10. 12. svátek má Julie

Do dražby jste vložili více než 30 000

18. listopadu 2018   (09:02)
Do dražby jste vložili více než 30 000

Spolek Radost Příbramáčkům se stal komunitou sdružující lidi s dobrým srdcem z celého regionu.


Spolek Radost Příbramáčkům se stal mostem spojujícím lidi s dobrým srdcem a všechny potřebné. Jak již napovídá jeho název, je zaměřen především na lokální pomoc. Primárně spolupracuje s Dětským domovem Pepa v Lazci, ale díky tomu, že obyvatelé našeho města nejsou lhostejní, často může podat pomocnou ruku i jinde.
Minulý týden proběhla na facebookovém profilu spolku dražba předmětů, které někteří z vás věnovali. Celkem se za dva dny utržilo 30 650 korun. Peníze budou použity průběžně během roku na pořízení dárků a dortů k narozeninám pro všechny děti z Dětského domova Pepa.

„Chtěla bych strašně moc poděkovat těm, kteří nás celou dobu podporují a dávají věci do dražby, ale samozřejmě i členům skupiny, kteří se tak úžasně zapojili a vyšla z toho skvělá částka. Všechny peníze jsou samozřejmě na transparentním účtu,“ děkuje zakladatelka spolku Jana Puklová.

Paní Jana také děkuje všem, kteří darovali cokoli do mikulášské nadílky: „Je toho tolik, že jsem se rozhodla, udělat radost více dětem. Balíčky věnujeme také malým dětem z azylového domu v Sedlčanech a dětem z farní charity. Pro všechny děti není běžné dostat nadílku od Mikuláše.“

„Setkávám se i s lidskými příběhy, které nekončí dobře. Proto bych chtěla vzkázat, buďte šťastní, buďte na sebe hodní, tolerantní a neřešte hlouposti...  Ony to jsou hrozné kecy, ale já se toho držím. Komukoli z nás se může stát taková věc, že všechno je rázem pryč...“ apeluje paní Jana, která se denně setkává s lidským neštěstím.

Brzy se rozběhne akce nazvaná Strom splněných přání. Děti z dětského domova svá přání namalují, obrázky budou k vidění ve facebookové skupině. Můžete se stát jejich Ježíškem. „Dárečky odvezu dětem 22. prosince, kdy v domově probíhá Štědrý večer. Dvacátého čtvrtého některé z dětí totiž odjíždí na návštěvu k rodinám. Už potřetí budu součástí toho dne. Moc se těším. Všechno je vždy krásně připravené, děti předtím napečou cukroví, já se kochám a se slzami v očích sleduji jejich radost při rozbalování dárků,“ svěřuje se s dojetím paní Puklová. Podílet se na štěstí dětí, můžete i vy. Činnost spolku a aktuální dění i lidské příběhy „Příbramáčků“ naleznete ZDE.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: DD Pepa

autor: jkDalší články

V pátek proběhne Předvánoční povídání v Kavárně U Nulté hodiny V pátek proběhne Předvánoční povídání v Kavárně U Nulté hodiny Proběhne poslední letošní Předvánoční povídání. 10. prosince 2018   (17:23) Do oprav vodohospodářského majetku půjde skoro 30 milionů, potřeba by bylo mnohem víc Do oprav vodohospodářského majetku půjde skoro 30 milionů, potřeba by bylo mnohem víc Pokud by město chtělo opravit všechny vodovodní sítě najednou, stálo by to 180 milionů korun. 10. prosince 2018   (14:38) Teplé dny končí, přichází mrazy! Teplé dny končí, přichází mrazy! Končí období teplejších dní. Tento týden se začne ochlazovat. 10. prosince 2018   (12:18) Čeká nás uzavírka parkoviště v ulici Gen. R. Tesaříka Čeká nás uzavírka parkoviště v ulici Gen. R. Tesaříka Na čtyři dny bude uzavřeno parkoviště u nemocnice. 10. prosince 2018   (09:55) Jak proběhl v Příbrami bronzový advent a co bylo k vidění? Jak proběhl v Příbrami bronzový advent a co bylo k vidění? Ani tento víkend nebyla v Příbrami nouze o kulturní zážitky. 10. prosince 2018   (08:12) Zmizí z Příbrami hazard? Minimálně 11 heren už skončilo Zmizí z Příbrami hazard? Minimálně 11 heren už skončilo Provozovatelé několika zařízení si již nepodali žádost o povolení k provozování hazardních her. 10. prosince 2018   (06:03) Mikuláš s andělem nadělovali sladkosti na ledě, zatímco čert proháněl bruslaře Mikuláš s andělem nadělovali sladkosti na ledě, zatímco čert proháněl bruslaře Na ledě bylo pořádně horko. 9. prosince 2018   (19:40) Sedlčany požádají o dotaci na opravu lehkoatletického stadionu Sedlčany požádají o dotaci na opravu lehkoatletického stadionu Náklady jsou odhadovány na 14 milionů korun, zhruba 30 procent z nich zřejmě pokryje dotace 9. prosince 2018   (16:50) Volejbalisty Českých Budějovic nezastavila ani Příbram Volejbalisty Českých Budějovic nezastavila ani Příbram Příbram sice neuhrála v Českých Budějovicích ani set, ale v prvních dvou sadách měla lepší začátky a vedla. 9. prosince 2018   (14:54) Aktuálně: Silný vítr zaměstnává hasiče Aktuálně: Silný vítr zaměstnává hasiče Jednotka profesionálních hasičů zasahuje na náměstí 17. listopadu 9. prosince 2018   (13:42)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz