16. 2. svátek má Ljuba

Kriminalisté odhalili na Příbramsku varnu pervitinu

7. prosince 2018   (10:00)
Kriminalisté odhalili na Příbramsku varnu pervitinu

Varnu si žena podle policie zřídila v neobydleném domě v jedné obci na Příbramsku


Kriminalisté stíhají šestatřicetiletou ženu z Prahy kvůli výrobě pervitinu. Varnu si podle policie zřídila v neobydleném domě v jedné obci na Příbramsku. Připravila přes 20 gramů pro svou potřebu a výrobu další drogy nedokončila, protože se bála vyzrazení. Při následném stěhování vznikl požár, při němž se popálil známý obviněné. Díky tomu se kriminalisté dostali ženě na stopu. Hrozí jí až pět let vězení nebo peněžitý trest, vyšetřována je prozatím na svobodě, uvedla dnes policejní mluvčí Eva Stulíková.

Žena si opatřila léky k výrobě pervitinu i další nezbytné pomůcky, jako barely, laboratorní sklo či chemikálie. Přípravu drogy však po čase přerušila. Protože se bála vyzrazení, zavolala jednatřicetiletému známému, aby jí z domu pomohl odvézt nějaké věci.
Při stěhování vznikl požár, který se muži a ženě podařilo uhasit a nikomu ho neohlásili. "Protože ale muž při zásahu utrpěl četné popáleniny, musela mu žena nakonec přivolat zdravotnickou záchrannou službu. Teprve poté byli o celé věci informováni také policisté," uvedla mluvčí.

Vzhledem k tomu, že žena byla již v minulosti odsouzena za výrobu a distribuci omamných a psychotropních látek, měli kriminalisté podezření, že se v domě vyráběly drogy. To se podle Stulíkové nakonec potvrdilo.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK
foto ilustr

autor: khj kšDalší články

V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16) Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Akce s názvem Speed Marathon se uskuteční 3. dubna. 15. února 2019   (06:09) Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Někde se dokonce mluví o rekordní sezoně. 14. února 2019   (18:16) Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů S naším zpravodajstvím vám nic podstatného z jednání neunikne. 14. února 2019   (14:46) Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Cena se dá o několik korun snížit při vyplnění podacích dat elektronicky. 14. února 2019   (12:29) (Za)chraňme manželství (Za)chraňme manželství Každým rokem v týdnu kolem svátku svatého Valentýna si připomínáme důležitost manželství. Národní týden manželství se pořádá od roku 1996 ve Velké Británii a odtud se rozšířila do dalších zemí světa. Od roku 2007 se akce pořádá i v ČR. 14. února 2019   (10:38)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz