19. 2. svátek má Patrik

Jsem rád, že MHD zdarma nechceme sami

PR
20. září 2018   (08:30)
Jsem rád, že MHD zdarma nechceme sami

MHD zdarma jsme se rozhodli zapracovat jako jednu z priorit do našeho volebního programu.


Když jsme seděli na našem volebním štábu a přemýšleli, jak zlepšit v Příbrami dopravní situaci, padl návrh dát dopravu MHD zdarma. Ačkoli to ze začátku vypadalo trochu bláznivě, čím víc jsme o tom diskutovali, tím víc jsme se přesvědčovali, že to až taková hloupost není. Počítali jsme, kolik se za MHD v současnosti platí, kolik procent jízdného je stejně „vyslevováno“ a o kolik tak rozpočet města přijde, když bude jízdné zcela zdarma.

Na druhou stranu jsme si dávali pozitivní argumenty. V současné době není výjimkou, že počet osob na některých linkách, v některých časech byste spočítali na prstech jedné ruky. Cena jízdy takového autobusu je potom šílená, proto je důležitý návrat občanů do autobusů MHD.
Dalším důvodem k zatraktivnění MHD se nám stal fakt, že v rodinách už není jedno auto jako dřív, někdy vlastní automobil dokonce každý člen rodiny. Město však není nafukovací a je třeba mu ulevit.

Začali jsme shánět více informací a zjistili, že jízdné zdarma už pár měst v České republice zavedlo. Nakonec jsme se ho rozhodli i my zapracovat do našeho volebního programu jako jednu z priorit. Jediné, čeho jsme se trochu obávali, bylo nařčení ostatních, že se jedná o populismus, že chceme jen rozdávat. Když však čtu v poslední době články starosty města Jindřicha Vařeky, jsem rád, že i Ano má shodný bod v programu jako ČSSD. Mám z tohoto radost, protože je šance, že by se to mohlo skutečně „dotáhnout“.
 
Čím více stran bude takto uvažovat, tím pro naše občany lépe. V současné době dostávám spoustu otázek, s kým bychom chtěli a nechtěli spolupracovat po volbách. Moje odpověď je vždy stejná. Za prvé se zajíci počítají až po honu a za druhé nekoukám moc na barvu politického trička, ale na to, co chtějí politické strany či hnutí pro naše občany. Pokud se budeme shodovat v takových bodech jako je jízdné zdarma, budu jen rád. To totiž přesně naplňuje naše heslo „Chceme pro vás víc“. Tak to pojďme „dotáhnout“.
 
Petr Větrovský (ČSSD)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Petr Větrovský

autor: jk


Další články

Prodloužení dálnice D4 se začne stavět nejdříve příští rok Prodloužení dálnice D4 se začne stavět nejdříve příští rok Podle původních předpokladů už měla být stavba zahájena. 19. února 2019   (06:14) Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz