21. 3. svátek má Radek

Bekr nábytek i nadále okupuje prostory zimního stadionu. Neplatí nájemné, dluží čtvrt milionu!

19. prosince 2018   (06:03)
Bekr nábytek i nadále okupuje prostory zimního stadionu. Neplatí nájemné, dluží čtvrt milionu!

Nekonečný příběh, který by vydal minimálně na rozsáhlou trilogii i nadále pokračuje.


Kauza BEKR je záležitost, kterou jsme na našem webu probírali několikrát a zatím stále připomíná lacinou venezuelskou telenovelu. Město Příbram se snaží zákonnými prostředky donutit majitelku k odchodu z prostor, které by chtělo využít pro nové účely. Konkrétně se jedná o výstavbu nového sportovního centra. Otázkou zůstává, zda bude mít investor zájem i po takové době?

Během pondělního jednání zastupitelstva města Příbram se diskuze v závěru stočila k této kauze. Mgr. Král položil dotaz, jak to v současné době s BEKR nábytkem vypadá?

„Co se týče společnosti BEKR nábytek, tak je s ním vedeno 6 sporů. Dva spory jsou o částce dlužné a čtyři spory o nebytových prostorech. Z toho dvě jsou o neplatnosti výpovědi a dvě jsou vyklízecí žaloby, které jsme podali na společnost BEKR nábytek. Co se týče výsledků, tak tím nejzásadnějším je, že 5.12. proběhlo osobní řízení, ve kterém Sportovní zařízení města uspělo ve vyklízecí žalobě a čeká se na usnesení soudu, aby vše bylo pravomocné. Následně se bude čekat na odvolání či neodvolání společnosti. Veškeré námitky, které podala společnost BEKR proti výpovědi, byly zamítnuty, protože výpověď i veškeré náležitosti byly podány správně, řekl Mgr. Jan Slaba, ředitel SZM.

„Já osobně očekávám odvolání společnosti i průtahy dalších sporů, vzhledem k tomu že dvakrát bylo společnosti BEKR nabídnuto řešení formou smírčího jednání. K tomu ale nikdy nedošlo a z jakých důvodů, to netuším. I z tohoto důvodu očekávám, že dojde k odvolání,“ dodal Slaba.

Starosta města Ing. Jindřich Vařeka se zeptal, zda takový popis k dotazu stačí. S tím nebyl úplně spokojen Mgr. Král, který dodal, že by jej zajímal odhad, kdy bude celé řízení ukončeno a zda to bude v příštím roce. Jak sám trefně dodal „nerad by ředitele SZM griloval“, nicméně rád by znal hrubý odhad. V tomto mu dá jistě za pravdu každý, kdo kauzu sleduje.

„Nyní to závisí spíše na vedení společnosti, pakliže se neodvolá, tak ten proces je velmi rychlý. Bavíme se o únoru, březnu, dubnu roku 2019. Ale také se můžeme bavit o únoru 2020. Vyklízecí žaloba byla podána 1.6. 2018 a 5.12 teprve proběhlo osobní jednání. Střídmý odhad je léto 2019, ale jen v případě že půjde vše dobře,“ odpověděl Slaba.

„My jsme se o dohodu s nájemnicí prostor pokoušeli půl roku, půl roku jsme vyjednávali a k ničemu to nevedlo. Protože pro ni bylo samozřejmě nesmírně výhodné nám naše prostory okupovat. Takže každý další odklad by jen znamenal, že odkládáme problém přesně o tu dobu, o kterou ho odkládáme, takže to že jsme vlastně až po půl roce zareagovali byla naše chyba. My jsme měli žalobami reagovat okamžitě poté, co jsme se nedohodli. Ta naše snaha o věčné dohadování se, nás stála půl roku. Tyto spory budou pokračovat, ale proti tomu jsme zcela bezmocní,“ poznamenal Jindřich Vařeka.

Její chování je nechutné a město v této věci doznává velkou škodu, protože nebýt tohoto jejího sobeckého přístupu, tak už tam dnes mohla probíhat výstavba sportovního centra, protože investor nám přislíbil a podepsal, že vykoná vše, co bylo naprojektováno. Jen nevím, pokud se budou tyto spory táhnout ještě po dlouhé měsíce, tak se může stát, že z toho investor odstoupí, a to by byla velká škoda pro město. Taková příležitost nechodí každý den. Takže se nedivte, že když se vysloví BEKR nábytek, tak skřípu zuby,“ uzavřel za sebe Jindřich Vařeka.

S rychlou, ale přesto zásadní připomínkou přispěchal Jan Slaba, který uvedl zastupitele a veřejnost do obrazu ohledně dlužné částky společnosti Bekr.

„K dnešnímu dni jsme se společností BEKR nábytek v mínusu 240-250 tisíc Kč na neplaceném a bezdůvodném obohacení.“

Společnost evidentně hýbe žlučí mnoha příbramským zastupitelům. Praktiky společnosti jsou v tomto ohledu přinejmenším zarážející a bude zajímavé sledovat, jaký vývoj nastane na jaře roku 2019. Nicméně si naše redakce všimla, že na Facebooku již běží reklama společnosti, v níž upozorňuje, že dojde k přestěhování do nových prostor. Zároveň ale informuje o tom, že do 22.1. se ze současných prostor firma nehne.

O kauze výpovědi z nájmu společnosti Bekr jsme vás informovali v následujících článcích:

Společnost Bekr může být na zimním stadionu i několik let

Kam se poděla prachsprostá slušnost a selský rozum? Nad kauzou Bekr zůstává rozum stát

NÁBYTEK BEKR ODMÍTÁ OPUSTIT PRONAJATÉ PROSTORY SPORTOVNÍCH ZAŘÍZENÍ MĚSTA

BEKR stále prodává na zimním stadionu, prostory měl uvolnit již před osmi dny. K situaci se vyjádřila majitelka firmy i ředitel SZM
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: 2. zasedání zastupitelstva

autor: pmrDalší články

V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy  v centru Příbrami V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy v centru Příbrami V rámci rekonstrukce kruhového objezdu na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami dojde mimo jiné i k úpravě napojení ul. Hailova na samotný kruhový objezd. 20. března 2019   (17:53) Další stromy určené k pokácení Další stromy určené k pokácení Technické služby do konce března musí pokácet další stromy 20. března 2019   (15:47) Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Zemědělci si uklidí vysypaný ledek vlastními silami 20. března 2019   (13:52) AKTUÁLNĚ V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků Za zločin braní rukojmí obviněnému muži hrozí až 12 let vězení. 20. března 2019   (12:09) Bitvu u Slivice si připomeneme 11. května Bitvu u Slivice si připomeneme 11. května Tato akce se konala poprvé v roce 2000. Připomíná události konce války v Evropě ve dnech 11. a 12. května 1945. 20. března 2019   (10:33) Adventure golf na Nováku by mohl být v provozu už v červnu Adventure golf na Nováku by mohl být v provozu už v červnu Vedení příbramské radnice doufá, že k dalším komplikacím při stavbě už nedojde. 20. března 2019   (08:07) Informace o zavedení dalších parkovacích zón vzbudila emoce Informace o zavedení dalších parkovacích zón vzbudila emoce V souladu s vloni přijatou koncepcí se parkovací zóny rozšíří například na parkovišti pod autobusovým nádražím, v ulici Legionářů nebo v oblasti staré Příbrami. 20. března 2019   (06:06) Nemocnice ruší omezení návštěv Nemocnice ruší omezení návštěv Na Příbramsku byla nemocnost nejvyšší v celém kraji. 19. března 2019   (18:53) Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Poničeným altánem na Nováku či polámanými stromy na cyklostezce Drkolnov – Bohutín řádění vandalů bohužel nekončí. V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny „útoky“ vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc. 19. března 2019   (15:13) Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 byl vybudován v roce 2017 19. března 2019   (13:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz