20. 3. svátek má Světlana

Hradečtí „Votroci“ byli o jednu branku lepší než příbramští „Uraňáci“

9. ledna 2019   (18:27)

FC Hradec Králové - 1.FK Příbram 2:1 (1:0) Ve středu 9. ledna se v Horních Počernicích hrálo první zimní přípravné utkání hráčů 1.FK turnaje Tipsport ligy.

Hradecký Šípek otevřel skóre
Bez záložníka Ruslana Mingazova, který odcestoval s reprezentací Turkmenistánu na Mistrovství Asie - Asia Cup 2019, se bude muset Příbram obejít ve většině zimní přípravy. První kdo se jí postavil, byl soupeř z druhé ligy, a to Hradec Králové. Naposledy se spolu tato mužstva utkala v letní přípravě, když Hradec v Příbrami zvítězil 1:0. Lépe začal hostující celek, ale jeho šanci z 11. minuty po standardní situaci zneškodnil brankář Ottmar. Ve 28. minutě se hradečtí fotbalisté radovali z první vstřelené branky. Firbacher vysunul po své pravici Šípka a ten přeloboval vyběhnutého brankáře Milana Švengera - 1:0.

Bez záložníka …
Vyrovnat už se nepodařilo
Do druhého poločasu naskočil mezi tři tyče místo hradeckého brankáře Ottmara jeho kolega Vízek. A hned musel řešit ošemetnou situaci, konkrétně v 51. minutě. Jan Rezek si navedl míč až skoro k brankové čáře, brankáře Vízka si položil na zem a přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Patrika Dreslera, který balon napálil z první do břevna. A tak ani ne za další čtvrt hodinu padla druhá branka na 2:0. Po pěkné kombinační akci nejprve orazítkoval břevno levačkou Šípek, ale míč se odrazil přímo na kopačky Kopečnému a ten ho zblízka uklidil do branky. O další čtyři minutky později snížil stav na 2:1 dělovkou pod břevno Jirka Januška. Místo vyrovnání však přišla v 86. minutě nařízená penalta, kterou musel hlavní rozhodčí ještě přezkoumat přes video. Pokus Kateřiňáka výborně vystihl brankář Milan Švenger a posléze si poradil i s jeho dorážkou! Hradec i tak nakonec uhájil své těsné vítězství. Další přípravné utkání Tipsport ligy se bude hrát v sobotu 12. ledna na hřišti v Xaverově, proti FC SELLIER & BELLOT Vlašim.

Fauly: 16:13.

FC Hradec Králové: Ottmar (46. Vízek) – Finěk, Kvída, Pokorný, Leibl – Janoušek, Černý – Šípek, Ďurděvič, Hynek – Firbacher
Náhradníci: Vízek – Kopečný, Kropáček, Plašil, Soukeník, Kateřiňák, Urma

1.FK Příbram: Švenger – Kodr, Květ, Jablonský, Nitrianský, Tregler, Rezek, Dresler, Keita, Voltr
Náhradníci: Kočí – 46. Jandera, 46. Skácel, 62. Januška

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.

zdroj: pribram.cz

autor: daš, foto: daš

Nemocnice ruší omezení návštěv Nemocnice ruší omezení návštěv Na Příbramsku byla nemocnost nejvyšší v celém kraji. 19. března 2019   (18:53) Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Poničeným altánem na Nováku či polámanými stromy na cyklostezce Drkolnov – Bohutín řádění vandalů bohužel nekončí. V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny „útoky“ vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc. 19. března 2019   (15:13) Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 byl vybudován v roce 2017 19. března 2019   (13:07) Na železnici v sobotu začne turistická sezona Na železnici v sobotu začne turistická sezona Na Vltavě v sobotu také letos poprvé vyjedou přívozy. 19. března 2019   (11:34) Příbramská nemocnice hledá nového náměstka pro ekonomiku a provoz Příbramská nemocnice hledá nového náměstka pro ekonomiku a provoz Zájemci se mohou hlásit do tohoto pátku. 19. března 2019   (09:50) PR Aktuálně: Při cestě do Prahy opatrně! Na Skalce došlo ke střetu tří vozidel Aktuálně: Při cestě do Prahy opatrně! Na Skalce došlo ke střetu tří vozidel Nehoda se obešla bez zranění 19. března 2019   (08:14) AKTUÁLNĚ Město se stále nedohodlo s církví, kdo opraví padající zeď Město se stále nedohodlo s církví, kdo opraví padající zeď Podle vedení příbramské radnice je komunikace s církví velice špatná. 19. března 2019   (06:10) Služby městyse Jince získaly elektromobil Služby městyse Jince získaly elektromobil Pořízení elektromobilu vyšlo na víc než jeden milion korun 18. března 2019   (19:13) Roman Nádvorník byl jmenován trenérem Příbrami Roman Nádvorník byl jmenován trenérem Příbrami Vedení klubu 1. FK Příbram dnes oznámilo nástupce na pozici hlavního trenéra. 18. března 2019   (17:22) Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě Dokument má stanovit, kde stačí vyznačit jen pruh pro cyklisty a kde má vzniknout samostatná vyasfaltovaná cyklostezka. 18. března 2019   (15:46)

Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.