Reklama u nás je vidět.

Chybí vám sochy na kašně? Od podzimu jsou restaurovány

24. dubna 2018   (11:42)
Další 2 fotografie v galeriiChybí vám sochy na kašně? Od podzimu jsou restaurovány

Kašna na náměstí 17. listopadu bude nejspíše uvedena do provozu bez své dominanty.


Minulý týden jsme na našem portálu uveřejnili krátkou zprávu o kašně na náměstí 17. listopadu, na jejíž uvedení do provozu se již těší všichni, kteří uprostřed kvetoucího náměstí hledají místo k relaxování a odpočinku.

Krátce na to, co jsme se zmínili o tom, že odzimování kašny by se Technické služby města Příbrami měly věnovat právě v tomto týdnu, zmizela část zimního kabátu, který zakrýval zdejší sousoší. To se však po odstranění dřevěného bednění neobjevilo a čtenáři nás zahrnuli řadou otázek na téma: Kam zmizelo?

Zjistit odpověď nebylo zrovna jednoduché a prozatím nepřinášíme vyčerpávající informace.  „Sochy byly odvezeny již na podzim do ateliéru k jejich restaurování. Pískovec, z kterého jsou vytvořeny, už nahlodal zub času a také se na něm bohužel podepsali vandalové. Byla potřeba generální oprava. Bednění, které na kašně bylo po celou zimu, skrývalo pouze prázdný prostor,“ řekl zástupce ředitele technických služeb Bc. Libor Michvocík. Na otázku, kdy se sochy vrátí na své místo, prozatím odpověď nezná.  

Minulý týden jsme na našem portálu uveřejnili …

Fotogalerie

Chybí vám sochy na kašně? Od podzimu jsou restaurovány () Chybí vám sochy na kašně? Od podzimu jsou restaurovány (1)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Blíží se k nám bouřky a přívalové deště varují meteorologové Blíží se k nám bouřky a přívalové deště varují meteorologové Na středu již vydal ČHMÚ varování pro většinu území České republiky 22. května 2018   (16:56) Náměstí v Rožmitále pod Třemšínem v neděli ovládly dechovky Náměstí v Rožmitále pod Třemšínem v neděli ovládly dechovky Skupiny mažoretek a dechové orchestry společně s pouťovými atrakcemi přilákaly do Rožmitálu desítky návštěvníků ze širokého okolí 22. května 2018   (14:12) V labutím hnízdě na Nováku jsme ráno nenašli ani jedno vejce V labutím hnízdě na Nováku jsme ráno nenašli ani jedno vejce Do ornitologů máme daleko 22. května 2018   (11:38) Mladší žákyně ze ZŠ Školní zvítězily v krajském kole atletického závodu Pohár rozhlasu 2018 Mladší žákyně ze ZŠ Školní zvítězily v krajském kole atletického závodu Pohár rozhlasu 2018 Příbram má své nadějné atlety 22. května 2018   (09:42) Mámo, táto jedeme se bavit Mámo, táto jedeme se bavit V sobotu 19. května se uskutečnil již 19. ročník rodinné automobilové orientační soutěže, kterou organizoval za pomoci partnerů a sponzorů Autoklub Příbram 22. května 2018   (07:49) Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny Restauraci Na Kovárně ve Starosedlském Hrádku navštívila kontrola hygieny Provedenou kontrolou byly zjištěny hygienické nedostatky a hrubé závady v poskytování informací spotřebiteli 22. května 2018   (06:09) Další příbramská zastávka se znelíbila vandalům? Další příbramská zastávka se znelíbila vandalům? Zastávky autobusů čelí často útokům. Na Brodské ulici proti čerpací stanici je další z poškozených 21. května 2018   (20:44) Na Příbram Food Festivalu zazpívá Petr Kotvald Na Příbram Food Festivalu zazpívá Petr Kotvald Příbram Food Festival nasytí návštěvníky nejen jídlem, ale i kulturou. 21. května 2018   (18:57) Zasedání zastupitelstva aktuálně on-line Zasedání zastupitelstva aktuálně on-line Sledujte s námi od 16:00 hodin živý přenos z jednání zastupitelů. On-line přenos bude pouze po dobu jednání zastupitelstva 21. května 2018   (15:39) Třetí místo ve výtvarné soutěži obsadil Hugo z Mateřské školy Bratří Čapků Třetí místo ve výtvarné soutěži obsadil Hugo z Mateřské školy Bratří Čapků Dnes si slavnostně převzal odměnu. 21. května 2018   (13:34)Kodex redakce Reklama Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz