19. 2. svátek má Patrik

Autobusy na trase Příbram-Praha jsou nacpané k prasknutí. Co je příčinou?

5. prosince 2018   (06:02)
Autobusy na trase Příbram-Praha jsou nacpané k prasknutí. Co je příčinou?

Cestující si stěžují na vytížení spoje. Společnost Arriva se nám k tomu vyjádřila.


V poslední době se na sociálních sítích ostře kritizuje autobusová doprava mezi Příbramí a Prahou. Díky tomu, že se blíží vánoční svátky, tak spousta lidí vyráží o víkendu na nákupy do hlavního města. Spoje jsou však plné takovým způsobem, že mnohdy je problém nastoupit již na Dobříši.

Zajímalo nás, co za tímto problémem vězí a jak se k němu postaví samotný dopravce. Jak jsme předpokládali, tak na vině je více faktorů, které jsou spojené i s nedostatkem kvalifikovaných řidičů.

Za dopravce se nám vyjádřil Jiří Sladký - provozní ředitel divize Arriva Střední Čechy.

Vyjádření společnosti Arriva:

"Důvodem přeplnění autobusů jsou zejména nové státní slevy pro důchodce a studenty, kteří od září tohoto roku, mohou jezdit kamkoliv a kdykoliv, vždy se slevou 75% z obyčejného jízdného. Počet spojů a velikosti autobusů na linkách jsou nastaveny na běžný počet cestujících, kteří s námi jezdili před zavedením těchto slev.
 
Limitujícím faktorem pro nás je počet řidičů. Autobusů máme o víkendu dost, ale nemá je kdo řídit, protože řidiči, jezdící v pracovních dnech čerpají zákonný odpočinek, a jen výjimečně jedou navíc v sobotu či v neděli. V ČR chybí aktuálně cca 10 tisíc řidičů velkých aut a autobusů. Starší generace odchází a nová nepřichází. Tady už to není o platech, ale o tom, že práci řidiče autobusu nechce téměř nikdo dělat.
 
I přesto se některé spoje snažíme posilovat, ale pro představu – jeden autobus denně posílí tři spoje do Prahy a tři spoje zpět. Víc ne.
 
Světlem na konci tunelu je objednávka nových velkokapacitních autobusů pro linky Příbram-Praha k pořízení v polovině příštího roku. Tyto autobusy přepraví o 15 cestujících více."

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Tereza Kvasničková

autor: pmrDalší články

Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Vydrží jarní počasí? Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď Únor bude nadprůměrně teplý 18. února 2019   (20:04) Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Aktuálně: Nákladní vůz sjel mimo komunikaci, prorazil plot a zůstal zaklíněný Jeden jízdní pruh je sjízdný pouze s opatrností 18. února 2019   (17:46) Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Asijské bistro v Březnici úklid moc neřešilo Zjištěné závady byly sice odstraněny, provozovatel přesto nevyvázl bez pokuty. 18. února 2019   (14:53) FOTOGALERIE Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Pořádný rockový nářez vás čeká v sobotu Rockeři dokážou otevřít svá srdce i peněženky, to dokázali již mnohokrát. Společenské centrum očekává další charitativní koncert 18. února 2019   (12:38) Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Opilý cyklista havaroval, nadýchal téměř dvě promile Na řídítkách měl při nehodě zavěšenou plnou nákupní tašku 18. února 2019   (09:43) Vyhrožoval matce s nožem v ruce Vyhrožoval matce s nožem v ruce Během pěti dnů řešili policisté na Příbramsku tři případy, kdy byly dospělé děti vykázány z obydlí, protože se dopustily domácího násilí na svých rodičích. 18. února 2019   (09:03) Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Divadlo po pauze opět spouští diváckou anketu Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na posledním červnovém představení. 18. února 2019   (08:11) Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Záznamy ze zastupitelstva. Zveřejnit nebo ne? Z hlediska zákona není zveřejnění záznamu žádný problém, musí se ale anonymizovat. To ovšem něco stojí. 18. února 2019   (06:11) Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Teplé počasí zatím na kvalitu středočeských sjezdovek vliv nemá Podle provozovatelů byla o víkendu průměrná únorová návštěvnost 17. února 2019   (18:10) Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují Středočeská města o využití programu Výstavba většinou neuvažují O využití dotačního programu zatím neuvažuje ani Příbram. 17. února 2019   (14:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz