14. 12. svátek má Lýdie

Alena Ženíšková: Příbram má skvěle nakročeno k tomu být fajn městem pro život

ROZHOVOR
16. dubna 2018   (12:53)
Alena Ženíšková: Příbram má skvěle nakročeno k tomu být fajn městem pro život

O tom, co všechno bylo nutné udělat a zařídit, aby na příbramský zimní stadion „nároďák“ vůbec přijel, v rozhovoru prozradila příbramská místostarostka Alena Ženíšková.


Příbram má za sebou velkou sportovní akci, kdy čeští hokejisté zahájili přípravu na mistrovství světa dvěma zápasy proti Švýcarsku. Duely, které byly součástí seriálu Euro Hockey Challenge, se v Příbrami uskutečnily 4. a 5. dubna. O tom, co všechno bylo nutné udělat a zařídit, aby na příbramský zimní stadion „nároďák“ vůbec přijel, v rozhovoru prozradila příbramská místostarostka Alena Ženíšková.

Český národní tým hrál v Příbrami naposledy před 17 lety. Kde jste vzala odvahu pozvat je po těch letech znovu?
Je to dva roky, co jsem se na příbramském stadionu setkala s nynějším šéfem Českého svazu ledního hokeje Slavomírem Lenerem. Sledovali jsme zápas na ledě a přitom padl návrh, že bychom po více než 15 letech mohli hostit mezinárodní utkání. Slavomír Lener se rozhlédl a začal komentovat stav zimního stadionu: „Paní místostarostko, kdybyste koupili novou rolbu, rekonstruovali osvětlení a zajistili lepší zázemí pro hokejisty, mohli bychom to zkusit“.

To byl ten okamžik?
Ano. Rozhodli jsme se, že výtky Slavomíra Lenera vezmeme jako výzvu. Na stadionu tehdy jezdila historická rolba, která za sebou občas zanechala olejovou skvrnu nebo se nečekaně zastavila uprostřed ledu. Město koupilo nový stroj s úsporným a ekologicky šetrným pohonem. Po instalaci nového osvětlení si zase všichni uvědomili, že příbramští hokejisté doposud hráli vlastně potmě. Stav kabin se dal se zavřením obou očí označit jako neuspokojivý. Pořídili jsme také novou informační tabuli, po dlouhém boji přesvědčili zastupitele, že by na zimáku neměla fungovat prodejna nábytku, a provedli jsme mnoho drobných úprav a rekonstrukčních prací.

V konečné fázi se o tom, v jakém městě bude „nároďák“ hrát, svaz rozhodoval mezi Příbramí a Děčínem. Jak to, že nakonec vyhrál příbramský zimní stadion?
Když na svazu začali zvažovat, ve kterém městě by se mohlo konat přípravné utkání národního týmu před mistrovstvím světa, byli ze mne asi dost nešťastní. Volala jsem snad každému s tím, že náš stadion je ideální místo, aby hostilo takový zápas. Po dlouhých jednáních mezi městem a svazem jsme se nakonec domluvili. Ještě předtím se mnozí divili, proč by měl nároďák hrát zrovna v Příbrami. Kde to je? Mají k tomu podmínky? Určitě to nezvládnou. Ale podařilo se. Čtvrtého a pátého dubna se v Příbrami hrál Euro Hockey Challenge mezi Českem a Švýcarskem za skvělé divácké kulisy.

Na oba dva zápasy dorazilo téměř 8.000 návštěvníků. Reakce lidí na sociálních sítích vypovídají o tom, že se akce povedla. Jste spokojená s průběhem této akce?
Nejen uspořádání hokejového turnaje ukázalo, vlastně Příbram ukázala, že vytčená vize – stát se městem kultury a sportu – se naplňuje. Město nyní disponuje zázemím, aby mohlo hostit sportovní události na špičkové úrovni. A neplatí to pouze o hokeji. Za pár dní slavnostně otevřeme nový skatepark, na Nováku vyrostlo nové multifunkční hřiště, zanedlouho vznikne další workoutové hřiště a také připravujeme kompletní přestavbu minigolfu. V tréninkové hale zimního stadionu nyní leží plocha pro inline bruslení, aby mohla být hala na 100 % využita i v létě. Ve fázi přípravy je in-lineová dráha, která bude procházet přes odpočinkový areál Nový rybník a kolem Fialáku. Připravujeme mnoho sportovních kempů, příměstských sportovních táborů, využíváme všechny možnosti zrekonstruovaného areálu Nový rybník. Vše koncepčně zapadá do vize sportovní a kulturní Příbrami.

Myslím si, že Příbram má skvěle nakročeno k tomu, aby byla fajn městem pro život a zábavu nejen pro místní obyvatele, ale i místem, kam budou lidé dojíždět za rozptýlením, odpočinkem, sportem a kulturou. Přeji si, abychom na příští zápas nároďáku nemuseli čekat dalších 17 let.

Děkuji za rozhovor.

Příbram má za sebou velkou sportovní akci, kdy …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz (září 2016)

autor: topDalší články

Betlémské světlo dorazí na Svatou Horu těsně před Vánoci Betlémské světlo dorazí na Svatou Horu těsně před Vánoci I letos dorazí na Svatou Horu Betlémské světlo. 14. prosince 2018   (19:07) Brdská bardotka slaví 50 let provozu. V neděli bude k vidění na Dobříši Brdská bardotka slaví 50 let provozu. V neděli bude k vidění na Dobříši Bardotka se v rámci oslavy svých padesátin vydá na Dobříš. 14. prosince 2018   (16:44) V pondělí začnou platit parkovací zóny a parkovací automaty V pondělí začnou platit parkovací zóny a parkovací automaty Od pondělí bude třeba v některých částech Příbrami za parkování zaplatit. 14. prosince 2018   (14:20) Petr Sýkora: Mezi obyvateli Příbramska najdeme téměř 900 Dobrých andělů Petr Sýkora: Mezi obyvateli Příbramska najdeme téměř 900 Dobrých andělů Veškeré příspěvky dárců nadace Dobrý anděl odevzdává potřebným rodinám do posledního haléře 14. prosince 2018   (11:55) Děti si prožijí Vánoce již v sobotu Děti si prožijí Vánoce již v sobotu Koledy, pohádky, lití olova, zdobení perníčků, vánoční jarmark a pod rozsvíceným stromečkem dárečky. Taková bude sobota věnovaná dětem. 14. prosince 2018   (09:26) Aktuálně: Osobní auto narazilo do autobusu, skončilo převrácené na střeše Aktuálně: Osobní auto narazilo do autobusu, skončilo převrácené na střeše Zranění řidiče a dítěte osobního auta si vyžádala nehoda u Mníšku pod Brdy 14. prosince 2018   (08:11) AKTUÁLNĚ Aktuálně: Požár rodinného domu povolal hasiče Aktuálně: Požár rodinného domu povolal hasiče Na místo vyrážely záchranné složky 14. prosince 2018   (06:06) AKTUÁLNĚ Poslední farmářský trh proběhne v sobotu Poslední farmářský trh proběhne v sobotu Na náměstí 17. listopadu proběhne poslední farmářský trh v letošním roce. 13. prosince 2018   (19:06) Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka Hygiena byla značně nespokojena s Restaurací u Jezírka Zde by to nebylo ani na párek v rohlíku. 13. prosince 2018   (16:40) Ceny benzinu a nafty ve středních Čechách nadále klesají Ceny benzinu a nafty ve středních Čechách nadále klesají Litr Naturalu 95 stojí na Příbramsku průměrně 32,94 koruny, litr nafty 33,29 koruny. 13. prosince 2018   (14:28)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz