20. 3. svátek má Světlana

Budou zásněžky brzy minulostí?

8. ledna 2019   (06:04)
Budou zásněžky brzy minulostí?

Cestmistr nemá konta a ani prostředky na nové, takže postupem času sněhové zábrany nebudou nikde.


Zábrany proti sněhu stojí okolo silnic, kde připomínají staré dobré časy. Článek, který vyšel na našem portále, zaujal jednu z našich čtenářek. Neváhala a zaslala e-mail na ČNES dopravní stavby, a.s., které mají ve správě údržbu silnic. Konkrétně tedy i komunikaci číslo 18, směřující z Příbrami do Rožmitálu pod Třemšínem.

"Sněhové zábrany nejsou rozmístěny z důvodu špatného stavu, buď nemají nohy, nebo jsou tak shnilé, že když se vezmou do ruky, tak se okamžitě rozpadnou. Tudíž sněhové zábrany budou zlikvidované a bohužel už jiné nebudou," reagoval manažer projektu ze společnosti ČNES.

"Cestmistr nemá konta, a ani prostředky na nové, takže postupem času sněhové zábrany nebudou nikde. Co se týče zimní údržby, tak my jsme pouze dodavatel práce, takže čas výjezdu neurčuji já, ale dispečer úplně z jiného kouta Středočeského kraje. ŘSD má svoje tabulky na adekvátnost, kterou nesmíme překročit. Pokud nedostanu povel ze shora, tak sypače nemohu pustit, i když urguji výjezd. Dostanu odpověď, že ještě není třeba, a že jsme tu od toho, abychom pouze zmírnili následky zimy," doplnil.

Zásněžkám odzvonilo?
Podle silničářů by extrémní sněžení stejně sněhové zábrany neodvrátily. Navíc argumentují tím, že k umístění zásněžek potřebují souhlasy vlastníků pozemků a to bývá problém.

 

Zábrany proti sněhu stojí okolo silnic, kde …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Nemocnice ruší omezení návštěv Nemocnice ruší omezení návštěv Na Příbramsku byla nemocnost nejvyšší v celém kraji. 19. března 2019   (18:53) Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Poničeným altánem na Nováku či polámanými stromy na cyklostezce Drkolnov – Bohutín řádění vandalů bohužel nekončí. V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny „útoky“ vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc. 19. března 2019   (15:13) Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 byl vybudován v roce 2017 19. března 2019   (13:07) Na železnici v sobotu začne turistická sezona Na železnici v sobotu začne turistická sezona Na Vltavě v sobotu také letos poprvé vyjedou přívozy. 19. března 2019   (11:34) Příbramská nemocnice hledá nového náměstka pro ekonomiku a provoz Příbramská nemocnice hledá nového náměstka pro ekonomiku a provoz Zájemci se mohou hlásit do tohoto pátku. 19. března 2019   (09:50) PR Aktuálně: Při cestě do Prahy opatrně! Na Skalce došlo ke střetu tří vozidel Aktuálně: Při cestě do Prahy opatrně! Na Skalce došlo ke střetu tří vozidel Nehoda se obešla bez zranění 19. března 2019   (08:14) AKTUÁLNĚ Město se stále nedohodlo s církví, kdo opraví padající zeď Město se stále nedohodlo s církví, kdo opraví padající zeď Podle vedení příbramské radnice je komunikace s církví velice špatná. 19. března 2019   (06:10) Služby městyse Jince získaly elektromobil Služby městyse Jince získaly elektromobil Pořízení elektromobilu vyšlo na víc než jeden milion korun 18. března 2019   (19:13) Roman Nádvorník byl jmenován trenérem Příbrami Roman Nádvorník byl jmenován trenérem Příbrami Vedení klubu 1. FK Příbram dnes oznámilo nástupce na pozici hlavního trenéra. 18. března 2019   (17:22) Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě Dokument má stanovit, kde stačí vyznačit jen pruh pro cyklisty a kde má vzniknout samostatná vyasfaltovaná cyklostezka. 18. března 2019   (15:46)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz