18. 2. svátek má Gizela

Hvězdy světového kalibru na jediném pódiu zazpívají na nádvoří zámku Dobříš

5. června 2014   (18:17)
Hvězdy světového kalibru na jediném pódiu zazpívají na nádvoří zámku Dobříš

Vystoupení se uskuteční již tuto sobotu 7. června.


Dvě sólistky – sopranistky a dva sólisté – barytonista a tenorista. Umělci Národního divadla (ND) Marie Fajtová, Martin Šrejma, Yuki Šrejma Kinjo a Vratislav Kříž. V sobotu vystoupí všichni čtyři na jedinečném koncertu pod širým nebem na nádvoří zámku Dobříš.

Kromě přední české scény spojují umělce také hudební zkušenosti ze zahraničí či významná pěvecká ocenění. Už 7. června od 20 hodin promění prostranství před rokokovým zámkem v romantický amfiteátr. V první části jej opanují slavné operní árie a dueta, ve druhé polovině pak zazní známé skladby z operet.

Repertoár koncertu zahrnuje jména skladatelů B. Smetany, A. Dvořáka, W. A. Mozarta, G. Verdiho či J. Strausse.

„Chceme v lidech navodit dobrou náladu a energii, většinu melodií si budou jistě pobrukovat s námi,” řekl Vratislav Kříž, který spolu se svojí agenturou CROCE koncert spolupořádá. Sám působí jako sólista opery ND od roku 1987, ztvárnil zde role jako Rodrigue z Verdiho opery Don Carlos, Mozartova Dona Giovanniho, ale i Přemysla ze Smetanovy Libuše či Stárka z Janáčkovy Její pastorkyni. Působí na koncertních pódiích ve Švýcarsku, USA nebo Číně.

Pravidelných zahraničních koncertů se účastní také sólista Státní opery Praha a stálý host ND Martin Šrejma. V roce 2011 například nastudoval roli Michelise v Řeckých pašijích Bohuslava Martinů v Teatro Massimo v Palermu. Na svém kontě má roli Alfreda z La Traviaty, Tamina z Kouzelné flétny či Jeníka z Prodané nevěsty.

Sólistkou Opery Národního divadla je i sopranistka Marie Fajtová, která koncertně vystupuje s Pražskou komorní filharmonií a Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy. Úspěšně se představila ve francouzském Rennes, v Lucemburku nebo v královské opeře ve Versailles. Bývalá členka Divadla J. K. Tyla v Plzni v minulosti figurovala mimo jiné v roli Donny Elviry v opeře Don Giovanni, jako Zuzanka a Hraběnka ve Figarově svatbě, Frasquita v Carmen či Karolina v opeře Bedřicha Smetany Dvě vdovy.

V ženském hlasu bude Fajtové kontrovat zpěvačka a japonskými kořeny Yuki Šrejma Kinjo, která debutovala v pražském Stavovském divadle v roce 2008 s rolí Zerliny v Mozartově Donu Giovannim. Absolventka hudební akademie v italském Miláně zpívá také ve Státní opeře Praha (Papagena v Kouzelné flétně či Barbarina ve Figarově svatbě), v ND a nejsou jí cizí ani venkovní vystoupení – před dvěma lety debutovala na otáčivém hledišti v Českém Krumlově.  

Čtveřici pěvců povede na zámku Dobříš dirigent Opery Národního divadla v Praze František Drs. Jeho repertoár zahrnuje na třicet operních děl a dvanáct baletních provedení. V poslední době se podílel mimo jiné na nastudování světové premiéry opery Válka s mlokyVladimíra Franze. 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: foto: archiv zámku Dobříš

autor: Michaela RozšafnáDalší články

Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz