24. 1. svátek má Milena

Kam na výlet nebo za sportem? Okolí Příbrami nabízí vyžití i v zimě.

PR
4. ledna 2019   (14:19)
Kam na výlet nebo za sportem? Okolí Příbrami nabízí vyžití i v zimě.

Jaro nebo léto je na výlety obvykle bohaté, ale kam v zimě? Pokud vám nevadí chladnější počasí, můžete vyrazit i v zimě na kolo, nebo na výlet na rozhlednu či do hradu. Okolí Příbrami nabízí široké vyžití i v chladných měsících.


Ani zima vás nezastaví před rodinnými výlety? V okolí města najdete mnoho památek a krásnou přírodu, která je ideální na klidnou odpolední procházku nebo dokonce na zimní cyklistiku pro zaryté sportovce.

Cyklotrasa Lochovice – Smolotely
Tato cyklotrasa měří dohromady necelých 60 km, takže můžete pořádně protáhnout tělo a váš fitness náramek nebude ležet ladem. Trasa vede po komunikacích III. třídy (asfaltový povrch) nebo polními a lesními cestami, pokud toužíte po opravdovém dobrodružství. V několika bodech křižuje trasa také komunikace II. a I. třídy. V případě, že vyrazíte z Lochovic, vydejte se směrem do Hořovic a odbočte na značenou trasu 302. ve směru Rpety, Jince a Příbram.
 
V okolí cyklotrasy se nachází kopec a pravěké hradiště Plešivec o rozloze 46 ha, zřícenina Valdek, jež se nachází asi 7 km západně od Jinců. Přímo v Jincích se pak můžete pokochat pohledem na kostel sv. Mikuláše. V Tochovicích jižně od Příbrami narazíte na kostel sv. Martina, který v obci stojí již od roku 1331.
 
Pokud toužíte po krásném zimním výhledu, vydejte se směrem k Bohutínu, kde se nachází vyhlídková věž dolu Řimbaba, v němž se těžila ruda až do roku 1900. Až v roce 2013 zde byla bývalá těžní věž uzpůsobena na věž vyhlídkovou, která má 11 metrů. Z věže uvidíte například kopec Zavírka, Vojna nebo poutní Svatou Horu. Rozhled je opravdu překrásný a ocení ho nejeden cyklista.

Hornické muzeum Příbram
Až do 6. 1. 2019 se můžete zajít podívat do Hornického muzea v Příbrami na tradiční výstavu betlémů z příbramského regionu. K vidění budou na dvě desítky betlémů, z nichž základ tvoří originální sbírka Emanuela Kyliánka, jež zaměřil svůj zájem na uměleckou tvorbu neškolených havířů z okolí Příbrami. Výstava také představí betlémy z Podlesí a Dubna, jež zavítají na Příbramsko po 57 letech.

Bruslení na zimním stadionu nebo koupání v aquaparku
Vytáhněte brusle a vydejte se do malé haly zimního stadionu. Můžete si zde vyzkoušet své bruslařské dovednosti během ledna každou sobotu a neděli od 14 do 16 hodin kromě neděle 13.1.
 
Pokud toužíte protáhnout tělo ve vodě, vydejte se do Aquaparku v Příbrami. Využít můžete také saunu, tobogány nebo vířivku.

V Příbrami a jejím okolí je i v zimě co dělat, tak toho využijte.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR

autor: PR


Další články

Letos započne třetí a poslední vlna "kotlíkových" dotací Letos započne třetí a poslední vlna "kotlíkových" dotací Desítky tisíc domácností budou moci renovovat své topící systémy. 24. ledna 2019   (13:00) Destinační agentura Brdy zve na pěší výlet na Olymp Brd Destinační agentura Brdy zve na pěší výlet na Olymp Brd Již tuto sobotu se můžete se zkušenou průvodkyní vydat k bájemi opředenému brdskému vrcholu do míst, kde prý sídlila Hadí královna, kde je Fabiánova zahrádka nebo kde pořádali trampové zakázané potlachy rozháněné státní policií. 24. ledna 2019   (09:54) Příbramské divadlo letos nabídne 5 nových her Příbramské divadlo letos nabídne 5 nových her V některých rolích uvidíme i známé tváře. 24. ledna 2019   (08:11) VIDEO: Železniční přejezd a kanálek je nebezpečný pro maminky s "golfkami". Uvězní kolo kočárku VIDEO: Železniční přejezd a kanálek je nebezpečný pro maminky s "golfkami". Uvězní kolo kočárku Reagujeme na podnět naší čtenářky. Denně v Mariánské ulici na přejezdu riskuje s dítětem v kočárku. 24. ledna 2019   (06:04) Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Myšlenky a osobnost prvního prezidenta České republiky jsou k vidění v Mníšecké kapli. 23. ledna 2019   (19:51) Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Sbírka byla pořádána na 26letého Patrika, který si před deseti lety po skoku do vody poranil páteř, nyní může hýbat jen rameny a počítač ovládá pusou. 23. ledna 2019   (17:11) Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Jako každý rok začíná v lednu období chřipek. Můžeme mluvit na našem okrese už o epidemii? 23. ledna 2019   (14:57) Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! V loňském roce město Příbram za finanční podpory Ministerstva vnitra připravilo projekt forenzního identifikačního značení pomocí syntetické DNA. 23. ledna 2019   (12:48) Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Svodka událostí na Milínsku očima policistů 23. ledna 2019   (10:53) Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu FK Dukla Praha - 1.FK Příbram 4:0 (2:0) V úterý 22. ledna na hřišti v pražských Satalicích hráči 1.FK sehráli další přípravné utkání proti Dukle Praha. 23. ledna 2019   (09:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz