12. 12. svátek má Simona

Jsem rád, že MHD zdarma nechceme sami

PR
20. září 2018   (08:30)
Jsem rád, že MHD zdarma nechceme sami

MHD zdarma jsme se rozhodli zapracovat jako jednu z priorit do našeho volebního programu.


Když jsme seděli na našem volebním štábu a přemýšleli, jak zlepšit v Příbrami dopravní situaci, padl návrh dát dopravu MHD zdarma. Ačkoli to ze začátku vypadalo trochu bláznivě, čím víc jsme o tom diskutovali, tím víc jsme se přesvědčovali, že to až taková hloupost není. Počítali jsme, kolik se za MHD v současnosti platí, kolik procent jízdného je stejně „vyslevováno“ a o kolik tak rozpočet města přijde, když bude jízdné zcela zdarma.

Na druhou stranu jsme si dávali pozitivní argumenty. V současné době není výjimkou, že počet osob na některých linkách, v některých časech byste spočítali na prstech jedné ruky. Cena jízdy takového autobusu je potom šílená, proto je důležitý návrat občanů do autobusů MHD.
Dalším důvodem k zatraktivnění MHD se nám stal fakt, že v rodinách už není jedno auto jako dřív, někdy vlastní automobil dokonce každý člen rodiny. Město však není nafukovací a je třeba mu ulevit.

Začali jsme shánět více informací a zjistili, že jízdné zdarma už pár měst v České republice zavedlo. Nakonec jsme se ho rozhodli i my zapracovat do našeho volebního programu jako jednu z priorit. Jediné, čeho jsme se trochu obávali, bylo nařčení ostatních, že se jedná o populismus, že chceme jen rozdávat. Když však čtu v poslední době články starosty města Jindřicha Vařeky, jsem rád, že i Ano má shodný bod v programu jako ČSSD. Mám z tohoto radost, protože je šance, že by se to mohlo skutečně „dotáhnout“.
 
Čím více stran bude takto uvažovat, tím pro naše občany lépe. V současné době dostávám spoustu otázek, s kým bychom chtěli a nechtěli spolupracovat po volbách. Moje odpověď je vždy stejná. Za prvé se zajíci počítají až po honu a za druhé nekoukám moc na barvu politického trička, ale na to, co chtějí politické strany či hnutí pro naše občany. Pokud se budeme shodovat v takových bodech jako je jízdné zdarma, budu jen rád. To totiž přesně naplňuje naše heslo „Chceme pro vás víc“. Tak to pojďme „dotáhnout“.
 
Petr Větrovský (ČSSD)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Petr Větrovský

autor: jk


Další články

Aktuálně: Řidič srazil v centru Příbrami ženu s kočárkem Aktuálně: Řidič srazil v centru Příbrami ženu s kočárkem Dítě vyvázlo naštěstí bez zranění 11. prosince 2018   (17:42) AKTUÁLNĚ Aktuálně: Požár rodinného domu zaměstnává hasiče na Příbramsku Aktuálně: Požár rodinného domu zaměstnává hasiče na Příbramsku Plameny zachvátily rodinný dům. 11. prosince 2018   (14:52) AKTUÁLNĚ Pozvání do chatu přijal 1. místostarosta Ing. Martin Buršík, MBA Pozvání do chatu přijal 1. místostarosta Ing. Martin Buršík, MBA 1. místostarosta města Příbram je k dispozici v chatu právě nyní a můžete mu klást své otázky 11. prosince 2018   (14:00) CHAT S OSOBNOSTÍ V Sedlčanech po odchodu mlékárny zdraží lidem voda V Sedlčanech po odchodu mlékárny zdraží lidem voda V Sedlčanech na Příbramsku v příštím roce výrazněji vzroste cena vodného a stočného 11. prosince 2018   (12:54) VIDEO: Zabezpečte se! Na Příbramsku se zaměřují zloději na opuštěné chaty VIDEO: Zabezpečte se! Na Příbramsku se zaměřují zloději na opuštěné chaty Na vykrádání obydlí se zaměřuje nově vzniklý preventivní projekt s názvem „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“, který představuje souhrn opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů. 11. prosince 2018   (10:22) VIDEO Přehrada Orlík nesplňuje parametry. Je třeba upravit hráz Přehrada Orlík nesplňuje parametry. Je třeba upravit hráz Do budoucna se na přehradě Orlík bude upravovat hráz, aby vydržela nápor vody. 11. prosince 2018   (08:04) Příbram čeká rozsáhlá rekonstrukce Milínské ulice Příbram čeká rozsáhlá rekonstrukce Milínské ulice Ulice Milínská projde v budoucnu výraznou rekonstrukcí. 11. prosince 2018   (06:18) Hlavní tah na Plzeň na desítky minut zastavilo spadlé elektrické vedení Hlavní tah na Plzeň na desítky minut zastavilo spadlé elektrické vedení Prověšený kabel, pod kterým nemohla projet nákladní vozidla, zastavil provoz. 10. prosince 2018   (20:25) Přijďte se podívat na Silvestrovský rallycross do Sedlčanské kotliny Přijďte se podívat na Silvestrovský rallycross do Sedlčanské kotliny Sedlčanská kotlina bude plná hřmotu i na Silvestra. 10. prosince 2018   (18:56) V pátek proběhne Předvánoční povídání v Kavárně U Nulté hodiny V pátek proběhne Předvánoční povídání v Kavárně U Nulté hodiny Proběhne poslední letošní Předvánoční povídání. 10. prosince 2018   (17:23)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz