18. 2. svátek má Gizela

Josef Řihák: Po tom, co předváděl, by Pikrt v ČSSD zůstal nemohl

ROZHOVOR
17. října 2014   (06:20)
Josef Řihák: Po tom, co předváděl, by Pikrt v ČSSD zůstal nemohl

Lídr ČSSD Josef Řihák se v povolebním rozhovoru vyjádřil také k odchodu Pavla Pikrta z příbramské sociální demokracie.


Volby jsou za námi. ČSSD ztratila 7 křesel. Čím si myslíte, že to bylo?
Nad tím samozřejmě přemýšlím a upřímně říkám, že přesnou příčinu neznám. Uškodila nám velmi agresivní kampaň plná drsného napadání, urážek, trestních oznámení. Možná jsme až příliš spoléhali na to, že lidé ocení naší práci, kterou jsme odvedli v minulých letech a nechtěli jsme se snižovat k podobným útokům, jaké byly podniknuty vůči nám. V neposlední řadě nás určitě poškodila i nejednotnost uvnitř naší politické strany.

Hodně se mluví také o Pavlu Pikrtovi. Prý svým chováním před volbami zradil ČSSD, jaký na to máte názor?
Pavel mluvil více do médií než s námi v ČSSD. Nechci být jako on. Jeho postoj se s postupem času obracel, nezvedal telefony, nechodil na jednání, ačkoliv byl zván, jen sporadicky se omluvil z nejrůznějších důvodů, často na poslední chvíli. Velkou část kampaně strávil na dovolené, ani do volebního štábu nepřišel.

Myslím si, že když někdo porušuje usnesení, která jsou podle stanov závazná, když prozrazuje konkurenci, co by neměl, a tak podobně, tak to není dobře. Pavel Pikrt se svojí ženou nyní, prakticky několik desítek hodin po volbách, oznámili jednou větou svůj odchod z ČSSD a nejsou tedy členy strany. Osobně mě to mrzí, nerozumím takovému chování, zvlášť od člověka, který dostal několikanásobnou příležitost. Sám zřejmě cítil, že by již v ČSSD zůstat nemohl, po tom všem, co předváděl a jak se ke kolegům choval. Měl by mít také zbytek cti a vzdát se mandátu, který ve volbách získal jako sociální demokrat.

Jak může ČSSD získat zpět své voliče? Myslíte, že bude nutné provést nějaké personální změny ve vedení?
Personální otázky mají ve svých rukou členové místní organizace, blíží se naše členská schůze a tam se bude diskutovat a rozhodovat, jak dál a s jakým vedením. Podle mého názoru musíme čtyři roky pracovat, být aktivní a za čtyři roky změříme síly opět.

ČSSD bude zřejmě v opozici. Vidíte v tom i nějaké výhody?
Je asi jasné, že bychom raději byli v opačné situaci, tedy při sestavování nového vedení města. I v opozici ale budeme pracovat, budeme důslední, budeme slyšet a bude-li to možné, tak jsme připraveni konstruktivně konat a pracovat ve prospěch občanů a celého města.

Co si myslíte, že lze očekávat od koalice ANO s TOP 09, která se už nyní rýsuje?
Nedokážu toto odhadovat, čekat lze určitě leccos, jen si myslím, že velká část voličů očekává až příliš a bude zklamaná. Práci těchto politických stran a jejich lidí jsem neměl možnost nikdy vidět a tedy ji neznám.

Porážka ve volbách jistě nebyla příjemná. Už jste přemýšlel o tom, co budete dělat dál? Přemýšlel jste i o odchodu z politiky?
Porážka jistě příjemná není, to máte pravdu. Zatím jsem od svého vstupu do politiky znal jen úspěch a vítězství, ale tak to v životě chodí, první porážka neznamená mnoho a osobně rozhodně utíkat nehodlám, nejsem srab. Ačkoliv uznávám, že jsme prohráli a prohrál jsem i já, ale pracovat budu dál.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIE Kraj zřídil fond pro malé obce, má pomoci spolufinancovat dotační projekty Kraj zřídil fond pro malé obce, má pomoci spolufinancovat dotační projekty Ve fondu bude k dispozici 50 milionů korun. 17. února 2019   (09:17) Zlín proti Příbrami přišel o body, jako Baťa o boty Zlín proti Příbrami přišel o body, jako Baťa o boty 1.FK Příbram – FC FASTAV Zlín 3:2 (1:1) V sobotu 16. února přivítala ve 21. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce „Baťův“ Zlín. 17. února 2019   (07:00) Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Motorkář využil první teplý den tohoto roku, jeho jízda skončila vážnou nehodou. 16. února 2019   (17:26) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz