21. 3. svátek má Radek

Kam na výlet nebo za sportem? Okolí Příbrami nabízí vyžití i v zimě.

PR
4. ledna 2019   (14:19)
Kam na výlet nebo za sportem? Okolí Příbrami nabízí vyžití i v zimě.

Jaro nebo léto je na výlety obvykle bohaté, ale kam v zimě? Pokud vám nevadí chladnější počasí, můžete vyrazit i v zimě na kolo, nebo na výlet na rozhlednu či do hradu. Okolí Příbrami nabízí široké vyžití i v chladných měsících.


Ani zima vás nezastaví před rodinnými výlety? V okolí města najdete mnoho památek a krásnou přírodu, která je ideální na klidnou odpolední procházku nebo dokonce na zimní cyklistiku pro zaryté sportovce.

Cyklotrasa Lochovice – Smolotely
Tato cyklotrasa měří dohromady necelých 60 km, takže můžete pořádně protáhnout tělo a váš fitness náramek nebude ležet ladem. Trasa vede po komunikacích III. třídy (asfaltový povrch) nebo polními a lesními cestami, pokud toužíte po opravdovém dobrodružství. V několika bodech křižuje trasa také komunikace II. a I. třídy. V případě, že vyrazíte z Lochovic, vydejte se směrem do Hořovic a odbočte na značenou trasu 302. ve směru Rpety, Jince a Příbram.
 
V okolí cyklotrasy se nachází kopec a pravěké hradiště Plešivec o rozloze 46 ha, zřícenina Valdek, jež se nachází asi 7 km západně od Jinců. Přímo v Jincích se pak můžete pokochat pohledem na kostel sv. Mikuláše. V Tochovicích jižně od Příbrami narazíte na kostel sv. Martina, který v obci stojí již od roku 1331.
 
Pokud toužíte po krásném zimním výhledu, vydejte se směrem k Bohutínu, kde se nachází vyhlídková věž dolu Řimbaba, v němž se těžila ruda až do roku 1900. Až v roce 2013 zde byla bývalá těžní věž uzpůsobena na věž vyhlídkovou, která má 11 metrů. Z věže uvidíte například kopec Zavírka, Vojna nebo poutní Svatou Horu. Rozhled je opravdu překrásný a ocení ho nejeden cyklista.

Hornické muzeum Příbram
Až do 6. 1. 2019 se můžete zajít podívat do Hornického muzea v Příbrami na tradiční výstavu betlémů z příbramského regionu. K vidění budou na dvě desítky betlémů, z nichž základ tvoří originální sbírka Emanuela Kyliánka, jež zaměřil svůj zájem na uměleckou tvorbu neškolených havířů z okolí Příbrami. Výstava také představí betlémy z Podlesí a Dubna, jež zavítají na Příbramsko po 57 letech.

Bruslení na zimním stadionu nebo koupání v aquaparku
Vytáhněte brusle a vydejte se do malé haly zimního stadionu. Můžete si zde vyzkoušet své bruslařské dovednosti během ledna každou sobotu a neděli od 14 do 16 hodin kromě neděle 13.1.
 
Pokud toužíte protáhnout tělo ve vodě, vydejte se do Aquaparku v Příbrami. Využít můžete také saunu, tobogány nebo vířivku.

V Příbrami a jejím okolí je i v zimě co dělat, tak toho využijte.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR

autor: PR


Další články

V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy  v centru Příbrami V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy v centru Příbrami V rámci rekonstrukce kruhového objezdu na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami dojde mimo jiné i k úpravě napojení ul. Hailova na samotný kruhový objezd. 20. března 2019   (17:53) Další stromy určené k pokácení Další stromy určené k pokácení Technické služby do konce března musí pokácet další stromy 20. března 2019   (15:47) Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Zemědělci si uklidí vysypaný ledek vlastními silami 20. března 2019   (13:52) AKTUÁLNĚ V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků Za zločin braní rukojmí obviněnému muži hrozí až 12 let vězení. 20. března 2019   (12:09) Bitvu u Slivice si připomeneme 11. května Bitvu u Slivice si připomeneme 11. května Tato akce se konala poprvé v roce 2000. Připomíná události konce války v Evropě ve dnech 11. a 12. května 1945. 20. března 2019   (10:33) Adventure golf na Nováku by mohl být v provozu už v červnu Adventure golf na Nováku by mohl být v provozu už v červnu Vedení příbramské radnice doufá, že k dalším komplikacím při stavbě už nedojde. 20. března 2019   (08:07) Informace o zavedení dalších parkovacích zón vzbudila emoce Informace o zavedení dalších parkovacích zón vzbudila emoce V souladu s vloni přijatou koncepcí se parkovací zóny rozšíří například na parkovišti pod autobusovým nádražím, v ulici Legionářů nebo v oblasti staré Příbrami. 20. března 2019   (06:06) Nemocnice ruší omezení návštěv Nemocnice ruší omezení návštěv Na Příbramsku byla nemocnost nejvyšší v celém kraji. 19. března 2019   (18:53) Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Poničeným altánem na Nováku či polámanými stromy na cyklostezce Drkolnov – Bohutín řádění vandalů bohužel nekončí. V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny „útoky“ vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc. 19. března 2019   (15:13) Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 byl vybudován v roce 2017 19. března 2019   (13:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz