19. 2. svátek má Patrik

Do dražby jste vložili více než 30 000

18. listopadu 2018   (09:02)
Do dražby jste vložili více než 30 000

Spolek Radost Příbramáčkům se stal komunitou sdružující lidi s dobrým srdcem z celého regionu.


Spolek Radost Příbramáčkům se stal mostem spojujícím lidi s dobrým srdcem a všechny potřebné. Jak již napovídá jeho název, je zaměřen především na lokální pomoc. Primárně spolupracuje s Dětským domovem Pepa v Lazci, ale díky tomu, že obyvatelé našeho města nejsou lhostejní, často může podat pomocnou ruku i jinde.
Minulý týden proběhla na facebookovém profilu spolku dražba předmětů, které někteří z vás věnovali. Celkem se za dva dny utržilo 30 650 korun. Peníze budou použity průběžně během roku na pořízení dárků a dortů k narozeninám pro všechny děti z Dětského domova Pepa.

„Chtěla bych strašně moc poděkovat těm, kteří nás celou dobu podporují a dávají věci do dražby, ale samozřejmě i členům skupiny, kteří se tak úžasně zapojili a vyšla z toho skvělá částka. Všechny peníze jsou samozřejmě na transparentním účtu,“ děkuje zakladatelka spolku Jana Puklová.

Paní Jana také děkuje všem, kteří darovali cokoli do mikulášské nadílky: „Je toho tolik, že jsem se rozhodla, udělat radost více dětem. Balíčky věnujeme také malým dětem z azylového domu v Sedlčanech a dětem z farní charity. Pro všechny děti není běžné dostat nadílku od Mikuláše.“

„Setkávám se i s lidskými příběhy, které nekončí dobře. Proto bych chtěla vzkázat, buďte šťastní, buďte na sebe hodní, tolerantní a neřešte hlouposti...  Ony to jsou hrozné kecy, ale já se toho držím. Komukoli z nás se může stát taková věc, že všechno je rázem pryč...“ apeluje paní Jana, která se denně setkává s lidským neštěstím.

Brzy se rozběhne akce nazvaná Strom splněných přání. Děti z dětského domova svá přání namalují, obrázky budou k vidění ve facebookové skupině. Můžete se stát jejich Ježíškem. „Dárečky odvezu dětem 22. prosince, kdy v domově probíhá Štědrý večer. Dvacátého čtvrtého některé z dětí totiž odjíždí na návštěvu k rodinám. Už potřetí budu součástí toho dne. Moc se těším. Všechno je vždy krásně připravené, děti předtím napečou cukroví, já se kochám a se slzami v očích sleduji jejich radost při rozbalování dárků,“ svěřuje se s dojetím paní Puklová. Podílet se na štěstí dětí, můžete i vy. Činnost spolku a aktuální dění i lidské příběhy „Příbramáčků“ naleznete ZDE.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: DD Pepa

autor: jkDalší články

Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz