24. 1. svátek má Milena

Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka

13. prosince 2018   (16:40)
Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka

Zde by to nebylo ani na párek v rohlíku.


Středočeští hygienici provedli kontrolu 1.11. v provozovně Restaurace u Jezírka. Ta se nachází v obci Hříměždice. Nyní byly vypracovány závěry z této kontroly a příliš povzbudivé nejsou. V zimním období se v provozovně nevaří, ani se nepřipravují jiné pokrmy. Během letní sezóny jsou pak dováženy teplé pokrmy a připravují se jednoduchá jídla z polotovarů.

Zaměstnanci KHS objevili nedostatky již při vstupu do objektu. Samotné vstupní prostory a zásobovací chodba, nesly značné stopy po tom, že se zde již dlouho neuklízelo. Ve skladech byly nalezeny i předměty, které nemají s činností provozu nic společného. Nechyběly tu kupříkladu kola od osobního automobilu, nářadí, motorová pila a spousty odpadu.

Téměř na všem ulpívala špína. Jak je vidno z fotografií, tak větrací zařízení bylo silně znečištěno a v prostorách celé kuchyně šlo najít černou mastnotu či silné vrstvy prachu. Maso bylo uloženo v pultovém mrazícím boxu bez jakéhokoliv označení a mnohdy s prošlým datem spotřeby. Dle vyjádření provozovatele šlo také o potraviny pro osobní potřebu.

Provozovatel také nedokázal doložit kvalitu pitné vody a z toho byly učiněny závěry. Nařízeno bylo kompletní vyčištění provozu a vyklizení věcí, které nesouvisely s podnikáním. Zlikvidovány měly být potraviny, které měly již prošlé datum spotřeby a rovněž zbytky jídel pro osobní potřebu.

Opakovaná kontrola ze dne 3.12. ukázala, že provozovna byla řádně vyčištěna a uvedena do požadovaného stavu. Majitel se však nevyhne finančnímu postihu.

Středočeští hygienici provedli kontrolu 1.11. …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Foto a info: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje

autor: pmrDalší články

Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Myšlenky a osobnost prvního prezidenta České republiky jsou k vidění v Mníšecké kapli. 23. ledna 2019   (19:51) Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Sbírka byla pořádána na 26letého Patrika, který si před deseti lety po skoku do vody poranil páteř, nyní může hýbat jen rameny a počítač ovládá pusou. 23. ledna 2019   (17:11) Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Jako každý rok začíná v lednu období chřipek. Můžeme mluvit na našem okrese už o epidemii? 23. ledna 2019   (14:57) Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! V loňském roce město Příbram za finanční podpory Ministerstva vnitra připravilo projekt forenzního identifikačního značení pomocí syntetické DNA. 23. ledna 2019   (12:48) Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Svodka událostí na Milínsku očima policistů 23. ledna 2019   (10:53) Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu FK Dukla Praha - 1.FK Příbram 4:0 (2:0) V úterý 22. ledna na hřišti v pražských Satalicích hráči 1.FK sehráli další přípravné utkání proti Dukle Praha. 23. ledna 2019   (09:40) Spolek Brdy letos bude řešit otázku. Restaurace v CHKO jako v amerických parcích? Spolek Brdy letos bude řešit otázku. Restaurace v CHKO jako v amerických parcích? Členové loni vzniklého spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko by měli letos vést diskusi o vizi, jak s Brdy naložit. Zda zůstanou nedotčené turistickou infrastrukturou nebo budou ve stylu amerických národních parků. 23. ledna 2019   (08:06) Policie stále nezná škodu na havarovaném vrtulníku Policie stále nezná škodu na havarovaném vrtulníku Vrtulník havaroval v sobotu 15. prosince před pátou hodinou ranní 23. ledna 2019   (06:18) Poslanci schválili proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci Poslanci schválili proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci Dle očekávání bylo schváleno proplácení nemocenské i za první tři dny. 22. ledna 2019   (22:16) Téměř šest set opilých či zfetovaných řidičů Téměř šest set opilých či zfetovaných řidičů V loňském roce zjistili policisté na Příbramsku při silničních kontrolách u 577 motoristů, že usedli za volant ovlivnění návykovými látkami. 22. ledna 2019   (18:14)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz