16. 2. svátek má Ljuba

Druhý ročník Běhu města Dobříše zapsal skvělé výkony sportovců

18. září 2018   (06:31)
Druhý ročník Běhu města Dobříše zapsal skvělé výkony sportovců

Na startu se sešla i spousta šikovných dětí. Běžci ohromili výbornými časy.


V loňském roce byl oživen běh, jehož trať se proplétá ulicemi města Dobříše. Na Komenského náměstí se v neděli dopoledne sešly stovky sportovců, kteří si chtěli prověřit svoji fyzičku na různě dlouhých tratích. Hned po ránu přišly na řadu děti. Než se rozběhly do ulic, čekala je na místě důkladná společná rozcvička. Pro některé to bylo vůbec první setkání se závoděním a na nejkratší trať dlouhou půl kilometru se vydali i opravdu malí „špunti“. Dětské závodníky odměňoval mistr světa Ironman Honza Tománek.

V loňském roce byl oživen běh, jehož trať …
Ten byl také obrovským tahounem celého závodu, na svém handbiku zvládl desetikilometrovou trať bez mrknutí oka a do cíle dorazil daleko před prvním běžcem.

Ten byl také obrovským tahounem celého závodu, …
Další hvězdou, i když naprosto skromnou a téměř opomíjenou byl Lukáš Langmajer, který si takovýto závod vyzkoušel poprvé v životě. Vyhecoval ho k tomu jeho syn, který mu byl také motivátorem, trenérem a po celou dobu závodu také doprovodným vozidlem na kole.

Další hvězdou, i když naprosto skromnou a …
Oslavovat si zaslouží Tomáš Šťastný, který do cíle hlavního závodu přiběhl s deseti kilometry v nohách v čase 34:35 s. V patách mu byl Jan Šneberger, který trať zdolal za 34:47 s a třetí místo získal Václav Holub s 35:20 s. Ženy se nenechaly zahanbit a příliš za nejlepšími borci nezaostaly. Ivona Rejsková měla běh za sebou už v čase 39:56 s, druhá cílovou pásku protnula Andrea Frantová 40:49 a třetí Michaela Riegerová se s kilometry poprala za 41 minut a 41 s.

Oslavovat si zaslouží Tomáš Šťastný, který do …
Divácky vděčné byly štafetové běhy. Dvaadvacet týmů sestavených ze čtyř závodníků, kteří se dělili rovným dílem o deset kilometrů asfaltu, se na start postavilo s dobrou náladou. Mezi nimi také týmy VDN promo, kteří spolu s městem Dobříš celý závod pořádaly.

Divácky vděčné byly štafetové běhy. Dvaadvacet …
Celému závodu vládla příjemná pozitivní atmosféra. Počasí bylo k divákům velmi štědré na sluneční paprsky, závodníci by možná ocenili o nějaký ten stupínek chladněji. Jsou to však drsňáci a pár kapek potu navíc je nerozhodí.

Celému závodu vládla příjemná pozitivní …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: jk, foto: Jiří TrnkaDalší články

Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Motorkář využil první teplý den tohoto roku, jeho jízda skončila vážnou nehodou. 16. února 2019   (17:26) AKTUÁLNĚ Egon Vůch přestoupil do Příbrami Egon Vůch přestoupil do Příbrami Žádné neznámé jméno. Své dorostenecké roky prožil u Litavky, a tak zdejší prostředí zná. 16. února 2019   (14:49) Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Do klání o nejkrásnější vánoční stromeček se přihlásilo celkem 61 jedliček, smrčků i boroviček. Který z nich byl ten "nej", určili naši čtenáři 16. února 2019   (12:02) Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Rodiče malého Tobiáška si převzali včera svou výhru v celoroční soutěži 16. února 2019   (09:31) Čeká nás slunečný víkend Čeká nás slunečný víkend Odpolední teploty budou stoupat až k 15 °C. 16. února 2019   (07:20) V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz