20. 3. svátek má Světlana

Aktuálně: Hromadná nehoda uzavřela dálnici D4! V místě přistává vrtulník

AKTUÁLNĚ
13. ledna 2019   (07:51)

Vážná dopravní nehoda uzavřela část dálnice D4 ve směru na Strakonice


Na některých středočeských silnicích leží dnes ráno rozbředlý sníh, místy se objevují sněhové jazyky. Vozovky mohou namrzat nebo se může tvořit náledí, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

O tomto stavu se dnes v ranních hodinách přesvědčily složky IZS.
Dopravní nehoda pěti vozidel povolala záchranáře na 22. km dálnice D4 ve směru na Strakonice. Na namrzlé vozovce došlo u obce Kytín ke střetu, který si vyžádal pravděpodobně dvě zraněné osoby. Na pomoc vyjely tři jednotky hasičů. Vzhledem k vážnému poranění jedné osoby, povolal zasahující lékař na pomoc záchranářský vrtulník. Hasiči provedli na havarovaných autech protipožární opatření a zajistili únik provozních kapalin. Policie odklání dopravu na 21. kilometru.

Podle prvotních informací došlo k dopravní nehodě tří vozidel, a při volání na tísňovou linku se stala účastníky ještě další dvě auta.

Policisté dálnici v tomto úseku uzavřeli.

AKTUALIZOVÁNO:

8:40

Tisková mluvčí ZZS Středočeského kraje Bc. Petra Effenbergerová telefonicky sdělila pribram.cz: „Padesátiletá řidička vozidla byla s těžkým zraněním hlavy, po stabilizování a napojení na plicní ventilaci, letecky transportována do ÚVN Střešovice. Manželský pár, který se stal účastníkem nehody odvezla záchranná služba do FN Motol a další zraněný muž, s poraněním dolní končetiny, byl dopraven ZZS na centrální příjem nemocnice v Příbrami."

8:45

Informaci nám doplnila i tisková mluvčí Policie ČR nprap. Mgr. Markéta Johnová: „Dálnice D4 je stále uzavřena, probíhá šetření příčin dopravní nehody.

10:00

Podle prvotních zpráv bouralo pět aut, později byl počet upřesněn na tři. "Jedno auto dostalo smyk a havarovalo, cestující při vystupování srazilo jiné vozidlo a potom se k tomu dostalo ještě třetí auto," řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

13:05
Policisté z dálnice odkláněli dopravu na 21. kilometru, provoz byl obnoven před polednem. Policejní mluvčí Markéta Johnová uvedla, že u dvou řidičů bylo dechovou zkouškou na místě vyloučeno pití alkoholu před jízdou. U vážně zraněné řidičky, kterou přepravoval vrtulník, musel být nařízen rozbor krve.

14:05
U nehody zasahovaly jednotky hasičů z Dobříše a Řevnic. Podle Gabriela nebylo nutné nikoho vyprošťovat. Na místo byl povolán sypač a instalováno mobilní dopravní značení. "Hasiči pomohli s transportem pacientky na palubu vrtulníku, na havarovaných vozech provedli protipožární opatření a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny," dodal mluvčí hasičů.

Na některých středočeských silnicích leží dnes …
Dopravní nehoda na dálnici, nebyla jedinou, která se v regionu dnes ráno stala. K další povolal operační důstojník záchranáře na Hájeckou křižovatku. Řidič osobního vozidla značky Toyota Yaris nezvládl jízdu po zledovatělé vozovce a se svým vozem skončil převrácený na střeše mimo silnici. Tato událost se obešla bez zranění osob.

Dopravní nehoda na dálnici, nebyla jedinou, …
Dopravní nehoda - Hájecká křižovatka

Dopravní nehoda - Hájecká křižovatka

Fotogalerie

Dopravní nehoda na D4 u obce Kytín - foto HZS Středočeského kraje () Aktuálně: Hromadná nehoda uzavřela dálnici D4! V místě přistává vrtulník (1) Aktuálně: Hromadná nehoda uzavřela dálnici D4! V místě přistává vrtulník (2) Aktuálně: Hromadná nehoda uzavřela dálnici D4! V místě přistává vrtulník (3) Aktuálně: Hromadná nehoda uzavřela dálnici D4! V místě přistává vrtulník (4) Aktuálně: Hromadná nehoda uzavřela dálnici D4! V místě přistává vrtulník (5)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, foto: japDalší články

Nemocnice ruší omezení návštěv Nemocnice ruší omezení návštěv Na Příbramsku byla nemocnost nejvyšší v celém kraji. 19. března 2019   (18:53) Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Vandalismus nabírá velkých rozměrů, zmizelo i nedávno narozené kůzle na Nováku Poničeným altánem na Nováku či polámanými stromy na cyklostezce Drkolnov – Bohutín řádění vandalů bohužel nekončí. V posledních týdnech jsou téměř denně hlášeny „útoky“ vandalů v areálu Nového rybníka, kde se škody pohybují v desítkách tisíc. 19. března 2019   (15:13) Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Mosty na novém úseku dálnice „zdobí“ graffiti Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 byl vybudován v roce 2017 19. března 2019   (13:07) Na železnici v sobotu začne turistická sezona Na železnici v sobotu začne turistická sezona Na Vltavě v sobotu také letos poprvé vyjedou přívozy. 19. března 2019   (11:34) Příbramská nemocnice hledá nového náměstka pro ekonomiku a provoz Příbramská nemocnice hledá nového náměstka pro ekonomiku a provoz Zájemci se mohou hlásit do tohoto pátku. 19. března 2019   (09:50) PR Aktuálně: Při cestě do Prahy opatrně! Na Skalce došlo ke střetu tří vozidel Aktuálně: Při cestě do Prahy opatrně! Na Skalce došlo ke střetu tří vozidel Nehoda se obešla bez zranění 19. března 2019   (08:14) AKTUÁLNĚ Město se stále nedohodlo s církví, kdo opraví padající zeď Město se stále nedohodlo s církví, kdo opraví padající zeď Podle vedení příbramské radnice je komunikace s církví velice špatná. 19. března 2019   (06:10) Služby městyse Jince získaly elektromobil Služby městyse Jince získaly elektromobil Pořízení elektromobilu vyšlo na víc než jeden milion korun 18. března 2019   (19:13) Roman Nádvorník byl jmenován trenérem Příbrami Roman Nádvorník byl jmenován trenérem Příbrami Vedení klubu 1. FK Příbram dnes oznámilo nástupce na pozici hlavního trenéra. 18. března 2019   (17:22) Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy ve městě Dokument má stanovit, kde stačí vyznačit jen pruh pro cyklisty a kde má vzniknout samostatná vyasfaltovaná cyklostezka. 18. března 2019   (15:46)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz