16. 2. svátek má Ljuba

Bouřky jsou nebezpečím i pro zvířata. Nárazový vítr, který je provází, může ohrozit mláďata. Víte, jak jim pomoci?

9. června 2018   (16:27)
Bouřky jsou nebezpečím i pro zvířata. Nárazový vítr, který je provází, může ohrozit mláďata. Víte, jak jim pomoci?

Záchranná stanice Ochrana fauny ČR z Hrachova u Sedlčan má v péči ptáčata, mláďata savců i zraněné živočichy.


Záchrannou stanici v Hrachově denně navštíví více než padesát dětí, aby se tu seznámily nejen s prací zaměstnanců a zvířaty, ale i zajímavostmi z přírody a ekologie. V letošním roce se tu mohly setkat například s křivkou obecnou, dvěma dudky chocholatými nebo chřástalem malým – druhy, které běžně v přírodě nezahlédnou.
 

Záchrannou stanici v Hrachově denně navštíví …
Také se zde často ocitnou mláďata veverek. Málokdo ví, že veverka staví kulovité hnízdo. To je v zásadě pro mláďata velmi bezpečné, ale nárazový vítr při letních bouřkách může být veverčí rodince nebezpečný. Veverka také svá mláďata často z důvodu bezpečnosti stěhuje a je-li při jejich přenosu do nového hnízda vyplašena, může mládě upustit. Obvykle ho již zpět k ostatním nevezme, a tak je odsouzeno k smrti.

Také se zde často ocitnou mláďata veverek. …
Najdete-li na zemi veverčí mládě, neváhejte a poskytněte mu první pomoc. Má špatné termoregulační schopnosti, proto je nejdůležitější udržet ho v teple a co nejrychleji kontaktovat záchrannou stanici. Nikdy mládě nekrmte. Veverčí mléko je specifické a mláďata musí dostat pouze speciální stravu v přesně určené dávce. Jsou velmi náchylná k zažívacím potížím a i přejedení je může zabít. Přestože jsou veverčátka velmi roztomilá, je nutné, je v jejich zájmu předat co nejrychleji odborníkům.

Najdete-li na zemi veverčí mládě, neváhejte a …
Ochrana fauny ČR každý rok odchovává mláďata veverek, ale i ostatních savců a vrací je zpět do volné přírody. Podpořit její práci můžete například návštěvou stanice. Další možnosti podpory, stejně jako důležité informace a telefonní čísla, naleznete na webových stránkách záchranné stanice.
 

Ochrana fauny ČR každý rok odchovává mláďata …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: OFČR

autor: jkDalší články

V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16) Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Rozhodovat, kde bude policie měřit, můžete už jen do konce února Akce s názvem Speed Marathon se uskuteční 3. dubna. 15. února 2019   (06:09) Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Středočeské skiareály mají nadprůměrnou návštěvnost Někde se dokonce mluví o rekordní sezoně. 14. února 2019   (18:16) Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů Únorové zastupitelstvo by mělo být krátké, na programu je pouze 13 bodů S naším zpravodajstvím vám nic podstatného z jednání neunikne. 14. února 2019   (14:46) Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Česká pošta zveřejnila nový ceník. Od března si připlatíme za balíky Cena se dá o několik korun snížit při vyplnění podacích dat elektronicky. 14. února 2019   (12:29) (Za)chraňme manželství (Za)chraňme manželství Každým rokem v týdnu kolem svátku svatého Valentýna si připomínáme důležitost manželství. Národní týden manželství se pořádá od roku 1996 ve Velké Británii a odtud se rozšířila do dalších zemí světa. Od roku 2007 se akce pořádá i v ČR. 14. února 2019   (10:38)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz