24. 1. svátek má Milena

Jsou Technické služby v Příbrami připravené na sněhovou kalamitu? Zeptali jsme se za vás!

2. ledna 2019   (10:39)
Jsou Technické služby v Příbrami připravené na sněhovou kalamitu? Zeptali jsme se za vás!

Budou uklizené chodníky a silnice i v případě většího sněžení?


Se začátkem nového roku se i v Příbrami objevil i sníh, který jsme si přes Vánoce neužili. Je tak třeba se přizpůsobit aktuálním podmínkám, jak na silnici, tak na chodnících. Tu největší práci však mají sypací a odklízecí vozy. Jak jsou Technické služby Příbram připraveny na náhlou sněhovou kalamitu? Na to jsme se zeptali za vás a dle všeho, by je neměla překvapit ani náhlá sněhová bouře.

Za Technické služby Příbram se nám vyjádřil Bc. Libor Michvocík, zástupce ředitele:

„Technické služby města Příbrami se na zimní období (1.11 - 31.3.) vždy připravují s předstihem, kdy jsou auta vybavena radlicemi, přestrojena na sypače inertního a chemického materiálu a od 1.11. je vždy zaveden nepřetržitý dispečink na tel: 777 705 600.
 
Jsme schopni do hodiny od okamžiku, kdy jsou komunikace obtížně sjízdné nebo nesjízdné, vyjet až se čtyřmi silničními sypači, čtyřmi traktory, šesti chodníkovými posypovými vozy a dalšími sedmi malými stroji (sekačky s možností hrnutí a posypu). Do ulic dále vyráží cca 40 zaměstnanců zimní údržby k zmírnění podmínek na přechodech (99), zastávkách MHD (203) a chodnících, které nemohou být z různých důvodů ošetřovány mechanizací.

Nepřetržitě sledujeme vývoj počasí. Dispečer kontroluje v pravidelných intervalech stav silnic a chodníků a v případě potřeby zahájí ošetření komunikací. To se řídí Závazným plánem zimní údržby (který vychází ze Zákona o pozemních komunikacích), kde jsou určeny časové intervaly, ve kterých má být komunikace ošetřena. Plán zimní údržby je k nahlédnutí na stránkách TS Příbram v sekci Zimní údržba.“

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Bc. Libor Michvocík - Technické služby Příbram

autor: pmrDalší články

Letos započne třetí a poslední vlna "kotlíkových" dotací Letos započne třetí a poslední vlna "kotlíkových" dotací Desítky tisíc domácností budou moci renovovat své topící systémy. 24. ledna 2019   (13:00) Destinační agentura Brdy zve na pěší výlet na Olymp Brd Destinační agentura Brdy zve na pěší výlet na Olymp Brd Již tuto sobotu se můžete se zkušenou průvodkyní vydat k bájemi opředenému brdskému vrcholu do míst, kde prý sídlila Hadí královna, kde je Fabiánova zahrádka nebo kde pořádali trampové zakázané potlachy rozháněné státní policií. 24. ledna 2019   (09:54) Příbramské divadlo letos nabídne 5 nových her Příbramské divadlo letos nabídne 5 nových her V některých rolích uvidíme i známé tváře. 24. ledna 2019   (08:11) VIDEO: Železniční přejezd a kanálek je nebezpečný pro maminky s "golfkami". Uvězní kolo kočárku VIDEO: Železniční přejezd a kanálek je nebezpečný pro maminky s "golfkami". Uvězní kolo kočárku Reagujeme na podnět naší čtenářky. Denně v Mariánské ulici na přejezdu riskuje s dítětem v kočárku. 24. ledna 2019   (06:04) Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Myšlenky a osobnost prvního prezidenta České republiky jsou k vidění v Mníšecké kapli. 23. ledna 2019   (19:51) Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Sbírka byla pořádána na 26letého Patrika, který si před deseti lety po skoku do vody poranil páteř, nyní může hýbat jen rameny a počítač ovládá pusou. 23. ledna 2019   (17:11) Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Jako každý rok začíná v lednu období chřipek. Můžeme mluvit na našem okrese už o epidemii? 23. ledna 2019   (14:57) Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! V loňském roce město Příbram za finanční podpory Ministerstva vnitra připravilo projekt forenzního identifikačního značení pomocí syntetické DNA. 23. ledna 2019   (12:48) Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Svodka událostí na Milínsku očima policistů 23. ledna 2019   (10:53) Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu FK Dukla Praha - 1.FK Příbram 4:0 (2:0) V úterý 22. ledna na hřišti v pražských Satalicích hráči 1.FK sehráli další přípravné utkání proti Dukle Praha. 23. ledna 2019   (09:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz