16. 2. svátek má Ljuba

Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak

AKTUALIZOVÁNO
17. srpna 2018   (18:41)

Požár objektů průmyslové haly povolává na pomoc jednotky hasičů


Třetí stupeň požáru momentálně povolává na pomoc jednotky hasičů. Hoří výrobní hala společnosti Ravak v Obecnické ulici v Příbrami. Podle prvotních informací nebyl nikdo při zahoření zraněn a nebyla tak ani nutná evakuace zaměstnanců společnosti.

Náš redaktor je místě a článek budeme průběžně aktualizovat!

18:48 V místě hrozí nebezpečí. V objektu mohou být tlakové láhve, panuje zde nebezbečí výbuchu. Místo je neprodyšně uzavřeno.

19:01 Výrobní hala je zcela pohlcena plameny. Operační důstojník povolává na pomoc další jednotky hasičů

19:25 Hasičům se prozatím nepodařilo vstoupit do hořící haly. Hasební práce probíhají prozatím pouze z venčí. Kyvadlovým způsobem dopravují cisterny vodu potřebnou k uhasení požáru. Obecnická ulice byla uzavřena.

19:32 Kouř je viditelný z Prahy - Ruzyně i z Plzně. Hasební práce pokračují a na místo přijíždí další jednotky hasičů.

19:34 Připravujeme video, během několika okamžiků bude zveřejněna první část

20:10 Příbramský starosta a člen představenstva Ravaku Jindřich Vařeka, naší redakci sdělil přímo z místa: „Škoda je momentálně odhadována v řádech několika desítek miliónů korun. Začalo hořet na stroji, který stříká vany polyuretanem a poté plameny pohltily vysokozdvižnou plošinu, která explodovada. Výbuch způsobil zborcení části střechy. Žádný ze zaměstnanců neutrpěl zranění.“

20:35 Stále trvá třetí stupeň požáru. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

20:41 Na místo aktuálně míří chemická laboratoř, která bude měřit zplodiny unikající do ovzduší. Prozatím nebylo vydáno pro obyvatele žádné omezení týkající se větrání a pobytu venku.

20:53 Z důvodu uzavření části komunikace na kruhovém objezdu u Dolní Obory došlo před okamžikem k incidetntu. Jeden z řidičů měl údajně házet kamení po zasahujících hasičích, kteří zde čerpají vodu. Na místo byla povolána hlídka PČR. 

21:20 Na místě kromě profesionální jednotky hasičů z Příbrami, zasahují jednotky z Obecnice, Milína, Rožmitálu pod Třemšínem, Dolních Hbit, Bohutína, Březových Hor, Bohostic, Sedlčan, Drásova, Plzně a Berouna.

21:54 Připravujeme rozhovor s plk. Ing. Tomášem Horvátem, PhD. (Ředitelem územního odboru HZS Příbram)

22:03  Hasiči prozatím nemohou zasahovat uvnitř prostor. Polovina haly lehla popelem, druhou část se podařilo hasičům uchránit. Byla zásadně narušena statika. Předběžná škoda je odhadována na padesát miliónů korun. Hasební práce budou pokračovat do ranních hodin.

22:32 Chemická laboratoř nenaměřila žádné škodlivé koncentrace vzduchu uvnitř areálu, ani v okolním ovzduší. Dle ředitele územního odboru HZS nebylo ohroženo zdraví obyvatel Příbrami, ani okolních obcí.

23:03 Vyšetřovatel hasičů provádí prvotní šetření příčin požáru. Po skončení budou veškeré prostory zapěněny a nadále bude probíhat dohašení drobných ohnisek. Z důvodu statického narušení haly a zborcené střechy nebudou hasiči provádět hasební práce uvnitř budovy. Momentálně může dojít ke zborcení celé střechy. Předběžná příčina je technická závada.

23:10 Po celou dobu zásahu vedení společnosti Ravak dováží přímo na místo požáru hasičům občerstvení. Momentálně zasahuje více než sedmdesát hasičů.

Třetí stupeň požáru momentálně povolává na …
Videozáběry z požáru, které nám zaslal čtenář

Fotogalerie

Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak () Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (1) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (2) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (3) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (4) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (5) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (6) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (7) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (8) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (9) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (10) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (11) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (12) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (13) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (14) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (15) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (16) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (17) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (18) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (19) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (20) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (21) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (22) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (23) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (24) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (25) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (26) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (27) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (28) Aktuálně: Plameny zachvátily Ravak (29)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, Foto: japDalší články

Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Aktuálně: K vážně zraněnému motorkáři byl povolán záchranářský vrtulník Motorkář využil první teplý den tohoto roku, jeho jízda skončila vážnou nehodou. 16. února 2019   (17:26) AKTUÁLNĚ Egon Vůch přestoupil do Příbrami Egon Vůch přestoupil do Příbrami Žádné neznámé jméno. Své dorostenecké roky prožil u Litavky, a tak zdejší prostředí zná. 16. února 2019   (14:49) Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Zima pomalu končí a je čas vyhodnotit další soutěž Do klání o nejkrásnější vánoční stromeček se přihlásilo celkem 61 jedliček, smrčků i boroviček. Který z nich byl ten "nej", určili naši čtenáři 16. února 2019   (12:02) Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Známe "nejkrásnější miminko roku 2018" Rodiče malého Tobiáška si převzali včera svou výhru v celoroční soutěži 16. února 2019   (09:31) Čeká nás slunečný víkend Čeká nás slunečný víkend Odpolední teploty budou stoupat až k 15 °C. 16. února 2019   (07:20) V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů V Příbrami dojde k pokácení téměř třiceti stromů Kácení bude probíhat v období vegetačního klidu, do konce měsíce března. 15. února 2019   (18:20) Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Chřipková epidemie ve středních Čechách trvá, nejvyšší nemocnost je v okrese Příbram Zákazy návštěv platí také v řadě zařízení sociálních služeb, uzavření školy kvůli epidemii hygienici nezaznamenali. 15. února 2019   (15:12) Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Pokud město získá dotaci, začne stavět výtah u kulturního domu ještě letos Bezbariérové úpravy kulturního domu mohou vyjít až na 7,4 milionů. 15. února 2019   (12:56) Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Cestopisem roku je Transsibiřská Odysea Iny Píšové Ceremoniál se konal v Zrcadlovém sále dobříšského zámku, kde Zikmund s Jiřím Hanzelkou v roce 1951 psali své knihy po návratu z první velké cesty do světa. 15. února 2019   (10:19) Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Důchody by se měly příští rok zvýšit o dalších několik stovek Do konce aktuálního volebního období by mělo dojít k navýšení penzí na průměrných 15 000 Kč. 15. února 2019   (08:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz