22. 2. svátek má Petr

Hejtman Josef Řihák jednal se zástupci společnosti Amazon, stavět by se mohlo již v létě

FOTO
26. května 2014   (21:38)
Hejtman Josef Řihák jednal se zástupci společnosti Amazon, stavět by se mohlo již v létě

Stavba logistického centra by měla přinést přibližně 2.000 pracovních míst. Dříve se spekulovalo i o možné výstavbě v blízkosti Příbrami.


K jednání o dopravních opatřeních, které souvisejí se stavbou nové haly americké společnosti Amazon ve středočeské obci Dobrovíz, se dnes 27. května 2014 sešli na Krajském úřadu Středočeského kraje hejtman Josef Řihák, zástupci developera společnosti Panattoni Europe Pavel Sovička a Pavel Knězů a ředitel divize investic agentury Czechinvest Petr Pospíšil.

„Probírali jsme možné dopady stavby na silniční infrastrukturu v obci Dobrovíz a také napojení na rychlostní komunikaci R6,“ řekl středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD). Zástupci developera hejtmana informovali, že z jejich strany již byl nastaven program dalších kroků v zavedení dopravních opatření tak, aby je bylo možné udělat v co nejkratším termínu. Tak, aby se hala mohla začít stavět letos v létě.

„Vážím si promptní reakce kraje na podněty, které z dosavadních jednání se společností Amazon a sousedními obcemi k námi plánovanému projektu vzešly a které se daří řešit,“ komentoval průběh jednání s nejvyšším představitelem Středočeského kraje Pavel Sovička ze společnosti Panattoni Europe.

„Děláme všechno proto, abychom splnili požadavky memoranda, k němuž jsme se rozhodli připojit v lednu letošního roku. Jde nám o to, abychom starostům i místním obyvatelům vyšli maximálně vstříc a aby byly úspěšně obhájeny jejich zájmy,“ dodal hejtman Josef Řihák.

Ocenil také, že se jednání zúčastnil představitel agentury pro podporu podnikání a investic Czechinvest. „I z toho je patrné, že se tento významný investiční projekt společnosti Amazon ve středních Čechách těší podpoře Ministerstva průmyslu a obchodu ČR i premiéra Bohuslava Sobotky,“ řekl hejtman.
Stavba nového logistického centra v Dobrovízi by Středočeskému kraji měla přinést až dva tisíce nových pracovních míst a výrazně tak napomoci s řešením strukturální nezaměstnanosti v kraji.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Jdete v sobotu “na Gotta“? Přinášíme vám instrukce k akci Jdete v sobotu “na Gotta“? Přinášíme vám instrukce k akci Příbramská akce roku je za dveřmi. Již tuto sobotu 23.února vystoupí ve sportovní příbramské hale historicky nejúspěšnější zpěvák naší země 21. února 2019   (19:35) Dobříš chce letos zateplit sportovní halu Dobříš chce letos zateplit sportovní halu Dělníci již položili novou podlahu, obložili stěny a osadili nové ribstoly. 21. února 2019   (16:50) Lucie Pudilová před premiérou UFC v Praze: Nechci zklamat fanoušky Lucie Pudilová před premiérou UFC v Praze: Nechci zklamat fanoušky Dva dny před duelem se zkušenou americkou soupeřkou Liz Carmoucheovou je sice lehce nervózní ze závěrečného snižování váhy, které ji v nejbližších hodinách čeká, na životní zápas se ale cítí dobře připravena. 21. února 2019   (14:40) Centrum sociálních a zdravotních služeb chystá jarní ples Centrum sociálních a zdravotních služeb chystá jarní ples Ples je určen pro seniory, ale i širokou veřejnost. Hostem večera bude zpěvák Petr Rezek. 21. února 2019   (12:37) V polském mase našli veterináři salmonelu, zavádí mimořádná opatření V polském mase našli veterináři salmonelu, zavádí mimořádná opatření Vzorky infikovaného masa byly odebrány ve Středočeském kraji. 21. února 2019   (10:15) Příbram chce požádat o dotaci na úpravy kulturního domu Příbram chce požádat o dotaci na úpravy kulturního domu Kromě bezbariérových úprav má být opraven chodník v Tylově ulici a na třídě Osvobození v úseku od autobusové zastávky u 2. polikliniky až ke kulturnímu domu. 21. února 2019   (08:08) Zastupitelé budou schvalovat výjimky z nočního klidu. Na kdy připravit špunty do uší? Zastupitelé budou schvalovat výjimky z nočního klidu. Na kdy připravit špunty do uší? Jedná se jen o několik málo akcí v rámci celého kalendářního roku. 21. února 2019   (06:07) I v letošním roce budou moci občané čerpat z Fondu zápůjček města I v letošním roce budou moci občané čerpat z Fondu zápůjček města Tento fond v roce 2018 nahradil Fond oprav a modernizace 20. února 2019   (19:37) Město chce v příštím roce vybudovat nový domov pro seniory Město chce v příštím roce vybudovat nový domov pro seniory Nedostatek míst v obdobných zařízeních trápí obce po celé republice. 20. února 2019   (17:03) Středočeští zastupitelé schválili založení nové obchodní společnosti  ‚Nemocnice Středočeského kraje‘ Středočeští zastupitelé schválili založení nové obchodní společnosti ‚Nemocnice Středočeského kraje‘ Zřízení nové akciové společnosti kraj podle odhadů vyjde na 10 milionů korun 20. února 2019   (14:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz