16. 2. svátek má Ljuba

Divadlo A. Dvořáka v Příbrami uvede Moliérova Tartuffa

20. května 2014   (14:16)
Divadlo A. Dvořáka v Příbrami uvede Moliérova Tartuffa

Premiéra je naplánována na příští čtvrtek 29. května.


Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede Moliérovu slavnou komedii Tartuffe. Divákům se v hlavních rolích představí Lukáš Král a Martin Dusbaba, režie se ujal Daniel Hrbek. Premiéra je plánována 29. května, sdělila ČTK Helena Šůnová z divadla.

Tartuffe je klasickou hrou o člověku, který se pod rouškou snahy o absolutní čistotu duše a charakteru dopouští manipulací, násilí a podvodů. Příběh vypráví o podvodníkovi, který se vetře do přízně váženého pana Orgona a omotá si ho kolem prstu natolik, že tento milující otec zapomene na skutečné blaho své rodiny a zaslepeně věří jen a jen jeho slovům. Připíše mu svůj majetek, zaslíbí dceru a snad by mu dal i svou vlastní manželku za ženu.

"Moliére ve svém 17. století touto velmi odvážnou hrou provokoval natolik, že byla dlouho zakazována. A ačkoli pranýřoval pokrytectví a jeho vychytralé praktiky ve své době, i v našich zemích a našich časech byla hra nepohodlná či naopak zneužívána," uvedli tvůrci.

Pro svou aktuálnost, vtip a také pro výrazné herecké příležitosti je Tartuffe podle nich titulem, který po staletí inspiruje divadelníky a baví diváky na celém světě.
V dalších rolích se představí Kateřina a Anna Fixovy, Filip Müller, Ivana Krmíčková, Jiří Vojta, Lukáš Typlt, Petr Florián, Helena Lapčíková a Jaroslav Someš.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: DAD Příbram

autor: khj snmDalší články

Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Motorkář využil první teplý den tohoto roku, jeho jízda skončila vážnou nehodou. 16. února 2019   (17:26) AKTUÁLNĚ Egon Vůch přestoupil do Příbrami Egon Vůch přestoupil do Příbrami Žádné neznámé jméno. Své dorostenecké roky prožil u Litavky, a tak zdejší prostředí zná. 16. února 2019   (14:49) Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Do klání o nejkrásnější vánoční stromeček se přihlásilo celkem 61 jedliček, smrčků i boroviček. Který z nich byl ten "nej", určili naši čtenáři 16. února 2019   (12:02) Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Rodiče malého Tobiáška si převzali včera svou výhru v celoroční soutěži 16. února 2019   (09:31) Čeká nás slunečný víkend Čeká nás slunečný víkend Odpolední teploty budou stoupat až k 15 °C. 16. února 2019   (07:20) V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz