20. 3. svátek má Světlana

Jsou Technické služby v Příbrami připravené na sněhovou kalamitu? Zeptali jsme se za vás!

2. ledna 2019   (10:39)
Jsou Technické služby v Příbrami připravené na sněhovou kalamitu? Zeptali jsme se za vás!

Budou uklizené chodníky a silnice i v případě většího sněžení?


Se začátkem nového roku se i v Příbrami objevil i sníh, který jsme si přes Vánoce neužili. Je tak třeba se přizpůsobit aktuálním podmínkám, jak na silnici, tak na chodnících. Tu největší práci však mají sypací a odklízecí vozy. Jak jsou Technické služby Příbram připraveny na náhlou sněhovou kalamitu? Na to jsme se zeptali za vás a dle všeho, by je neměla překvapit ani náhlá sněhová bouře.

Za Technické služby Příbram se nám vyjádřil Bc. Libor Michvocík, zástupce ředitele:

„Technické služby města Příbrami se na zimní období (1.11 - 31.3.) vždy připravují s předstihem, kdy jsou auta vybavena radlicemi, přestrojena na sypače inertního a chemického materiálu a od 1.11. je vždy zaveden nepřetržitý dispečink na tel: 777 705 600.
 
Jsme schopni do hodiny od okamžiku, kdy jsou komunikace obtížně sjízdné nebo nesjízdné, vyjet až se čtyřmi silničními sypači, čtyřmi traktory, šesti chodníkovými posypovými vozy a dalšími sedmi malými stroji (sekačky s možností hrnutí a posypu). Do ulic dále vyráží cca 40 zaměstnanců zimní údržby k zmírnění podmínek na přechodech (99), zastávkách MHD (203) a chodnících, které nemohou být z různých důvodů ošetřovány mechanizací.

Nepřetržitě sledujeme vývoj počasí. Dispečer kontroluje v pravidelných intervalech stav silnic a chodníků a v případě potřeby zahájí ošetření komunikací. To se řídí Závazným plánem zimní údržby (který vychází ze Zákona o pozemních komunikacích), kde jsou určeny časové intervaly, ve kterých má být komunikace ošetřena. Plán zimní údržby je k nahlédnutí na stránkách TS Příbram v sekci Zimní údržba.“

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Bc. Libor Michvocík - Technické služby Příbram

autor: pmrDalší články

Nemocnice ruší omezení návštěv Nemocnice ruší omezení návštěv Na Příbramsku byla nemocnost nejvyšší v celém kraji. 19. března 2019   (18:53) Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Poničeným altánem na Nováku či polámanými stromy na cyklostezce Drkolnov – Bohutín řádění vandalů bohužel nekončí. V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny „útoky“ vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc. 19. března 2019   (15:13) Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 byl vybudován v roce 2017 19. března 2019   (13:07) Na železnici v sobotu začne turistická sezona Na železnici v sobotu začne turistická sezona Na Vltavě v sobotu také letos poprvé vyjedou přívozy. 19. března 2019   (11:34) Příbramská nemocnice hledá nového náměstka pro ekonomiku a provoz Příbramská nemocnice hledá nového náměstka pro ekonomiku a provoz Zájemci se mohou hlásit do tohoto pátku. 19. března 2019   (09:50) PR Aktuálně: Při cestě do Prahy opatrně! Na Skalce došlo ke střetu tří vozidel Aktuálně: Při cestě do Prahy opatrně! Na Skalce došlo ke střetu tří vozidel Nehoda se obešla bez zranění 19. března 2019   (08:14) AKTUÁLNĚ Město se stále nedohodlo s církví, kdo opraví padající zeď Město se stále nedohodlo s církví, kdo opraví padající zeď Podle vedení příbramské radnice je komunikace s církví velice špatná. 19. března 2019   (06:10) Služby městyse Jince získaly elektromobil Služby městyse Jince získaly elektromobil Pořízení elektromobilu vyšlo na víc než jeden milion korun 18. března 2019   (19:13) Roman Nádvorník byl jmenován trenérem Příbrami Roman Nádvorník byl jmenován trenérem Příbrami Vedení klubu 1. FK Příbram dnes oznámilo nástupce na pozici hlavního trenéra. 18. března 2019   (17:22) Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě Dokument má stanovit, kde stačí vyznačit jen pruh pro cyklisty a kde má vzniknout samostatná vyasfaltovaná cyklostezka. 18. března 2019   (15:46)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz