22. 1. svátek má Slavomír

Co s načatým víkendem?

9. června 2018   (08:31)
Co s načatým víkendem?

Přinášíme vám stručný přehled kulturních a sportovních akcí, které by vás mohly v tyto dva dny volna zaujmout


Dodatečné informace o víkendových akcích, kulturních, sportovních a nebo jen tak pro zábavu.

Sobota 9. června vám nabízí následující:

PŘÍBRAM
Výročí korunovace milostné sošky P. Marie Svatohorské
V předvečer slavnosti, v sobotu 9. června, je pro poutníky připraveno slavení českých mariánských nešpor v 19.00 u Korunovačního oltáře, po nichž v 19.30 následuje mešní liturgie s následným světelným průvodem. Celebrovat bude P. Zdeněk Wasserbauer.

13:00–16:00 Prohlídka zvonice na Svaté Hoře

Život ve tmě a Černá kavárna 2018
10:00–17:00

Akci Černá kavárna pořádá Divadlo A. Dvořáka Příbram společně s příbramskou odbočkou Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky (SONS ČR, z.s.).
Pokud budete nevidomí - osladíte a zamícháte si kávu bez problémů? Leknete se, když se vás někdo dotkne? Poznáte potraviny a koření jen pomocí čichu? Zrakově postižení lidé vám zábavnou formou představí svůj svět.To vše a spoustu dalšího si můžete 9. června vyzkoušet v Černé kavárně v D-klubu v Příbrami.

Český pohár v olympijském a sprint triatlonu (TRIATLON CZECHTRISERIES)
V sobotních individuálních závodech půjde o české tituly v Age Groups, v kategoriích dorostu a juniorů. V hlavním závodě čekají na závodníky distance olympijského triatlonu. 1500 metrů plavání absolvují v Novém rybníce, 40 km cyklistickou část projedou ve čtyřech okruzích vedoucích přes Jerusalem a Konětopy. 10 km běh se odehraje na čtyřech okruzích po pískových cestách v okolí Nového rybníka. Už několik dnů před závodem čítala startovní listina skvělých 320 závodníků.

18:00 Koncert legendární kapely Smokie, který se uskuteční v sousedním areálu Letního kina. Glamrocková formace Smokie se představí v letním kině v Příbrami. V Čechách velice oblíbená rocková formace doplněná o dva hosty o Keks a Michala Šindeláře. Světové hity Smokie a dvě české rockové stálice. Celkem šest hodin skvělé zábavy v letním kině v Příbrami.

JINCE
Jinecký kros 2018 - běh brdskou krajinou
Datum konání: 9. 6. 2018 začátek od 8:00, délka 6 hodin
Prezence od 8.00 na hřišti SK Jince 1921 v Jincích

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM
Tradiční a turisty oblíbený pochod POCHOD TŘEMŠÍNSKÝMI HVOZDY se uskuteční v sobotu 9. června 2017 a má start jako vždy na stadionu v Rožmitále p.Tř. od 7 do 10 hodin, cíl tamtéž. Jsou připraveny trasy o různé délce a náročnosti. V Třemšínské boudě pod vrcholem Třemšína je opět zajištěno občerstvení. Na vaši účast se těší pořadatelé.
Bližší informace: Miloslav Maroušek, tel.607 781 791

BŘEZNICE
Jezdecké závody na Farmě Xaverov

druhé letošní jezdecké hobby závody konající se na Farmě Xaverov u Březnice. Termín závodů je 9. 6. 2018, od 10:00. Na místě možnost občerstvení.
Rozpis soutěží:
Ukázka jízdy zručnosti pro děti do 15 let s vodičem a bez vodiče do 40 cm
1. Skoková soutěž do 60 cm – bez kombinace na limitovaný čas
2. Skoková soutěž do 70 cm – bez kombinace na limitovaný čas
3. Honební skákání do 80 cm – 5 terénních skoků, 5 parkurových skoků
4. Skoková soutěž do 80 cm – s rozeskakováním na čas
5. Skoková soutěž do 90 cm – druhá fáze na čas
6. Ukázka skoků mohutnosti (mini - maxi) do 110 cm
Věcné ceny pro vítěze, jednotné startovné 150 Kč.

Březnice město
14:30 – 15:30 Přejdi lávku
– překonej překážky na lávce přes řeku a vyhraj
15:30 – 18:00
NECKIÁDA - nejen přehlídka originálních plavidel, ale taky soutěž v přechodu lávky přes řeku a doprovodný program na starém kluzišti, během kterého se děti vyřádí na trampolíně a skákacím hradu, vyzkouší svojí kreativitu v tvořivém stánku a čeká na ně také divadlo KaKá s pohádkou Děti moře.
PŘIJĎTE V PRUHOVANÉM NÁMOŘNICKÉM TRIKU!!!  Pomůžete vytvořit kolem řeky stylovou atmosféru až budou oči přecházet a navíc můžete ve slosování  vyhrát zajímavé ceny.

Program na kluzišti:
Divadlo KaKá – Děti moře (pohádka o mořském dobrodružství
Tvořivý stánek RC Pampeliška – kreativní program pro děti, skákací hrad, trampolína, občerstvení

„PUNKOVICE“ - Punk na kluzišti v Březnici. Setkání francouzských kohoutů s českým čírem.
19.30 – 20.30  Pirates of the Pubs
21.00 – 22.00 Beer Beer Orchestra (FRA)
22.30 – 23.30 E!E
00.00 – 1.00 The Oxx

ZALÁNY
Motokros – Memoriál Karla Maříka Šumavského Amatér Cupu 2018 ( kategorie 85 ccm, AMA 125 T, AMA 250, AMA 450, ČZ, Veterán, MX2, Open)
Zalány – Planý vrch
Tréninky 08:00 – 12:00
Závod od 12:30,
Vstupné 50 Kč

VYSOKÁ U PŘÍBRAMI
Muzejní noc na Vysoké
Od 18.00 do 23.00 hodin
– areál zámku a zámeckého parku ve Vysoké u Příbrami. Noční prohlídka expozice a výstav muzea, slavnostně nasvícený park, malé občerstvení - zahradní kavárna a hlavně živá hudební vystoupení nepřetržitě celý večer v zámku i zámeckém parku.

Dodatečné informace o víkendových akcích, …
Neděle 10. června nebude za sobotou zaostávat:

PŘÍBRAM
Výročí korunovace milostné sošky P. Marie Svatohorské
V den slavnosti, v neděli 10. června, bude hlavní program zahájen varhanní půlhodinkou v 9 hodin v basilice, na náměstí před Svatou Horou bude program zahájen v 10.00 krátkou přednáškou PhDr. Věry Smolové z historie Svaté Hory. V 10.30 následuje společná modlitba růžence. Slavnostní mši sv. v 11.00 bude celebrovat Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský a primas český, a to za spoluúčasti českých a moravských biskupů. Účast přislíbili též zástupci veřejného života. Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře.
 
Odpolední program bude zahájen slavnostním koncertem v 14.00 v bazilice. V 15.00 bude následovat pobožnost křížové cesty na Toufarově louce v parku a program bude zakončen v 16.00 slavnostním požehnáním s žehnáním předmětů u Korunovačního oltáře a uctíváním.

Český pohár v olympijském a sprint triatlonu (TRIATLON CZECHTRISERIES)
Nedělní program bude patřit závodu štafet, které se v Tokiu 2020 stanou součástí programu olympijských her. Zatímco v Japonsku se ale bude závodit ve čtyřčlenném složení, v Příbrami se bude startovat v tříčlenných týmech, a to v pořadí muž – žena – muž. Na každého z nich čeká 250 metrů plavání, 6 km cyklistiky a 2 km běhu. Vítěz si z Příbrami odveze mistrovský titul!

Aby pořadatelé podpořili motivaci jednotlivých týmů postavit na start více štafet, vypsali jen dvě kategorie – první tvoří žactvo (mladší a starší dohromady), druhá je složena z dorostu a starších triatlonistů, kde bude závodit i elita.

Neděle 10. června nebude za sobotou …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: ilustr.
mip
Triklub

autor: mipDalší články

Namol opilý muž demoloval byt a vyhrožoval všem zabitím, zranil i zasahujícího policistu Namol opilý muž demoloval byt a vyhrožoval všem zabitím, zranil i zasahujícího policistu Jako smyslů zabavený se choval v pátek 18. ledna 30letý muž, který napadl v jedné obci na Sedlčansku svou přítelkyni, její příbuzné, zasahující policisty a celému běsnění přihlížely tři děti. 22. ledna 2019   (09:30) Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil řidič jízdu u Hořovic Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil řidič jízdu u Hořovic Na silnici číslo 114 počítejte s dopravním omezením 22. ledna 2019   (08:40) AKTUÁLNĚ Pozvání do chatu přijal ředitel 1. FK Příbram Jan Starka Pozvání do chatu přijal ředitel 1. FK Příbram Jan Starka Chat proběhne ve středu 30. ledna od 13. hodin, ale své dotazy můžete klást již nyní 22. ledna 2019   (07:49) CHAT S OSOBNOSTÍ Počet nemocných spalničkami dál roste. Jaká je situace v Příbrami? Počet nemocných spalničkami dál roste. Jaká je situace v Příbrami? Média opět píší o nebezpečných spalničkách. Zjišťovali jsme situaci v našem regionu. 22. ledna 2019   (05:57) Výstava Lega loni přilákala do sedlčanského muzea více lidí Výstava Lega loni přilákala do sedlčanského muzea více lidí Nárůst souvisel hlavně s výstavou Svět kostek, která byla zaměřena na známou stavebnici Lego. 21. ledna 2019   (18:44) Datové schránky změnily podobu. Dostanete se do nich i z mobilu Datové schránky změnily podobu. Dostanete se do nich i z mobilu Až půjdete do přihlášení na mojedatovaschranka.cz třeba s DPH nebo možná ti nejrychlejší už s daněmi, zarazí vás úplně jiný vizuál. Nezmocnili se jich ale hackeři. Novou verzi stránek dnes spusilo Ministerstvo vnitra. 21. ledna 2019   (16:15) V CHKO Brdy byly zaznamenány první stopy po bobru evropském V CHKO Brdy byly zaznamenány první stopy po bobru evropském Legendární stavitel hrází se vrací do CHKO Brdy. 21. ledna 2019   (13:48) Sportovní zařízení města Příbram chystá Sportovní příměstské tábory. Jeden bude na jaře a další tři v létě Sportovní zařízení města Příbram chystá Sportovní příměstské tábory. Jeden bude na jaře a další tři v létě O jarních prázdninách se opět koná Sportovní příměstský tábor. Děti budou plavat, bruslit, hrát hry, kreslit a tvořit. Oblíbený tábor SZM se bude konat také v létě, a to dvakrát v červenci a jednou v srpnu. 21. ledna 2019   (11:03) Foto dne: Dnes ráno jsme mohli sledovat úplné zatmění Měsíce Foto dne: Dnes ráno jsme mohli sledovat úplné zatmění Měsíce Měsíc získal naoranžovělou barvu 21. ledna 2019   (09:22) Dva psi vběhli pod kola projíždějícího automobilu a na místě střetu byli usmrceni Dva psi vběhli pod kola projíždějícího automobilu a na místě střetu byli usmrceni Svodka událostí ze Sedlčanska 21. ledna 2019   (08:11)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz