18. 2. svátek má Gizela

Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice

FOTOGALERIE
6. června 2014   (09:05)
Další 3 fotografie v galeriiHejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice

Obyvatelům zřejmě definitivně uleví až dokončení obchvatu, prozatím by se mohly položit protihlukové asfaltové koberce.


Hejtman Středočeského kraje Josef Řihák (ČSSD) se včera sešel společně s místostarostou města Příbram Ivanem Šedivým (ODS) a ředitelem závodu Praha Ředitelství silnic a dálnic (dále ŘSD) Janem Kroupou, aby společně probrali otázku obyvatel Rožmitálské a Husovi ulice v Příbrami, kteří si stěžují na nadměrný hluk.

„Obrátili se na mě obyvatelé příbramských ulic Rožmitálská a Husova, kterým pod okny jejich domů a bytů jezdí nákladní auta směrem na západ. Složitou situací se na svém posledním jednání zabývali i zastupitelé města Příbrami. Obyvatelé zmíněných ulic sepisují petice, ve kterých si stěžují na nadměrný hluk a prašnost,“ vysvětlil situaci středočeský hejtman Josef Řihák. 

Prodloužení R4 letos, obchvat v roce 2016

Definitivně by se místním obyvatelům mělo ulevit až po dokončení jihovýchodního obchvatu města. Zástupce ŘSD sdělil, že projekční práce začnou ještě v letošním roce. „V příštím roce bychom měli vykoupit pozemky a chtěli bychom získat stavební povolení na stavbu jihovýchodního obchvatu Příbrami. Až je budeme mít, vyhlásíme soutěž na dodavatele. Pokud vše půjde optimálně a budeme mít peníze, může budování obchvatu začít v roce 2016,“ uvedl Jan Kroupa z ŘSD. Podle dostupných informací by se ale v letošním roce mělo začít stavět prodloužení rychlostní silnice R4.

Zatím by mohl pomoci protihlukový asfalt

Hejtman Josef Řihák navíc dohodl s ŘSD, že zajistí ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí v Příbrami měření hlučnosti. Na základě výsledků by se mohlo přijmout opatření, jako je například položení protihlukových asfaltových koberců.

Josef Řihák dále zástupci ŘSD poděkoval za urychlení oprav na rychlostní silnici R4 u Jíloviště, které se podařilo dokončit o deset dní dříve. "Chci poděkovat generálnímu řediteli ŘSD panu Janu Kubišovi za vstřícný postoj při našich společných jednáních, protože zúžení komplikovalo každodenní život tisícům občanů, kteří jezdili do práci či do školy. Jsem rád, že komunikace s ŘSD funguje na velmi vysoké úrovni a že se daří věci rozhýbávat," řekl závěrem Řihák.

Fotogalerie

Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice () Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice (1) Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: red

autor: MJDalší články

Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz