16. 2. svátek má Ljuba

„Hnusná fasáda,“ konstatoval při pohledu na kulturní dům Andrej Babiš

3. září 2018   (08:14)
„Hnusná fasáda,“ konstatoval při pohledu na kulturní dům Andrej Babiš

Kulturní dům by mohl být ozdobou města, v tuto chvíli je spíše jeho ostudou.


Na pozvání starosty Ing. Vařeky zavítal v pátek do Kulturního domu Příbram předseda vlády ČR Andrej Babiš společně s ministrem kultury Antonínem Staňkem. Nejdříve si všichni přítomní prohlédli budovu kulturního domu a vedli diskuzi o snaze radnice, uvést tento památkově chráněný komplex do reprezentativního stavu rekonstrukcí, která by byla v možnostech města. To je vzhledem k poslednímu hrubému odhadu předpokládaných nákladů ve výši 175 milionů korun opravdu tvrdý oříšek. K diskuzi tedy byla otázka, zda je v možnostech ministerstva kultury či vlády, na obnovu příbramského „kulturáku“ přispět.

Na pozvání starosty Ing. Vařeky zavítal …
„Hnusná fasáda,“ sdělil svůj první dojem z pohledu na KD Andrej Babiš, kterému se po té, co se jal zkoušet její stav okopáváním, podařilo uvolnit jednu z obkladových desek.

„Kulturní dům jsem si prošel, prohlédnul a opravdu by bylo dobré, kdyby se začal co nejdříve opravovat. S panem starostou jsme se domluvili, že bude dobré připravit etapizaci prací. Samozřejmě máme nějaké prostředky, které jsou určené na obnovu památek v havarijním stavu nebo na obnovu regionálních památek. Nicméně to nejsou žádné velké prostředky. Za ministerstvo kultury můžu říci, že jsme připraveni, pokud bude připraven racionální rozpočet, se podívat na to, kde můžeme pomoci,“ uvedl ministr kultury Antonín Staněk.

„Hnusná fasáda,“ sdělil svůj první dojem z …
„Nechtěl bych, aby to, co tu řekl ministr kultury, vzbudilo nějaké velké očekávání,“ vzal si slovo Andrej Babiš. Poté co vysvětlil, že stát má na starost financování dopravní infrastruktury, zvyšoval důchody, do samosprávy nasypal spousty peněz a má dluhy, dodal: „Omlouvám se, ale nerad bych, aby vznikl pocit, že z nás vypadne nějaký balík peněz.“

„Pan premiér je obvykle kritizován, že rozdává a dnes je naopak šetřivý,“ dodal k tomu ministr kultury Staněk, který byl možná tímto postojem překvapen.

„Nechtěl bych, aby to, co tu řekl ministr …
„Nečekáme, až nám něco spadne do klína, rekonstruovali jsme kino a dnes je nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v republice. Tento komplex je díky kinu, díky divadlu, Estrádnímu sálu, Malé scéně kulturním srdcem města a toto srdce je ve stavu někde mezi druhým a třetím infarktem. Snažíme se to částečně lepit, chtěli jsme jen ukázat, že ta částka, která by byla zapotřebí, je tak velká, že je přece jenom nad naše síly. Navíc máme ve městě další projekty například Aquapark,“ vysvětlil Ing. Vařeka.

„30 milionů na Malou scénu si můžete půjčit. Není na co čekat,“ doporučil premiér starostovi.

„Výsledkem návštěvy pana ministra bylo ujednání o tom, že společně s úředníky ministerstva kultury zpracujeme harmonogram, ze kterého vzejde návrh na etapizaci budoucí rekonstrukce,“ uzavřel Vařeka.

Jenom kompletní rekonstrukce Malé scény je podle něj vyčíslena na 30 milionů korun, vybudování bezbariérového přístupu a výtahu 10 milionů, výměna kovových velkoplošných oken a vstupních dveří v předsálí divadla, v administrativní části divadla, v Estrádním sále a v kině 30 milionů, rekonstrukce hlavní elektro rozvodny a záložního zdroje el. energie vyjde na téměř 5 milionů, oprava hydroizolací včetně drenážního systému a rekonstrukce vnějších kamenných schodišť 12 milionů a například jenom náklady na opravu fasády včetně výměny a opravy pískovcových obkladů jsou vyčísleny na 20 milionů korun a další.
 

„Nečekáme, až nám něco spadne do klína, …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16) Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Akce s názvem Speed Marathon se uskuteční 3. dubna. 15. února 2019   (06:09) Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Někde se dokonce mluví o rekordní sezoně. 14. února 2019   (18:16) Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů S naším zpravodajstvím vám nic podstatného z jednání neunikne. 14. února 2019   (14:46) Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Cena se dá o několik korun snížit při vyplnění podacích dat elektronicky. 14. února 2019   (12:29) (Za)chraňme manželství (Za)chraňme manželství Každým rokem v týdnu kolem svátku svatého Valentýna si připomínáme důležitost manželství. Národní týden manželství se pořádá od roku 1996 ve Velké Británii a odtud se rozšířila do dalších zemí světa. Od roku 2007 se akce pořádá i v ČR. 14. února 2019   (10:38)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz