21. 3. svátek má Radek

Alena Ženíšková: Příbram má skvěle nakročeno k tomu být fajn městem pro život

ROZHOVOR
16. dubna 2018   (12:53)
Alena Ženíšková: Příbram má skvěle nakročeno k tomu být fajn městem pro život

O tom, co všechno bylo nutné udělat a zařídit, aby na příbramský zimní stadion „nároďák“ vůbec přijel, v rozhovoru prozradila příbramská místostarostka Alena Ženíšková.


Příbram má za sebou velkou sportovní akci, kdy čeští hokejisté zahájili přípravu na mistrovství světa dvěma zápasy proti Švýcarsku. Duely, které byly součástí seriálu Euro Hockey Challenge, se v Příbrami uskutečnily 4. a 5. dubna. O tom, co všechno bylo nutné udělat a zařídit, aby na příbramský zimní stadion „nároďák“ vůbec přijel, v rozhovoru prozradila příbramská místostarostka Alena Ženíšková.

Český národní tým hrál v Příbrami naposledy před 17 lety. Kde jste vzala odvahu pozvat je po těch letech znovu?
Je to dva roky, co jsem se na příbramském stadionu setkala s nynějším šéfem Českého svazu ledního hokeje Slavomírem Lenerem. Sledovali jsme zápas na ledě a přitom padl návrh, že bychom po více než 15 letech mohli hostit mezinárodní utkání. Slavomír Lener se rozhlédl a začal komentovat stav zimního stadionu: „Paní místostarostko, kdybyste koupili novou rolbu, rekonstruovali osvětlení a zajistili lepší zázemí pro hokejisty, mohli bychom to zkusit“.

To byl ten okamžik?
Ano. Rozhodli jsme se, že výtky Slavomíra Lenera vezmeme jako výzvu. Na stadionu tehdy jezdila historická rolba, která za sebou občas zanechala olejovou skvrnu nebo se nečekaně zastavila uprostřed ledu. Město koupilo nový stroj s úsporným a ekologicky šetrným pohonem. Po instalaci nového osvětlení si zase všichni uvědomili, že příbramští hokejisté doposud hráli vlastně potmě. Stav kabin se dal se zavřením obou očí označit jako neuspokojivý. Pořídili jsme také novou informační tabuli, po dlouhém boji přesvědčili zastupitele, že by na zimáku neměla fungovat prodejna nábytku, a provedli jsme mnoho drobných úprav a rekonstrukčních prací.

V konečné fázi se o tom, v jakém městě bude „nároďák“ hrát, svaz rozhodoval mezi Příbramí a Děčínem. Jak to, že nakonec vyhrál příbramský zimní stadion?
Když na svazu začali zvažovat, ve kterém městě by se mohlo konat přípravné utkání národního týmu před mistrovstvím světa, byli ze mne asi dost nešťastní. Volala jsem snad každému s tím, že náš stadion je ideální místo, aby hostilo takový zápas. Po dlouhých jednáních mezi městem a svazem jsme se nakonec domluvili. Ještě předtím se mnozí divili, proč by měl nároďák hrát zrovna v Příbrami. Kde to je? Mají k tomu podmínky? Určitě to nezvládnou. Ale podařilo se. Čtvrtého a pátého dubna se v Příbrami hrál Euro Hockey Challenge mezi Českem a Švýcarskem za skvělé divácké kulisy.

Na oba dva zápasy dorazilo téměř 8.000 návštěvníků. Reakce lidí na sociálních sítích vypovídají o tom, že se akce povedla. Jste spokojená s průběhem této akce?
Nejen uspořádání hokejového turnaje ukázalo, vlastně Příbram ukázala, že vytčená vize – stát se městem kultury a sportu – se naplňuje. Město nyní disponuje zázemím, aby mohlo hostit sportovní události na špičkové úrovni. A neplatí to pouze o hokeji. Za pár dní slavnostně otevřeme nový skatepark, na Nováku vyrostlo nové multifunkční hřiště, zanedlouho vznikne další workoutové hřiště a také připravujeme kompletní přestavbu minigolfu. V tréninkové hale zimního stadionu nyní leží plocha pro inline bruslení, aby mohla být hala na 100 % využita i v létě. Ve fázi přípravy je in-lineová dráha, která bude procházet přes odpočinkový areál Nový rybník a kolem Fialáku. Připravujeme mnoho sportovních kempů, příměstských sportovních táborů, využíváme všechny možnosti zrekonstruovaného areálu Nový rybník. Vše koncepčně zapadá do vize sportovní a kulturní Příbrami.

Myslím si, že Příbram má skvěle nakročeno k tomu, aby byla fajn městem pro život a zábavu nejen pro místní obyvatele, ale i místem, kam budou lidé dojíždět za rozptýlením, odpočinkem, sportem a kulturou. Přeji si, abychom na příští zápas nároďáku nemuseli čekat dalších 17 let.

Děkuji za rozhovor.

Příbram má za sebou velkou sportovní akci, kdy …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz (září 2016)

autor: topDalší články

V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy  v centru Příbrami V příštím týdnu dojde k omezení autobusové dopravy v centru Příbrami V rámci rekonstrukce kruhového objezdu na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami dojde mimo jiné i k úpravě napojení ul. Hailova na samotný kruhový objezd. 20. března 2019   (17:53) Další stromy určené k pokácení Další stromy určené k pokácení Technické služby do konce března musí pokácet další stromy 20. března 2019   (15:47) Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Aktuálně: Traktorista zdemoloval zábradlí, vysypal hnojivo a zaměstnal dvě jednotky hasičů Zemědělci si uklidí vysypaný ledek vlastními silami 20. března 2019   (13:52) AKTUÁLNĚ V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků V kauze přepadení příbramské banky se čeká na doplnění posudků Za zločin braní rukojmí obviněnému muži hrozí až 12 let vězení. 20. března 2019   (12:09) Bitvu u Slivice si připomeneme 11. května Bitvu u Slivice si připomeneme 11. května Tato akce se konala poprvé v roce 2000. Připomíná události konce války v Evropě ve dnech 11. a 12. května 1945. 20. března 2019   (10:33) Adventure golf na Nováku by mohl být v provozu už v červnu Adventure golf na Nováku by mohl být v provozu už v červnu Vedení příbramské radnice doufá, že k dalším komplikacím při stavbě už nedojde. 20. března 2019   (08:07) Informace o zavedení dalších parkovacích zón vzbudila emoce Informace o zavedení dalších parkovacích zón vzbudila emoce V souladu s vloni přijatou koncepcí se parkovací zóny rozšíří například na parkovišti pod autobusovým nádražím, v ulici Legionářů nebo v oblasti staré Příbrami. 20. března 2019   (06:06) Nemocnice ruší omezení návštěv Nemocnice ruší omezení návštěv Na Příbramsku byla nemocnost nejvyšší v celém kraji. 19. března 2019   (18:53) Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Poničeným altánem na Nováku či polámanými stromy na cyklostezce Drkolnov – Bohutín řádění vandalů bohužel nekončí. V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny „útoky“ vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc. 19. března 2019   (15:13) Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 byl vybudován v roce 2017 19. března 2019   (13:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz