18. 2. svátek má Gizela

Knihovna zve na svůj zářijový program

5. září 2014   (17:40)
Knihovna zve na svůj zářijový program

Všechny přednášky se konají v hlavní budově knihovny na náměstí TGM.


V úterý 16. září od 18 hodin proběhne přednáška Lucie Krákorové Jak pracovat s podvědomím. Nemoc není pouze dědičnou záležitostí, jak známo, vždy má hlubší význam. Dozvíte se, jak porozumět našemu tělu a zjistíte, jaký skutečný význam má naše nemoc nebo zdravotní problém.

V úterý 23. září od 17 hodin přivítáme paní Janu Froňkovou s cyklem Dějiny umění, tentokráte na téma Umění portrétu. Jak již říkal Edgar Degas: „Dělej portréty lidí v jejich přirozených a pro ně typických postojích. Jestliže je pro osobu typické se smát, zachyť ji, jak se směje... Jsou ovšem i pocity, které se nedají reprodukovat.“ Cílem portrétu je přání zobrazit současníky nebo předky a tím jejich podobu zachovat pro budoucnost. Portrétní malba existovala už ve starověku a existuje i dnes, i když jí ve velké míře konkuruje fotografie. Ale umění portrétu je věčné.

V úterý 30. září od 17 hodin proběhne přednáška Luboše Vránka Napříč Persií. Cestopis o současném Íránu s ohlednutím do historie Persie, poodhrne závoj tajemna této vzdálené země. Nechte se překvapit přívětivými lidmi, pouštní krajinou, zemí opěvovanou skvělými básníky plnou pohádkových mešit a paláců s jedinečnou architekturou a hlavně mozaikovým zdobením. Přes těžký život v drsných pouštních podmínkách a vysokých horských masivů zjistíte, že tu jsou lidé příjemní, usměvaví, vlídní a velmi pohostinní. Navštívíme krásná města, dávnověké bazary prosycené vůněmi exotického koření, obchodníky s pestrými látkami či koberci a úžasné perské památky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pribram.cz

autor: Václav Chvál, manažer KJDDalší články

Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIE Kraj zřídil fond pro malé obce, má pomoci spolufinancovat dotační projekty Kraj zřídil fond pro malé obce, má pomoci spolufinancovat dotační projekty Ve fondu bude k dispozici 50 milionů korun. 17. února 2019   (09:17) Zlín proti Příbrami přišel o body, jako Baťa o boty Zlín proti Příbrami přišel o body, jako Baťa o boty 1.FK Příbram – FC FASTAV Zlín 3:2 (1:1) V sobotu 16. února přivítala ve 21. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce „Baťův“ Zlín. 17. února 2019   (07:00) Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Motorkář využil první teplý den tohoto roku, jeho jízda skončila vážnou nehodou. 16. února 2019   (17:26) AKTUÁLNĚ Egon Vůch přestoupil do Příbrami Egon Vůch přestoupil do Příbrami Žádné neznámé jméno. Své dorostenecké roky prožil u Litavky, a tak zdejší prostředí zná. 16. února 2019   (14:49)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz