16. 2. svátek má Ljuba

Dítě stojící na parapetu ve třetím patře vyděsilo obyvatele sídliště

AKTUALIZOVÁNO
18. září 2018   (19:00)
Dítě stojící na parapetu ve třetím patře vyděsilo obyvatele sídliště

„Od soboty byla holčička v ohrožení již čtyřikrát,“ děsí se sousedé.


Holčička v batolecím věku vylezla otevřeným oknem na úzký parapet a stojíc zády k okenní tabuli shlížela ze třetího patra dolů na dvůr. Stačil neopatrný pohyb a děvčátko by se z výšky zřítilo na asfaltovou plochu parkoviště. Zděšení sousedé, kteří křikem upozornili matku a díky velkému štěstí tak dítěti zachránili život, informovali policii. „Chápeme, že se to může stát jednou, ale toto je už počtvrté,“ uvedli plni rozhořčení. „Doufáme, že se tím na popud policie bude zabývat sociálka,“ dodávají, kroutíce hlavou nad nezodpovědností matky.

„Hlídky vyjely k události, kdy bylo hlášeno dítě na parapetě.  Probíhá šetření okolností. V případě zjištění pochybení bude informován OSPOD,“ potvrdila nprap. Bc. Michaela Richterová, tisková mluvčí PČR.

AKTUÁLNĚ se k celé události písemně vyjádřila matka dítěte. Zveřejňujeme její komentář v plném znění a bez úprav: „Minulou Sobotu jsem přišla z práce a šla jsi lehnout. Na starosti malou měl její Otec který ležel na posteli a koukal do telefonu na hry. Usnula jsem a v životě by mě nenapadlo že malá přitáhne židli k oknu a vyleze do okna. Dnes se to opakovalo tím že jsem skládala prádlo v obývacím pokoji a malá si hrála. Když jsem slyšela řev venku koukala jsem z obývacího pokoje u okna a ihned běžela k malé a opatrně ji sundala. Jako Matka jsem v tomhle selhala, ale matky určitě pochopí že hlídat pořád dítě nejde. Doma by jste nic neudělali. Zpátky k našemu příběhu z pohledu denně posedavajícím sousedům, které nechodí do práce a popíjí pivo ve dvoře kde si hrají děti a jejich psi tam zanechávají moč a výkaly. Děti zde v létě běhají bosi. Přijela Státní Policie a ani nechtěli udělat dechovou zkoušku zda nejsme napitý. Vzali jsi jen OP a zeptali se na jméno dcery. Když jsme se rozloučili ani ne po 15.minutách na mne zvonila Policie ČR samozřejmě ti samý a chtěly po nás dechovou zkoušku a OP otce. Jde vidět že v dnešní době i u policie může pracovat kde jaký idiot. Situace se stala 2 krát nikoliv 4 krát. Děkuji za vyjádření.“

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: ilustr.

autor: topDalší články

Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Motorkář využil první teplý den tohoto roku, jeho jízda skončila vážnou nehodou. 16. února 2019   (17:26) AKTUÁLNĚ Egon Vůch přestoupil do Příbrami Egon Vůch přestoupil do Příbrami Žádné neznámé jméno. Své dorostenecké roky prožil u Litavky, a tak zdejší prostředí zná. 16. února 2019   (14:49) Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Do klání o nejkrásnější vánoční stromeček se přihlásilo celkem 61 jedliček, smrčků i boroviček. Který z nich byl ten "nej", určili naši čtenáři 16. února 2019   (12:02) Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Rodiče malého Tobiáška si převzali včera svou výhru v celoroční soutěži 16. února 2019   (09:31) Čeká nás slunečný víkend Čeká nás slunečný víkend Odpolední teploty budou stoupat až k 15 °C. 16. února 2019   (07:20) V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz