odpovědi bylo třeba se sklouznout do podzemí k vodnímu kolu. Při dalších úkolech se zase muselo spočítat kolik druhů zvířat se pase na louce nebo kolik bříz roste u silnice.

Zábavná akce pro děti a dospěláky s mnoha …
Nechyběla ani jízda zručnosti mezi kužely s kelímkem vody, který držel spolujezdec. Došlo  také na vědomostní soutěž prověřující znalost bezpečnosti silničního provozu řidiče a dětí. V závěru se posádky hezky prošly, to když je poslední úkol nasměroval pěší procházkou k Rusalčinu jezírku, kde si měli vzpomenout na stěžejní část opery a zanotovat ji místní „Rusalce“.

Pak už se všichni co nejrychleji dostavili do cíle, aby odevzdali své vyplněné výkazy, podle nichž se určilo jejich pořadí. Cíl se nacházel na prostranství u restaurace ve Vysoké u Příbrami, kde zároveň na vyhládlé posádky čekal gulášek a limča. Při čekání na výsledky se děti zabavily na přilehlém hřišti. Při vyhlašování se letos potvrdilo, že nevyhrává vždy nejrychlejší posádka, ale ta, která co nejlépe splní úkoly a projede opravdu celou trasu. Proto i účastníci, kteří dojeli do cíle s velkým zpožděním, se mnohdy umístili na předních příčkách. Děti si mohly za své výkony vybrat hodnotné ceny od sponzorů a došlo i na tombolu, v které se rozdal zbytek cen. Nad průběhem a výsledky soutěže si mohli všichni popovídat u táboráčku při opékání připravených buřtů.

Nechyběla ani jízda zručnosti mezi kužely …

Fotogalerie

Mámo, táto jedeme se bavit () Mámo, táto jedeme se bavit (1) Mámo, táto jedeme se bavit (2) Mámo, táto jedeme se bavit (3) Mámo, táto jedeme se bavit (4) Mámo, táto jedeme se bavit (5) Mámo, táto jedeme se bavit (6) Mámo, táto jedeme se bavit (7) Mámo, táto jedeme se bavit (8) Mámo, táto jedeme se bavit (9)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz Foto: jim

autor: mip-Další články

Namol opilý muž demoloval byt a vyhrožoval všem zabitím, zranil i zasahujícího policistu Namol opilý muž demoloval byt a vyhrožoval všem zabitím, zranil i zasahujícího policistu Jako smyslů zabavený se choval v pátek 18. ledna 30letý muž, který napadl v jedné obci na Sedlčansku svou přítelkyni, její příbuzné, zasahující policisty a celému běsnění přihlížely tři děti. 22. ledna 2019   (09:30) Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil řidič jízdu u Hořovic Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil řidič jízdu u Hořovic Na silnici číslo 114 počítejte s dopravním omezením 22. ledna 2019   (08:40) AKTUÁLNĚ Pozvání do chatu přijal ředitel 1. FK Příbram Jan Starka Pozvání do chatu přijal ředitel 1. FK Příbram Jan Starka Chat proběhne ve středu 30. ledna od 13. hodin, ale své dotazy můžete klást již nyní 22. ledna 2019   (07:49) CHAT S OSOBNOSTÍ Počet nemocných spalničkami dál roste. Jaká je situace v Příbrami? Počet nemocných spalničkami dál roste. Jaká je situace v Příbrami? Média opět píší o nebezpečných spalničkách. Zjišťovali jsme situaci v našem regionu. 22. ledna 2019   (05:57) Výstava Lega loni přilákala do sedlčanského muzea více lidí Výstava Lega loni přilákala do sedlčanského muzea více lidí Nárůst souvisel hlavně s výstavou Svět kostek, která byla zaměřena na známou stavebnici Lego. 21. ledna 2019   (18:44) Datové schránky změnily podobu. Dostanete se do nich i z mobilu Datové schránky změnily podobu. Dostanete se do nich i z mobilu Až půjdete do přihlášení na mojedatovaschranka.cz třeba s DPH nebo možná ti nejrychlejší už s daněmi, zarazí vás úplně jiný vizuál. Nezmocnili se jich ale hackeři. Novou verzi stránek dnes spusilo Ministerstvo vnitra. 21. ledna 2019   (16:15) V CHKO Brdy byly zaznamenány první stopy po bobru evropském V CHKO Brdy byly zaznamenány první stopy po bobru evropském Legendární stavitel hrází se vrací do CHKO Brdy. 21. ledna 2019   (13:48) Sportovní zařízení města Příbram chystá Sportovní příměstské tábory. Jeden bude na jaře a další tři v létě Sportovní zařízení města Příbram chystá Sportovní příměstské tábory. Jeden bude na jaře a další tři v létě O jarních prázdninách se opět koná Sportovní příměstský tábor. Děti budou plavat, bruslit, hrát hry, kreslit a tvořit. Oblíbený tábor SZM se bude konat také v létě, a to dvakrát v červenci a jednou v srpnu. 21. ledna 2019   (11:03) Foto dne: Dnes ráno jsme mohli sledovat úplné zatmění Měsíce Foto dne: Dnes ráno jsme mohli sledovat úplné zatmění Měsíce Měsíc získal naoranžovělou barvu 21. ledna 2019   (09:22) Dva psi vběhli pod kola projíždějícího automobilu a na místě střetu byli usmrceni Dva psi vběhli pod kola projíždějícího automobilu a na místě střetu byli usmrceni Svodka událostí ze Sedlčanska 21. ledna 2019   (08:11)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz