18. 2. svátek má Gizela

Hejtman Řihák navštívil Kadeřábkův den a předal čestné medaile

5. června 2014   (16:15)
Hejtman Řihák navštívil Kadeřábkův den a předal čestné medaile

Odborný program sledovaly přibližně dvě stovky lékařů a zdravotníků.


Včera se Oblastné nemocnice Příbram stala dějištěm již pátého ročníku setkání lékařů pod názvem Kadeřábkův den. Její organizaci měla na starosti jednotka intenzivní péče interního oddělení a záštitu nad akcí převzal hejtman Středočeského kraje Josef Řihák (ČSSD), který zahájení osobně zúčastnil.

„Příbramskou nemocnici znám velmi dobře a její služby využívám. Děkuji všem lékařům, zdravotním sestrám a dalšímu zdravotnickému personálu za péči, které se nám pacientům, dostává. Středočeský kraj se snaží co nejlépe pečovat o své oblastní nemocnice. Investujeme nemalé peníze do zlepšení prostředí pro pacienty a personál nemocnic i do přístrojového vybavení. A myslím, že investice do našich nemocnic jsou vidět. Vážím si také, že naše nemocnice spolupracují s fakultními nemocnicemi. Výsledkem je například i dnešní seminář, na kterém se o své zkušenosti podělí s příbramskými lékaři a zdravotními sestrami špičkoví specialisté,“ řekl v zahajovacím projevu hejtman Josef Řihák.

Oceněno celkem šest osob

Hejtman Řihák spolu s ředitelem Stanislavem Holobradou předali prvních šest čestných medailí Františka Kadeřábka. Ocenění získali lékařky Alexandra Žofková a Růžena Holečková, zdravotní sestry Marie Vohradská a Vlasta Smetánková a in memoriam i lékaři Zdeněk Brandtl a Fedor Kasper.

Semináře vedly špičky české medicíny

Program pátého Kadeřábkova dne v Oblastní nemocnici Příbram pokračoval odbornými přednáškami, na kterých vystoupili renomované osobnosti - například Vladimír Beneš z Neurochirurgické kliniky Ústřední vojenské nemocnice Praha a Štěpán Linakurau z pražského protonového centra. Pozvání přijali i lékaři z interní kliniky při 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, z interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice, z Institutu klinické a experimentální medicíny a mnoho dalších.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
pribram.cz
foto: red

autor: red, MJDalší články

Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIE Kraj zřídil fond pro malé obce, má pomoci spolufinancovat dotační projekty Kraj zřídil fond pro malé obce, má pomoci spolufinancovat dotační projekty Ve fondu bude k dispozici 50 milionů korun. 17. února 2019   (09:17) Zlín proti Příbrami přišel o body, jako Baťa o boty Zlín proti Příbrami přišel o body, jako Baťa o boty 1.FK Příbram – FC FASTAV Zlín 3:2 (1:1) V sobotu 16. února přivítala ve 21. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce „Baťův“ Zlín. 17. února 2019   (07:00) Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Motorkář využil první teplý den tohoto roku, jeho jízda skončila vážnou nehodou. 16. února 2019   (17:26) AKTUÁLNĚ Egon Vůch přestoupil do Příbrami Egon Vůch přestoupil do Příbrami Žádné neznámé jméno. Své dorostenecké roky prožil u Litavky, a tak zdejší prostředí zná. 16. února 2019   (14:49)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz