10. 12. svátek má Julie

Autobusy na trase Příbram-Praha jsou nacpané k prasknutí. Co je příčinou?

5. prosince 2018   (06:02)
Autobusy na trase Příbram-Praha jsou nacpané k prasknutí. Co je příčinou?

Cestující si stěžují na vytížení spoje. Společnost Arriva se nám k tomu vyjádřila.


V poslední době se na sociálních sítích ostře kritizuje autobusová doprava mezi Příbramí a Prahou. Díky tomu, že se blíží vánoční svátky, tak spousta lidí vyráží o víkendu na nákupy do hlavního města. Spoje jsou však plné takovým způsobem, že mnohdy je problém nastoupit již na Dobříši.

Zajímalo nás, co za tímto problémem vězí a jak se k němu postaví samotný dopravce. Jak jsme předpokládali, tak na vině je více faktorů, které jsou spojené i s nedostatkem kvalifikovaných řidičů.

Za dopravce se nám vyjádřil Jiří Sladký - provozní ředitel divize Arriva Střední Čechy.

Vyjádření společnosti Arriva:

"Důvodem přeplnění autobusů jsou zejména nové státní slevy pro důchodce a studenty, kteří od září tohoto roku, mohou jezdit kamkoliv a kdykoliv, vždy se slevou 75% z obyčejného jízdného. Počet spojů a velikosti autobusů na linkách jsou nastaveny na běžný počet cestujících, kteří s námi jezdili před zavedením těchto slev.
 
Limitujícím faktorem pro nás je počet řidičů. Autobusů máme o víkendu dost, ale nemá je kdo řídit, protože řidiči, jezdící v pracovních dnech čerpají zákonný odpočinek, a jen výjimečně jedou navíc v sobotu či v neděli. V ČR chybí aktuálně cca 10 tisíc řidičů velkých aut a autobusů. Starší generace odchází a nová nepřichází. Tady už to není o platech, ale o tom, že práci řidiče autobusu nechce téměř nikdo dělat.
 
I přesto se některé spoje snažíme posilovat, ale pro představu – jeden autobus denně posílí tři spoje do Prahy a tři spoje zpět. Víc ne.
 
Světlem na konci tunelu je objednávka nových velkokapacitních autobusů pro linky Příbram-Praha k pořízení v polovině příštího roku. Tyto autobusy přepraví o 15 cestujících více."

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Tereza Kvasničková

autor: pmrDalší články

V pátek proběhne Předvánoční povídání v Kavárně U Nulté hodiny V pátek proběhne Předvánoční povídání v Kavárně U Nulté hodiny Proběhne poslední letošní Předvánoční povídání. 10. prosince 2018   (17:23) Do oprav vodohospodářského majetku půjde skoro 30 milionů, potřeba by bylo mnohem víc Do oprav vodohospodářského majetku půjde skoro 30 milionů, potřeba by bylo mnohem víc Pokud by město chtělo opravit všechny vodovodní sítě najednou, stálo by to 180 milionů korun. 10. prosince 2018   (14:38) Teplé dny končí, přichází mrazy! Teplé dny končí, přichází mrazy! Končí období teplejších dní. Tento týden se začne ochlazovat. 10. prosince 2018   (12:18) Čeká nás uzavírka parkoviště v ulici Gen. R. Tesaříka Čeká nás uzavírka parkoviště v ulici Gen. R. Tesaříka Na čtyři dny bude uzavřeno parkoviště u nemocnice. 10. prosince 2018   (09:55) Jak proběhl v Příbrami bronzový advent a co bylo k vidění? Jak proběhl v Příbrami bronzový advent a co bylo k vidění? Ani tento víkend nebyla v Příbrami nouze o kulturní zážitky. 10. prosince 2018   (08:12) Zmizí z Příbrami hazard? Minimálně 11 heren už skončilo Zmizí z Příbrami hazard? Minimálně 11 heren už skončilo Provozovatelé několika zařízení si již nepodali žádost o povolení k provozování hazardních her. 10. prosince 2018   (06:03) Mikuláš s andělem nadělovali sladkosti na ledě, zatímco čert proháněl bruslaře Mikuláš s andělem nadělovali sladkosti na ledě, zatímco čert proháněl bruslaře Na ledě bylo pořádně horko. 9. prosince 2018   (19:40) Sedlčany požádají o dotaci na opravu lehkoatletického stadionu Sedlčany požádají o dotaci na opravu lehkoatletického stadionu Náklady jsou odhadovány na 14 milionů korun, zhruba 30 procent z nich zřejmě pokryje dotace 9. prosince 2018   (16:50) Volejbalisty Českých Budějovic nezastavila ani Příbram Volejbalisty Českých Budějovic nezastavila ani Příbram Příbram sice neuhrála v Českých Budějovicích ani set, ale v prvních dvou sadách měla lepší začátky a vedla. 9. prosince 2018   (14:54) Aktuálně: Silný vítr zaměstnává hasiče Aktuálně: Silný vítr zaměstnává hasiče Jednotka profesionálních hasičů zasahuje na náměstí 17. listopadu 9. prosince 2018   (13:42)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz