18. 2. svátek má Gizela

Dobříš letos plánuje investice za desítky milionů

10. února 2019   (09:30)
Dobříš letos plánuje investice za desítky milionů

Většina akcí bude hrazena z větší části dotací.


Nejen v Příbrami plánuje vedení města rozsáhlé investice. Díky dobrému hospodaření a ekonomickému růstu si výrazné investice může dovolit i Dobříš. Ty plánované na rok 2019 se pohybují v řádech desítek milionů korun. Největší z investic je výstavba nového školního pavilonu a rozšíření jídelny u 2. ZŠ Dobříš. Vzniknou 4 nové učebny a nabídka míst se tak rozšíří o 120 žáků. Realizace stavby by měla trvat zhruba jeden rok. Celkové náklady činí 70 milionů korun. Projekt je hrazen z dotace a město Dobříš by mělo platit spoluúčast přibližně 11,5 milionu korun. Do projektu se finančně zapojí i okolní obce. Ve stejné škole také vznikne venkovní učebna a přírodní zahrada.

Další investice do školství je plánována ve formě rekonstrukce pěti odborných učeben, a to na 1. a 2. ZŠ Dobříš. Rozpočet na akci ve výši 16 milionů bude z velké většina hrazen dotací Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Nezapomnělo se ani na silnice. Rekonstrukcí projde Pražská ulice v úseku od kostela až po ulici Fričova. Povrch bude z tichého asfaltu, který sníží hluk projíždějících vozidel. Akce by měla vyjít na 23 milionů korun a hradit ji bude Integrovaný regionální operační program za spoluúčasti Středočeského kraje. Ve stejné ulici, ale pouze v úseku od Jednoty, dojde také k rekonstrukci chodníků, včetně parkovacích a jiných ploch. Akce v sobě zahrnuje i nové veřejné osvětlení a dešťovou kanalizaci. To by mělo vyjít na dalších 25 milionů, 17 z toho zaplatí přímo město Dobříš. Komplikace se stavbou by měly trvat 8 měsíců.

Pozadu nezůstanou ani sportoviště. Rekonstruovat se bude chladící zařízení zimního stadionu včetně nové ledové plochy. Díky tomu dojde k energetickým úsporám a také bezpečnějšímu provozu. Z celkových nákladů ve výši 29,3 milionů bude město Dobříš hradit 11,6. Hotovo by mělo být do konce října tohoto roku.
 
Ne chladit, ale naopak zateplovat se bude sportovní hala. Ta navíc získá nové vytápění a také větrání a osvětlení. Práce za skoro 37 milionů korun by měly začít v březnu, město zaplatí větší část (21 milionů korun), zbytek bude hrazen dotací Ministerstva životního prostředí ČR.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58) Začalo období masopustních průvodů a veselic Začalo období masopustních průvodů a veselic Včerejší rej masek a masopustní průvod Březnicí sledovalo několik stovek lidí. 17. února 2019   (11:47) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz