Reklama u nás je vidět.

Alena Ženíšková: Příbram má skvěle nakročeno k tomu být fajn městem pro život

ROZHOVOR
16. dubna 2018   (12:53)
Alena Ženíšková: Příbram má skvěle nakročeno k tomu být fajn městem pro život

O tom, co všechno bylo nutné udělat a zařídit, aby na příbramský zimní stadion „nároďák“ vůbec přijel, v rozhovoru prozradila příbramská místostarostka Alena Ženíšková.


Příbram má za sebou velkou sportovní akci, kdy čeští hokejisté zahájili přípravu na mistrovství světa dvěma zápasy proti Švýcarsku. Duely, které byly součástí seriálu Euro Hockey Challenge, se v Příbrami uskutečnily 4. a 5. dubna. O tom, co všechno bylo nutné udělat a zařídit, aby na příbramský zimní stadion „nároďák“ vůbec přijel, v rozhovoru prozradila příbramská místostarostka Alena Ženíšková.

Český národní tým hrál v Příbrami naposledy před 17 lety. Kde jste vzala odvahu pozvat je po těch letech znovu?
Je to dva roky, co jsem se na příbramském stadionu setkala s nynějším šéfem Českého svazu ledního hokeje Slavomírem Lenerem. Sledovali jsme zápas na ledě a přitom padl návrh, že bychom po více než 15 letech mohli hostit mezinárodní utkání. Slavomír Lener se rozhlédl a začal komentovat stav zimního stadionu: „Paní místostarostko, kdybyste koupili novou rolbu, rekonstruovali osvětlení a zajistili lepší zázemí pro hokejisty, mohli bychom to zkusit“.

To byl ten okamžik?
Ano. Rozhodli jsme se, že výtky Slavomíra Lenera vezmeme jako výzvu. Na stadionu tehdy jezdila historická rolba, která za sebou občas zanechala olejovou skvrnu nebo se nečekaně zastavila uprostřed ledu. Město koupilo nový stroj s úsporným a ekologicky šetrným pohonem. Po instalaci nového osvětlení si zase všichni uvědomili, že příbramští hokejisté doposud hráli vlastně potmě. Stav kabin se dal se zavřením obou očí označit jako neuspokojivý. Pořídili jsme také novou informační tabuli, po dlouhém boji přesvědčili zastupitele, že by na zimáku neměla fungovat prodejna nábytku, a provedli jsme mnoho drobných úprav a rekonstrukčních prací.

V konečné fázi se o tom, v jakém městě bude „nároďák“ hrát, svaz rozhodoval mezi Příbramí a Děčínem. Jak to, že nakonec vyhrál příbramský zimní stadion?
Když na svazu začali zvažovat, ve kterém městě by se mohlo konat přípravné utkání národního týmu před mistrovstvím světa, byli ze mne asi dost nešťastní. Volala jsem snad každému s tím, že náš stadion je ideální místo, aby hostilo takový zápas. Po dlouhých jednáních mezi městem a svazem jsme se nakonec domluvili. Ještě předtím se mnozí divili, proč by měl nároďák hrát zrovna v Příbrami. Kde to je? Mají k tomu podmínky? Určitě to nezvládnou. Ale podařilo se. Čtvrtého a pátého dubna se v Příbrami hrál Euro Hockey Challenge mezi Českem a Švýcarskem za skvělé divácké kulisy.

Na oba dva zápasy dorazilo téměř 8.000 návštěvníků. Reakce lidí na sociálních sítích vypovídají o tom, že se akce povedla. Jste spokojená s průběhem této akce?
Nejen uspořádání hokejového turnaje ukázalo, vlastně Příbram ukázala, že vytčená vize – stát se městem kultury a sportu – se naplňuje. Město nyní disponuje zázemím, aby mohlo hostit sportovní události na špičkové úrovni. A neplatí to pouze o hokeji. Za pár dní slavnostně otevřeme nový skatepark, na Nováku vyrostlo nové multifunkční hřiště, zanedlouho vznikne další workoutové hřiště a také připravujeme kompletní přestavbu minigolfu. V tréninkové hale zimního stadionu nyní leží plocha pro inline bruslení, aby mohla být hala na 100 % využita i v létě. Ve fázi přípravy je in-lineová dráha, která bude procházet přes odpočinkový areál Nový rybník a kolem Fialáku. Připravujeme mnoho sportovních kempů, příměstských sportovních táborů, využíváme všechny možnosti zrekonstruovaného areálu Nový rybník. Vše koncepčně zapadá do vize sportovní a kulturní Příbrami.

Myslím si, že Příbram má skvěle nakročeno k tomu, aby byla fajn městem pro život a zábavu nejen pro místní obyvatele, ale i místem, kam budou lidé dojíždět za rozptýlením, odpočinkem, sportem a kulturou. Přeji si, abychom na příští zápas nároďáku nemuseli čekat dalších 17 let.

Děkuji za rozhovor.

Příbram má za sebou velkou sportovní akci, kdy …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz (září 2016)

autor: topDalší články

Aktuálně: Střet osobního vozu s motocyklem uzavřel hlavní tah na Strakonice, v místě zasahuje vrtulník LZS Aktuálně: Střet osobního vozu s motocyklem uzavřel hlavní tah na Strakonice, v místě zasahuje vrtulník LZS Další dopravní nehoda komplikuje provoz na silnici I/4 20. dubna 2018   (19:25) AKTUÁLNĚ Aktuálně: K dopravní nehodě s těžkým zraněním motorkáře přistává vrtulník Aktuálně: K dopravní nehodě s těžkým zraněním motorkáře přistává vrtulník Při cestě po strakonické dbejte zvýšené opatrnosti 20. dubna 2018   (17:52) AKTUÁLNĚ Technické služby likvidují následky zimy. Výzva pro občany: hlaste výtluky Technické služby likvidují následky zimy. Výzva pro občany: hlaste výtluky Technické služby města Příbrami v uplynulých dnech začaly likvidovat následky letošní zimy. V této záležitosti prosí občany o spolupráci 20. dubna 2018   (14:54) Senioři mohou kromě jiných aktivit využívat dva nové posilovací stroje Senioři mohou kromě jiných aktivit využívat dva nové posilovací stroje Nabídka Senior Pointu je téměř nepřeberná, patří k ní i mnoho projektů podporujících fyzický pohyb. 20. dubna 2018   (12:49) Povedená trojice prodávala drogy a teď je čeká pobyt za mřížemi Povedená trojice prodávala drogy a teď je čeká pobyt za mřížemi Jeden rok až pět let odnětí svobody stanovuje trestní zákoník za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 20. dubna 2018   (10:40) Školy a školky vyrážejí do přírody, zastihli jsme prvňáčky ze Základní školy 28. října Školy a školky vyrážejí do přírody, zastihli jsme prvňáčky ze Základní školy 28. října V rámci oslav blížícího se Dne Země se pedagogové snaží dětem vysvětlit zodpovědnost člověka za osud naší planety, kde jinde, než přímo v přírodě. S těmi nejmladšími volí trasu nejkratší – vzhůru na Novák. 20. dubna 2018   (08:51) FOTOGALERIE Kašna na náměstí T.G.M. už chrlí vodu ze svých 12 trysek, kdy odhalí svůj půvab ta z náměstí 17. listopadu? Kašna na náměstí T.G.M. už chrlí vodu ze svých 12 trysek, kdy odhalí svůj půvab ta z náměstí 17. listopadu? Na víkend meteorologové slibují letní teploty, u koule již najdete osvěžení. 20. dubna 2018   (06:56) PRÁVĚ TEĎ: V obci Vranovice likvidují hasiči požár auta PRÁVĚ TEĎ: V obci Vranovice likvidují hasiči požár auta Požár osobního vozidla přímo na hlavní komunikaci likvidují profesionální i dobrovolní hasiči 20. dubna 2018   (06:12) V Dobříši oslaví Den Země již zítra V Dobříši oslaví Den Země již zítra 22. dubna oslaví svůj den naše planeta, v Dobříši jí věnují zaslouženou pozornost po celý tento týden 19. dubna 2018   (19:34) Požár autobusu u Tochovic pohledem hasičů po příjezdu na místo události Požár autobusu u Tochovic pohledem hasičů po příjezdu na místo události V pondělí 16. dubna ve 4.36 hodin byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášen požár autobusu na silnici číslo 174 mezi obcemi Lazsko a Tochovice nedaleko Příbrami 19. dubna 2018   (17:00)Kodex redakce Reklama Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.
2014 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz