18. 11. svátek má Romana

Kuny atakují rodinné domy

9. listopadu 2018   (14:49)
Kuny atakují rodinné domy

V okolí Příbrami se množí stížnosti obyvatel rodinných domů na nechtěné podnájemníky.


Kuna skalní se zcela přizpůsobila životu v blízkosti lidí. Setkat se s ní můžete nejen na vesnici, ale i v centru měst, kde se živí potkany, holuby i odpadky. Stížnosti na přítomnost nezvaného hosta v domě se množí právě v tomto ročním období.

„Zase jsem celou noc nespala. Kuna se nám dostala do podbití střechy, dupe, škrábe. Na půdě to strašně smrdí, ale přímo přes půdu neběhá, abychom mohli nalíčit past, museli bychom podbití rozebrat. Sousedovi se podařilo ji vyfotit, leze mu do auta,“ stěžuje si na přítomnost kuny obyvatelka Sádku. Není jediná, kdo řeší podobný problém. „Nám na Hájích už rozebrala izolaci, teď kouše kabely,“ přidává se paní Zdena.

„Matky na podzim vyhánějí odrostlá mláďata ze svého teritoria, ta hledají nový životní prostor, a proto se v tomto období každoročně množí stížnosti na kuny. V tuhle dobu by mohly zafungovat plašiče, doporučuje se také nechat na místě puštěné rádio nebo nějaké pachové stopy jako vlasy apod. Obvykle to působí pouze dočasně, ale mláďata to může donutit hledat místo k bydlení jinde. Důležité je prostě nedat kunám šanci a zabezpečit objekt tak, aby se jim nepodařilo vlézt dovnitř,“ radí Karel Chocholoušek, zaměstnanec Ochrany fauny ČR, kam se můžete obrátit i pro další konkrétní rady na telefonní číslo 603 259 902.

Kuna je velice chytrá, zahlédnout se vám ji podaří jen výjimečně. O její přítomnosti se však můžete přesvědčit díky pobytovým znamením, která za sebou zanechává. Trus a zbytky potravy ji bezpodmínečně usvědčí.
 

Kuna skalní se zcela přizpůsobila životu …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Do dražby jste vložili více než 30 000 Do dražby jste vložili více než 30 000 Spolek Radost Příbramáčkům se stal komunitou sdružující lidi s dobrým srdcem z celého regionu. 18. listopadu 2018   (09:02) Skatepark a workout by se mohl v budoucnu osvětlit solárními lampami Skatepark a workout by se mohl v budoucnu osvětlit solárními lampami Vše bude záležet na financích a zkušenostech s obdobnými lampami v areálu Nového rybníka. 18. listopadu 2018   (06:55) Proč slavíme 17. listopad jako státní svátek? Proč slavíme 17. listopad jako státní svátek? Za datem 17. listopadu stojí dvě významné historické události. 17. listopadu 2018   (19:30) Aktuálně: Nehoda tří aut zastavila provoz, mezi zraněnými je těhotná žena Aktuálně: Nehoda tří aut zastavila provoz, mezi zraněnými je těhotná žena Silnice je po dopravní nehodě zcela uzavřena. 17. listopadu 2018   (18:03) AKTUÁLNĚ Borovice na náměstí 17. listopadu už je připravena Borovice na náměstí 17. listopadu už je připravena Letošní adventní čas začíná v neděli 2. prosince. 17. listopadu 2018   (15:46) Na zabijačkových hodech prodejci netratili Na zabijačkových hodech prodejci netratili Na včerejší akci se prodaly stovky kilogramů jitrnic a jelítek. Prodejci byli poptávkou zaskočeni. 17. listopadu 2018   (13:01) I přes mrazivé počasí probíhají Farmářské trhy na Hořejší Oboře I přes mrazivé počasí probíhají Farmářské trhy na Hořejší Oboře Ani mrazivé ráno neodradilo stánkaře a kupující. 17. listopadu 2018   (10:44) FOTO Přijeďte si pro adrenalin do Školy smyku Přijeďte si pro adrenalin do Školy smyku Zda si zachováte v adrenalinové situaci chladnou hlavu, si můžete přijet vyzkoušet i vy. 17. listopadu 2018   (09:01) Zdejší pizzerie mají dalšího konkurenta Zdejší pizzerie mají dalšího konkurenta Do konce listopadu dostanete ke každé pizze do krabice plechovku Coca-Coly. Rozvážka je zdarma. 17. listopadu 2018   (07:12) PR Aktuálně: Náraz do stromu zdemoloval Volkswagen k nepoznání, řidička je v péči lékařů Aktuálně: Náraz do stromu zdemoloval Volkswagen k nepoznání, řidička je v péči lékařů Provoz je momentálně omezen u Nové Vsi pod Pleší, kde havarovala po čelním nárazu do stromu řidička Volkswagenu 16. listopadu 2018   (20:58) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz