24. 1. svátek má Milena

Budou zásněžky brzy minulostí?

8. ledna 2019   (06:04)
Budou zásněžky brzy minulostí?

Cestmistr nemá konta a ani prostředky na nové, takže postupem času sněhové zábrany nebudou nikde.


Zábrany proti sněhu stojí okolo silnic, kde připomínají staré dobré časy. Článek, který vyšel na našem portále, zaujal jednu z našich čtenářek. Neváhala a zaslala e-mail na ČNES dopravní stavby, a.s., které mají ve správě údržbu silnic. Konkrétně tedy i komunikaci číslo 18, směřující z Příbrami do Rožmitálu pod Třemšínem.

"Sněhové zábrany nejsou rozmístěny z důvodu špatného stavu, buď nemají nohy, nebo jsou tak shnilé, že když se vezmou do ruky, tak se okamžitě rozpadnou. Tudíž sněhové zábrany budou zlikvidované a bohužel už jiné nebudou," reagoval manažer projektu ze společnosti ČNES.

"Cestmistr nemá konta, a ani prostředky na nové, takže postupem času sněhové zábrany nebudou nikde. Co se týče zimní údržby, tak my jsme pouze dodavatel práce, takže čas výjezdu neurčuji já, ale dispečer úplně z jiného kouta Středočeského kraje. ŘSD má svoje tabulky na adekvátnost, kterou nesmíme překročit. Pokud nedostanu povel ze shora, tak sypače nemohu pustit, i když urguji výjezd. Dostanu odpověď, že ještě není třeba, a že jsme tu od toho, abychom pouze zmírnili následky zimy," doplnil.

Zásněžkám odzvonilo?
Podle silničářů by extrémní sněžení stejně sněhové zábrany neodvrátily. Navíc argumentují tím, že k umístění zásněžek potřebují souhlasy vlastníků pozemků a to bývá problém.

 

Zábrany proti sněhu stojí okolo silnic, kde …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Na Svaté Hoře je k vidění výstava „Václav Havel – Politika a svědomí“ Myšlenky a osobnost prvního prezidenta České republiky jsou k vidění v Mníšecké kapli. 23. ledna 2019   (19:51) Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Na handicapovaného mladíka se vybralo devadesát tisíc Sbírka byla pořádána na 26letého Patrika, který si před deseti lety po skoku do vody poranil páteř, nyní může hýbat jen rameny a počítač ovládá pusou. 23. ledna 2019   (17:11) Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Česko je na prahu chřipkové epidemie. Nemocných přibývá i v Příbrami. Jako každý rok začíná v lednu období chřipek. Můžeme mluvit na našem okrese už o epidemii? 23. ledna 2019   (14:57) Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! Dostali jste od Ježíška nové kolo? Chraňte ho forenzním značením! V loňském roce město Příbram za finanční podpory Ministerstva vnitra připravilo projekt forenzního identifikačního značení pomocí syntetické DNA. 23. ledna 2019   (12:48) Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Odcizeno 700 litrů topného oleje, hydraulika z traktoru nebo zfetovaný řidič se zákazem řízení Svodka událostí na Milínsku očima policistů 23. ledna 2019   (10:53) Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu Armádní klub si proti Příbrami zastřílel skoro jako z kulometu FK Dukla Praha - 1.FK Příbram 4:0 (2:0) V úterý 22. ledna na hřišti v pražských Satalicích hráči 1.FK sehráli další přípravné utkání proti Dukle Praha. 23. ledna 2019   (09:40) Spolek Brdy letos bude řešit otázku. Restaurace v CHKO jako v amerických parcích? Spolek Brdy letos bude řešit otázku. Restaurace v CHKO jako v amerických parcích? Členové loni vzniklého spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko by měli letos vést diskusi o vizi, jak s Brdy naložit. Zda zůstanou nedotčené turistickou infrastrukturou nebo budou ve stylu amerických národních parků. 23. ledna 2019   (08:06) Policie stále nezná škodu na havarovaném vrtulníku Policie stále nezná škodu na havarovaném vrtulníku Vrtulník havaroval v sobotu 15. prosince před pátou hodinou ranní 23. ledna 2019   (06:18) Poslanci schválili proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci Poslanci schválili proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci Dle očekávání bylo schváleno proplácení nemocenské i za první tři dny. 22. ledna 2019   (22:16) Téměř šest set opilých či zfetovaných řidičů Téměř šest set opilých či zfetovaných řidičů V loňském roce zjistili policisté na Příbramsku při silničních kontrolách u 577 motoristů, že usedli za volant ovlivnění návykovými látkami. 22. ledna 2019   (18:14)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz