20. 8. svátek má Bernard

Mámo, táto jedeme se bavit

22. května 2018   (07:49)
Dalších 10 fotografií v galeriiMámo, táto jedeme se bavit

V sobotu 19. května se uskutečnil již 19. ročník rodinné automobilové orientační soutěže, kterou organizoval za pomoci partnerů a sponzorů Autoklub Příbram


Zábavná akce pro děti a dospěláky s mnoha soutěžemi a překvapeními proběhla v sobotu. Ve vozidle může jet celá rodina, soutěží však pouze přihlášené dítě a řidič. Ostatní fandí, radí, napovídají. Soutěžící navádí svého řidiče podle jednoduchého itineráře (plánku tratě) a cestou plní řadu úkolů. Trať o délce cca 50 km vedla krásnou přírodou a zajímavými místy Příbramska.

V sobotu ráno se na startu soutěže u hasičské zbrojnice na Březových Horách sešlo asi 30 posádek tvořených různorodými vozy a věkovými kategoriemi. Po úvodním slovu a předání instrukcí všichni postupně vyjeli na pečlivě naplánovanou trasu. Hned první zastávka zavedla účastníky nečekaně na důl Drkolnov. Pro zjištění správné odpovědi bylo třeba se sklouznout do podzemí k vodnímu kolu. Při dalších úkolech se zase muselo spočítat kolik druhů zvířat se pase na louce nebo kolik bříz roste u silnice.

Zábavná akce pro děti a dospěláky s mnoha …
Nechyběla ani jízda zručnosti mezi kužely s kelímkem vody, který držel spolujezdec. Došlo  také na vědomostní soutěž prověřující znalost bezpečnosti silničního provozu řidiče a dětí. V závěru se posádky hezky prošly, to když je poslední úkol nasměroval pěší procházkou k Rusalčinu jezírku, kde si měli vzpomenout na stěžejní část opery a zanotovat ji místní „Rusalce“.

Pak už se všichni co nejrychleji dostavili do cíle, aby odevzdali své vyplněné výkazy, podle nichž se určilo jejich pořadí. Cíl se nacházel na prostranství u restaurace ve Vysoké u Příbrami, kde zároveň na vyhládlé posádky čekal gulášek a limča. Při čekání na výsledky se děti zabavily na přilehlém hřišti. Při vyhlašování se letos potvrdilo, že nevyhrává vždy nejrychlejší posádka, ale ta, která co nejlépe splní úkoly a projede opravdu celou trasu. Proto i účastníci, kteří dojeli do cíle s velkým zpožděním, se mnohdy umístili na předních příčkách. Děti si mohly za své výkony vybrat hodnotné ceny od sponzorů a došlo i na tombolu, v které se rozdal zbytek cen. Nad průběhem a výsledky soutěže si mohli všichni popovídat u táboráčku při opékání připravených buřtů.

Nechyběla ani jízda zručnosti mezi kužely …

Fotogalerie

Mámo, táto jedeme se bavit () Mámo, táto jedeme se bavit (1) Mámo, táto jedeme se bavit (2) Mámo, táto jedeme se bavit (3) Mámo, táto jedeme se bavit (4) Mámo, táto jedeme se bavit (5) Mámo, táto jedeme se bavit (6) Mámo, táto jedeme se bavit (7) Mámo, táto jedeme se bavit (8) Mámo, táto jedeme se bavit (9)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz Foto: jim

autor: mip-Další články

V Aquaparku Příbram po prázdninách opět začíná plavecká výuka, v plánu je také sanitární den V Aquaparku Příbram po prázdninách opět začíná plavecká výuka, v plánu je také sanitární den Blížící se konec prázdnin s sebou jako obvykle nese určité změny v provozní době aquaparku. Ve všední dny od 8 do 12 hodin bude zavřeno, odpoledne musí návštěvníci počítat s omezením plaveckých drah. 3. září je v plánu sanitární den. 20. srpna 2018   (13:10) Zloděj se připravoval na Vánoce, ochudil vystavený betlém o figurky Zloděj se připravoval na Vánoce, ochudil vystavený betlém o figurky Z vystaveného betlému v expozici zcizil neznámý pachatel dřevěné postavičky, zvířátka i stromy 20. srpna 2018   (10:15) Odevzdali jste před čtyřmi roky svůj hlas do správných rukou? Odevzdali jste před čtyřmi roky svůj hlas do správných rukou? V komunálních volbách budeme brzy volit nové zastupitelstvo. Jak nás zastupovali ti, kterým volební období pomalu končí? 20. srpna 2018   (08:30) Aktuálně: Čelní střet dvou vozidel zastavil provoz na silnici I/4. V místě přistává vrtulník Aktuálně: Čelní střet dvou vozidel zastavil provoz na silnici I/4. V místě přistává vrtulník Doprava v ranní špičce kolabuje 20. srpna 2018   (05:59) AKTUALIZOVÁNO Aktuálně: Hasiči likvidují požár hrabanky a lesního porostu u Zdaboře Aktuálně: Hasiči likvidují požár hrabanky a lesního porostu u Zdaboře Několik hasičských vozidel právě projelo večerní Příbramí, aby zasáhlo u nahlášeného požáru 19. srpna 2018   (21:25) AKTUÁLNĚ Bojovná a nebojácná Příbram se i v deseti proti Spartě nevzdala a veze domů remízu 2:2! Bojovná a nebojácná Příbram se i v deseti proti Spartě nevzdala a veze domů remízu 2:2! AC Sparta Praha - 1.FK Příbram 2:2 (1:1) Dnes zavítala Příbram v pátém kole FORTUNA:LIGY na Letenský stadion, kde svedla boj o další body proti Spartě. 19. srpna 2018   (21:00) Bubeník a princezna – když si Příbramák plní své sny Bubeník a princezna – když si Příbramák plní své sny Petr Brych, který žil dlouhé roky v Příbrami, dochodil tu základní školu a posléze vystudoval i střední průmyslovou, tráví nyní spoustu času v hvězdné společnosti 19. srpna 2018   (18:38) Úraz elektrickým proudem byl důvodem příletu vrtulníku záchranářů Úraz elektrickým proudem byl důvodem příletu vrtulníku záchranářů Letecká výjezdová služba transportovala zraněného z Bohostic 19. srpna 2018   (15:34) Příbram oslaví v září Den železnice Příbram oslaví v září Den železnice Jízdu parním vlakem z Berouna přes Příbram do Březnice a zpět si budete moci dopřát v den oslav. 19. srpna 2018   (12:35) Žáci a senioři by po Středočeském kraji mohli od září jezdit zcela zdarma Žáci a senioři by po Středočeském kraji mohli od září jezdit zcela zdarma Realizace akce vyjde Středočeský kraj na 58 milionů korun. 19. srpna 2018   (09:37)


Související články

V Aquaparku Příbram po prázdninách opět začíná plavecká výuka, v plánu je také sanitární den Blížící se konec prázdnin s sebou jako obvykle nese určité změny v provozní době aquaparku. Ve všední dny od 8 do 12 hodin bude zavřeno, odpoledne musí návštěvníci počítat s omezením plaveckých drah. 3. září je v plánu sanitární den. 20. srpna 2018   (13:10) Bojovná a nebojácná Příbram se i v deseti proti Spartě nevzdala a veze domů remízu 2:2! AC Sparta Praha - 1.FK Příbram 2:2 (1:1) Dnes zavítala Příbram v pátém kole FORTUNA:LIGY na Letenský stadion, kde svedla boj o další body proti Spartě. 19. srpna 2018   (21:00) Již se objevila některá místa, kde hygienici koupání nedoporučují Vzhledem k předpovědi počasí s nadále trvajícími vysokými teplotami i nad 30°C se situace v koupacích oblastech a na koupalištích může průběžně zhoršovat. 18. srpna 2018   (14:00) Rozhledna Studený vrch je skvělým místem k procházce i odpočinku Měřící věž na vrcholu Studeného vrchu je od roku 2005 přístupná turistům, výhled do krajiny není po výstupu na rozhlednu jedinou odměnou za mírně náročný výšlap. 17. srpna 2018   (17:18) Než skončí prázdniny, vyzkoušejte také koupaliště v Obecnici Dokud počasí přeje, je třeba se horkem netrápit a naopak si ho užít. Další zastávkou na našich cestách za koupáním, se stala Obecnice. 17. srpna 2018   (14:30)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz