19. 10. svátek má Michaela

Cyklostezka mezi Bohutínem a Drkolnovem bude hotová na konci září

9. srpna 2018   (13:05)
Cyklostezka mezi Bohutínem a Drkolnovem bude hotová na konci září

Zakázku získala společnost Strabag s nabídkovou cenou přibližně 2,5 milionů Kč (vč. DPH).


 Do konce září by měla Bohutín a Drkolnov spojovat nová cyklostezka. Měla by mít přírodní povrch a budovat by se měla začít ještě během srpna. Jejím zhotovitelem bude společnost Strabag, která nabídla nejnižší cenu 2.546.106 Kč vč. DPH. Město financuje stavbu ze svého rozpočtu.
 
Trasa bude měřit zhruba tři kilometry a povede z Drkolnova k čistírně odpadních vod v Bohutíně, a to převážně v místech, kde je již nyní vyšlapaná pěšina. Před samotnou stavbou město muselo provést majetková vyrovnání.
 
„Trasa povede od čističky u Vokačovského rybníku (u Drozďáku), přes pozemky směrem k Příbrami na mostík ke strouze z rybníku, kde navazuje na stávající polní cestu až ke sloupovému transformátoru. U transformátoru se stáčí trasa po asfaltové komunikaci směrem na sídliště Drkonov. Práce by měly být zahájeny ve 2. polovině měsíce srpna a dokončeny by měly být do konce září,“ sdělila portálu pribram.cz tisková mluvčí města Příbram Pavlína Svobodová.

Vedení města si klade za cíl rozvoj turismu a turistické infrastruktury v okolí Chráněné krajinné oblasti Brdy. Cyklostezka tak nabídne obyvatelům města další spojení města s Brdy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: pixabay.com

autor: MRDalší články

Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Skanzen ve Vysokém Chlumci se rozroste o dva nové objekty Peníze na výkup budov poskytlo kromě Středočeského kraje i Ministerstvo kultury ČR. 18. října 2018   (18:10) V pátek bude uzavřena Hrabákova ulice V pátek bude uzavřena Hrabákova ulice Důvodem uzavření je vykládka strojů 18. října 2018   (15:09) Tragédie se udála v obci Kozárovice na Příbramsku Tragédie se udála v obci Kozárovice na Příbramsku Dnešní pátrací akce policistů v okolí Kozárovic si nakonec vyžádala i přítomnost koronera 18. října 2018   (12:27) AKTUÁLNĚ Bezvětří rozhýbalo děti i dospělé Bezvětří rozhýbalo děti i dospělé Tolik běžců najednou se ve sportovním areálu vyskytuje snad jen při závodech. 18. října 2018   (11:31) Jindřich Vařeka: Probudil jsem se v době, kdy jsou si opět někteří rovnější Jindřich Vařeka: Probudil jsem se v době, kdy jsou si opět někteří rovnější Starosta Ing. Vařeka odpověděl na naše otázky pěkně zostra. 18. října 2018   (09:01) ROZHOVOR Aktuálně: Řidička trefila sloup pouličního osvětlení Aktuálně: Řidička trefila sloup pouličního osvětlení Další ranní dopravní nehoda v Příbrami se obešla bez zranění 18. října 2018   (07:55) AKTUÁLNĚ Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán Akci hodnotí jako úspěšnou, navštívila je více než stovka zvědavců, většinou rodin s dětmi. 18. října 2018   (06:13) ROZHOVOR Podvodník sliboval nebankovní půjčky. Nestali jste se obětí i vy? Podvodník sliboval nebankovní půjčky. Nestali jste se obětí i vy? Podezřelý muž prostřednictvím inzerátů nabízel nebankovní půjčky peněz nebo reagoval na poptávku podobného charakteru. 17. října 2018   (19:05) Dnes je Mezinárodní den proti chudobě. I v Příbrami se najdou lidé pobírající podporu v hmotné nouzi Dnes je Mezinárodní den proti chudobě. I v Příbrami se najdou lidé pobírající podporu v hmotné nouzi Jaké je životní minimum různých typů domácností a máte nárok žádat například o doplatek na bydlení? Kolik obyvatel našeho okresu pobírá sociální dávky? 17. října 2018   (16:35) Lesopark Litavka nabízí krásné podzimní scenérie, posedět můžete na nových lavičkách Lesopark Litavka nabízí krásné podzimní scenérie, posedět můžete na nových lavičkách Čas od času tu můžete zaznamenat menší či větší změnu nebo něco navíc. Lesopark tak začíná pomalu vzkvétat. 17. října 2018   (14:20)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz