16. 2. svátek má Ljuba

Liška se díky zlodějům pomoci zatím nedočkala

13. listopadu 2018   (08:05)
Liška se díky zlodějům pomoci zatím nedočkala

Zraněná liška se pohybuje na sídlišti. Zřejmě kvůli omezení pohybu hledá potravu v odpadcích.


 
V minulém týdnu se v jineckých ulicích začala objevovat liška. „Včera ji manžel potkal, běhala u nás na sídlišti. Volal na ni čiči, nejdřív ve tmě myslel, že je to kočka. Až na světle zjistil, že je to liška,“ vypráví obyvatelka sídliště u kasáren.  

Podle popisu se jedná o zraněné zvíře. „Liška se v Jincích podle ohlášení pohybuje od čtvrtka, možná už od středy a zjevně kulhá. Ve čtvrtek jsme zjišťovali situaci na místě,“ říká Karel Chocholoušek z Ochrany fauny ČR, která na oznámení přispěchala zraněnému zvířeti na pomoc.

Na místě byla nainstalována sklopná past, která měla lišku odchytit. Zaměstnanci záchranné stanice ji řetězem a zámky přivázali k jednomu z nedalekých stromků. „Sklopec někdo ukradl i s řetězem, netrvalo to snad ani 24 hodin. Vznikla nám tak škoda v řádech tisíců korun,“ komentuje smutnou záležitost Karel Chocholoušek.

Jinečtí se zatím nevzdávají a vyhlásili odměnu za nalezení odchytového sklopce nebo za stopy, které by k němu vedly. Pro neziskovou organizaci zabývající se odchytem a pomocí volně žijícím zvířatům v nouzi, je každá finanční ztráta velmi nepříjemná. Přispět na její provoz můžete například adopcí handicapovaného živočicha, dárcovskou SMS nebo finančně. Více naleznete ZDE.

 
V minulém týdnu se …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz foto: pixabay.com

autor: jkDalší články

Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Motorkář využil první teplý den tohoto roku, jeho jízda skončila vážnou nehodou. 16. února 2019   (17:26) AKTUÁLNĚ Egon Vůch přestoupil do Příbrami Egon Vůch přestoupil do Příbrami Žádné neznámé jméno. Své dorostenecké roky prožil u Litavky, a tak zdejší prostředí zná. 16. února 2019   (14:49) Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Do klání o nejkrásnější vánoční stromeček se přihlásilo celkem 61 jedliček, smrčků i boroviček. Který z nich byl ten "nej", určili naši čtenáři 16. února 2019   (12:02) Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Rodiče malého Tobiáška si převzali včera svou výhru v celoroční soutěži 16. února 2019   (09:31) Čeká nás slunečný víkend Čeká nás slunečný víkend Odpolední teploty budou stoupat až k 15 °C. 16. února 2019   (07:20) V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz