18. 2. svátek má Gizela

Dobříš od února mění systém svozu odpadů

19. ledna 2019   (09:26)
Dobříš od února mění systém svozu odpadů

Změna se prozatím netýká bytových domů a paneláků.


Prakticky od prahu vašeho domu bude nově svážen tříděný odpad. Alespoň, pokud jste obyvatelem rodinného domu na Dobříši. Ostatní si budou muset na něco podobného ještě počkat. Novinka by měla být v provozu od února tohoto roku. Jejím účelem je zjednodušit obyvatelům třídění odpadů. Každý, kdo zaplatí poplatky za svoz odpadu, dostane barevné pytle na třídění. Ty pak jen ve stanovený čas stačí donést na místo, kde váš dům přiléhá ke komunikaci, a o zbytek se již starat nemusíte. Třídit tímto způsobem se budou plasty, papír a nápojové kartony spolu s kovy. Veřejná sběrná místa zůstanou zachována.

Svozové dny v jednotlivých lokalitách budou stejné. Dojde ovšem ke střídání, kdy jeden týden se bude svážet komunální odpad a druhý týden tříděný odpad. Podrobný harmonogram lze najít na webových stránkách města.

Novinkou je také třídění skla, které už se nemusí díky novým technologiím a postupům rozdělovat na čiré a barevné. Společně s nápojovými kartony se pak do oranžových kontejnerů budou házet kovy, které se od sebe rozdělí na třídící lince.

Za klasickou 110 litrovou popelnici zaplatíte na Dobříši 1868 Kč ročně při vyvážení každých 14 dní. Vedení města plánuje vytvořit motivační program pro ty, kteří dobře třídí. Dopad bude mít ale až v roce 2020.

Důvodem těchto novinek je především velký tlak na nižší množství skládkovaného netříděného odpadu, jehož cena za uložení se má v příštích letech dramaticky navýšit.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pixabay

autor: redDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz