26. 9. svátek má Andrea

Alena Ženíšková: Příbram má skvěle nakročeno k tomu být fajn městem pro život

ROZHOVOR
16. dubna 2018   (12:53)
Alena Ženíšková: Příbram má skvěle nakročeno k tomu být fajn městem pro život

O tom, co všechno bylo nutné udělat a zařídit, aby na příbramský zimní stadion „nároďák“ vůbec přijel, v rozhovoru prozradila příbramská místostarostka Alena Ženíšková.


Příbram má za sebou velkou sportovní akci, kdy čeští hokejisté zahájili přípravu na mistrovství světa dvěma zápasy proti Švýcarsku. Duely, které byly součástí seriálu Euro Hockey Challenge, se v Příbrami uskutečnily 4. a 5. dubna. O tom, co všechno bylo nutné udělat a zařídit, aby na příbramský zimní stadion „nároďák“ vůbec přijel, v rozhovoru prozradila příbramská místostarostka Alena Ženíšková.

Český národní tým hrál v Příbrami naposledy před 17 lety. Kde jste vzala odvahu pozvat je po těch letech znovu?
Je to dva roky, co jsem se na příbramském stadionu setkala s nynějším šéfem Českého svazu ledního hokeje Slavomírem Lenerem. Sledovali jsme zápas na ledě a přitom padl návrh, že bychom po více než 15 letech mohli hostit mezinárodní utkání. Slavomír Lener se rozhlédl a začal komentovat stav zimního stadionu: „Paní místostarostko, kdybyste koupili novou rolbu, rekonstruovali osvětlení a zajistili lepší zázemí pro hokejisty, mohli bychom to zkusit“.

To byl ten okamžik?
Ano. Rozhodli jsme se, že výtky Slavomíra Lenera vezmeme jako výzvu. Na stadionu tehdy jezdila historická rolba, která za sebou občas zanechala olejovou skvrnu nebo se nečekaně zastavila uprostřed ledu. Město koupilo nový stroj s úsporným a ekologicky šetrným pohonem. Po instalaci nového osvětlení si zase všichni uvědomili, že příbramští hokejisté doposud hráli vlastně potmě. Stav kabin se dal se zavřením obou očí označit jako neuspokojivý. Pořídili jsme také novou informační tabuli, po dlouhém boji přesvědčili zastupitele, že by na zimáku neměla fungovat prodejna nábytku, a provedli jsme mnoho drobných úprav a rekonstrukčních prací.

V konečné fázi se o tom, v jakém městě bude „nároďák“ hrát, svaz rozhodoval mezi Příbramí a Děčínem. Jak to, že nakonec vyhrál příbramský zimní stadion?
Když na svazu začali zvažovat, ve kterém městě by se mohlo konat přípravné utkání národního týmu před mistrovstvím světa, byli ze mne asi dost nešťastní. Volala jsem snad každému s tím, že náš stadion je ideální místo, aby hostilo takový zápas. Po dlouhých jednáních mezi městem a svazem jsme se nakonec domluvili. Ještě předtím se mnozí divili, proč by měl nároďák hrát zrovna v Příbrami. Kde to je? Mají k tomu podmínky? Určitě to nezvládnou. Ale podařilo se. Čtvrtého a pátého dubna se v Příbrami hrál Euro Hockey Challenge mezi Českem a Švýcarskem za skvělé divácké kulisy.

Na oba dva zápasy dorazilo téměř 8.000 návštěvníků. Reakce lidí na sociálních sítích vypovídají o tom, že se akce povedla. Jste spokojená s průběhem této akce?
Nejen uspořádání hokejového turnaje ukázalo, vlastně Příbram ukázala, že vytčená vize – stát se městem kultury a sportu – se naplňuje. Město nyní disponuje zázemím, aby mohlo hostit sportovní události na špičkové úrovni. A neplatí to pouze o hokeji. Za pár dní slavnostně otevřeme nový skatepark, na Nováku vyrostlo nové multifunkční hřiště, zanedlouho vznikne další workoutové hřiště a také připravujeme kompletní přestavbu minigolfu. V tréninkové hale zimního stadionu nyní leží plocha pro inline bruslení, aby mohla být hala na 100 % využita i v létě. Ve fázi přípravy je in-lineová dráha, která bude procházet přes odpočinkový areál Nový rybník a kolem Fialáku. Připravujeme mnoho sportovních kempů, příměstských sportovních táborů, využíváme všechny možnosti zrekonstruovaného areálu Nový rybník. Vše koncepčně zapadá do vize sportovní a kulturní Příbrami.

Myslím si, že Příbram má skvěle nakročeno k tomu, aby byla fajn městem pro život a zábavu nejen pro místní obyvatele, ale i místem, kam budou lidé dojíždět za rozptýlením, odpočinkem, sportem a kulturou. Přeji si, abychom na příští zápas nároďáku nemuseli čekat dalších 17 let.

Děkuji za rozhovor.

Příbram má za sebou velkou sportovní akci, kdy …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz (září 2016)

autor: topDalší články

Havárie jednoho z hlavních přívodních řadů pitné vody málem ochromila dodávku vody v Příbrami Havárie jednoho z hlavních přívodních řadů pitné vody málem ochromila dodávku vody v Příbrami „Horké chvilky“ zažili o tomto víkendu vodohospodáři 1. SčV, a.s. 26. září 2018   (13:45) Nekončí vám platnost „řidičáku"? Nekončí vám platnost „řidičáku"? Čtvrt milionu lidí si musí do konce roku vyměnit řidičský průkaz. K výměně řidičáku stačí přijít s platným průkazem totožnosti na jakýkoli úřad obce s rozšířenou působností a donést současný řidičák. 26. září 2018   (11:40) Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil svou jízdu řidič na Příbramsku Aktuálně: Nárazem do stromu ukončil svou jízdu řidič na Příbramsku Hasiči v místě dopravní nehody provádějí odklízecí práce 26. září 2018   (09:38) AKTUÁLNĚ FOTO DNE: Mráz začíná čarovat FOTO DNE: Mráz začíná čarovat S ochlazením přišly i přízemní mrazíky a teploty místy až -3°C 26. září 2018   (08:05) FOTO Ministerstvo dopravy vybírá čtyři konsorcia, která budou soutěžit o dostavbu a provoz 32 km D4 Ministerstvo dopravy vybírá čtyři konsorcia, která budou soutěžit o dostavbu a provoz 32 km D4 Dostavba D4 začne nejdříve za dva roky. 26. září 2018   (06:08) Hvožďany v sobotu otevřely nové multifunkční hřiště Hvožďany v sobotu otevřely nové multifunkční hřiště Hřiště ve Hvožďanech patří mezi nejmodernější na Příbramsku 25. září 2018   (19:10) Svátek senioři oslaví v sobotu na náměstí 17. listopadu Svátek senioři oslaví v sobotu na náměstí 17. listopadu Nebude chybět Rožmitálská Venkovanka, písničky Waldy Matušky a káva zdarma. 25. září 2018   (16:48) Naplánujte na páteční svátek Rodinný den v lesoparku Naplánujte na páteční svátek Rodinný den v lesoparku Přijďte do přírody zkoumat, bádat a hrát si s Klubem Montessori. 25. září 2018   (14:30) Preventivně dopravní akce se zaměřila na motorkáře a řidiče, kteří se nevěnují řízení Preventivně dopravní akce se zaměřila na motorkáře a řidiče, kteří se nevěnují řízení Motocyklisté by si měli uvědomit, že jsou při dopravních nehodách mnohem zranitelnější než řidiči vozidel. 25. září 2018   (12:30) Kolik kalorií spálíte při procházce po in-linové stezce? Přijďte na její slavnostní otevření Kolik kalorií spálíte při procházce po in-linové stezce? Přijďte na její slavnostní otevření Zda se zpotíte, než objedete kolečko, to si musíte vyzkoušet na vlastní kůži, ale kolik spálíte kalorií, potažmo kolik řízků si můžete naložit po příchodu domů, aniž byste ztloustli, už je spočítáno. 25. září 2018   (10:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz