24. 1. svátek má Milena

Hygienici opět zkontrolovali čínská bistra v Příbrami

10. ledna 2019   (12:06)
Hygienici opět zkontrolovali čínská bistra v Příbrami

Kontrola byla zaměřená zejména na výskyt výše uvedeného epidemiologicky závažného hmyzu, ale i na plnění dalších povinností.


Na základě výsledků kontroly provedené v Asijské restauraci Gurmet, umístěné v OC Tesco v Příbrami, při které hygienici v provozovně zjistili výskyt švábovitého hmyzu – rusa domácího (Blattella germanica), provedli dne 7. 1. 2019 zaměstnanci KHS, územního pracoviště v Příbrami, kontroly ve všech provozovnách stravovacích služeb v objektech Obchodního centra Nová Zdaboř. Protože objekty a jednotlivé prodejní jednotky spolu bezprostředně sousedí (objekty jsou stavebně propojeny otevřenou vnitřní komunikační chodbou), bylo více než pravděpodobné, že hmyz se může vyskytovat v celém komplexu obchodního centra.
 
Hygienici provedli kontroly zaměřené zejména na výskyt výše uvedeného epidemiologicky závažného hmyzu, ale i na plnění dalších povinností vyplývajících z příslušných právních předpisů.
 
Zkontrolovány byly provozovny, ve kterých jsou připravovány teplé a studené pokrmy, nebo ve kterých jsou prodávány dovezené cukrářské či lahůdkářské výrobky.  
 
Provedenými státními kontrolami byly v provozovnách zjištěny závady v provozní hygieně a ve skladovacích podmínkách. V jedné z provozoven byl zjištěn ojedinělý výskyt lezoucího hmyzu (rusa domácího).  S kontrolovanými osobami byla neprodleně projednána potřebná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace a rozhodnutím bylo nařízeno provést bezodkladnou desinsekci odbornou firmou. Za zjištěné nedostatky byl provozovatelům uložen finanční postih.
 
Majitelé objektů byli písemně upozorněni na nutnost provádět aplikaci insekticidů vzájemně koordinovaně, ve všech objektech nákupního centra tak, aby výsledky desinsekčních opatření byly co možná nejúčinnější.

O předešlé kontrole jsme informovali v článku V Příbrami jste si mohli zajít i na vařeného švába!
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Krajská hygienická stanice
foto: ilustr

autor: topDalší články

Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Myšlenky a osobnost prvního prezidenta České republiky jsou k vidění v Mníšecké kapli. 23. ledna 2019   (19:51) Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Sbírka byla pořádána na 26letého Patrika, který si před deseti lety po skoku do vody poranil páteř, nyní může hýbat jen rameny a počítač ovládá pusou. 23. ledna 2019   (17:11) Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Jako každý rok začíná v lednu období chřipek. Můžeme mluvit na našem okrese už o epidemii? 23. ledna 2019   (14:57) Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! V loňském roce město Příbram za finanční podpory Ministerstva vnitra připravilo projekt forenzního identifikačního značení pomocí syntetické DNA. 23. ledna 2019   (12:48) Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Svodka událostí na Milínsku očima policistů 23. ledna 2019   (10:53) Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu FK Dukla Praha - 1.FK Příbram 4:0 (2:0) V úterý 22. ledna na hřišti v pražských Satalicích hráči 1.FK sehráli další přípravné utkání proti Dukle Praha. 23. ledna 2019   (09:40) Spolek Brdy letos bude řešit otázku. Restaurace v CHKO jako v amerických parcích? Spolek Brdy letos bude řešit otázku. Restaurace v CHKO jako v amerických parcích? Členové loni vzniklého spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko by měli letos vést diskusi o vizi, jak s Brdy naložit. Zda zůstanou nedotčené turistickou infrastrukturou nebo budou ve stylu amerických národních parků. 23. ledna 2019   (08:06) Policie stále nezná škodu na havarovaném vrtulníku Policie stále nezná škodu na havarovaném vrtulníku Vrtulník havaroval v sobotu 15. prosince před pátou hodinou ranní 23. ledna 2019   (06:18) Poslanci schválili proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci Poslanci schválili proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci Dle očekávání bylo schváleno proplácení nemocenské i za první tři dny. 22. ledna 2019   (22:16) Téměř šest set opilých či zfetovaných řidičů Téměř šest set opilých či zfetovaných řidičů V loňském roce zjistili policisté na Příbramsku při silničních kontrolách u 577 motoristů, že usedli za volant ovlivnění návykovými látkami. 22. ledna 2019   (18:14)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz